Šifra mistra Leonarda (2006)

Po technický a režijní stránce bezchybná, dynamická a hudebně zatraceně povedená jízda. A nemá cenu zatracovat příběh, kterej sem měl tu čest vidět, nic o daném tématu totiž nevim, stejně jako vy. Jemom chcete vypadat chytře. 5

Jackie Brown (1997)

Hmmm, Tarantino se snažil navázat na úspěšný Pulp fiction a tak natočil 150 minut keců, který nemaj ani z daleka tokovou šťávu jako v již zmiňovaném Pulpu. Jsou tu dvě věci který tehle film drží v nadprůměru a sice Robert De Niro a Samuel L. Jackson, díky výkonům těhle dvou borců můžu tvrdit, že je film kvalitní a koukatelnej, ale i tak jsem místy nudě neunik. Dlouhý filmy mám rád, ale můsí bejt něčim opravdu zajímavý a tady se o moc věcech mluvit nedá. 3

Superman se vrací (2006)

Mě osobně se tehle trhák o "někom" z vesmíru líbí mnohem víc než původní Superman od Donnera. Délka 150 minut mi nevadila ani na chvilku, herci super, efekty super a hudba s kamerou zrovna tak. Nevidim důvod proč to posílat na dno.

Scanners (1981)

Na dnešní dobu už poněkud starý, ale nápad je to skvělej a i docela originální. Remake by tomu určitě prospěl, od nějakýho borce.

Austrálie (2008)

Dvě hodiny mi trvalo než sem se začal trochu bavit a teprve někde ve 123 minutě se strhnul opravdu strhující příběh tak jak má být, ale do tý doby to byl jenom tupě vyplněnej film u kterýho kdyby se vynechala první část, to jest asi ty dvě hodiny, tak se vůbec nic nestane a ještě by to tomu prospělo. Jinak se jedná o zajímavě natočenej film, ale tak nějak pochybuju, že se odehrával v Austrálii. Po celou dobu trvání sem si připadal jak v jednom velkym studiu, který je kolem dokola obehnáno modrym pozadim, což filmu vůbec neprospělo (ikdyž se třeba pletu). Možná je to nadprůměr, ale vůbec né pro mě. Takovej Pearl Harbor je mnohem hezčí. 2

Hlad (2008)

Zajímavá divnost útočící na psychiku člověka. Slušná depresivní záležitost.

Čch' pi (2008)

Tohle je něco ÚŽASNÝHO. Dokonalá kamera, perfektní hudba a naprosto fantastická choreografie bojů. Kam se hrabe Scott s Gladiátorem, kam se hrabe Jackson s Pánem prstenů. John Woo s touhle vizuální brutalitou natrch prdel absolutně všem. BOMBA

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Spike Lee rozhodně věděl co dělá, ale asi vůbec netušil jak to dělá. Prvních 70 minut mi to přišlo jak podivně natočená komedie odehrávajícíse ve válce a ještě k tomu bez vtipu. Pak se ale rozpoutalo peklo a krev začala cákat do všech stran, ale samozřejmě i zde je jedna obří chyba a sice ta, že film postrádá jakýkoli emoce, všichni umíraj hroznou smrtí, ale nic to ve vás nezanechá - A čím to je? Je to tím, že celej film je doprovázenej otřesnou hudbou, která se tam ani trochu nehodí, má špatnou melodii a hrajou tam nějaký trumpety, což je tak někam do dramatu, komedie, dost možná romance, ale NÉ pro válečnej Velkofilm! Zkrátka to ve vás nevzbudí nic, co by vyvolalo slzy v očích. Jinak film disponuje skvělou kamerou a u většiny herců i slušně odvedeným výkonem. Nebýt hudby tak je to pět. 3

Labyrint lží (2008)

Je to další kvalitní trhák z dílny Ridleyho Scotta, ale nějak moc mě to neuchvátilo. Filmů jako je tehle je přeci jen už hodně (Traitor, Odvlečen, Syriana, Spy game a další) a tehle i přes veškeré svoje kvality nemá vlastně čím zaujmout, nebo alespoň já zaujmutý nebyl. Zkrátka a dobře se jedná o skvěle natočenej thriler, který nepřináší nic nového, ale zdokonaluje to staré a to je vše. 3

Výměna (2008)

Nádherně podanej strhující příběh, ale to u Clinta už bývá zvykem.