• Hudební

Stáří není pro sraby (2022) odpad!

Stáří není pro sraby, ale tenhle film ano. Fakt se na to nedívejte. Chudák Luděk Sobota i Přeučil, ty se alespoň snažili ze svých postav něco vykřesat, ale ostatní jakoby věděli, že to nemá smysl. Chválím alespoň přítomnost pana Freje. Scénář, hudba, režie, střih i kamera na opravdu velmi slabé, až školácké úrovni.

Kritika budoucnosti (2021) (pořad)

Nepříliš záživný pořad s velmi nevhodnými a hlavně nemastnými moderátory, jejichž rétorika a vůbec řečnické schopnosti i slovní zásoba jsou velmi omezené. Kvůli tomu jinak celkem zručně nasnímaný pořad velmi ztrácí. Slabinu vidím hlavně ve scenáristické stránce a přípravě. Myslím, že tento pořad zůstal pouze u dobrého nápadu.

Novoroční koncert České filharmonie 2019 (2019) (koncert)

Ne příliš zručně natočený koncert. Velmi konvenční snímání spíše archaického typu. Interpretačně ovšem výjimečný, technicky a světelně jako z 90. let.

Minuta věčnosti (2021)

Námět by mohl mít potenciál, ale scenáristické zpracování, vedení herců, režie je naprosto mylný počin naší kinematografie, ostatně jako většina Havlíkových filmů. Hudba plná klišé - vygenerovaných z počítačových programů, bez jakékoliv skladatelské invence. Půl hvězdy Dávám za Langmajera (protože Babišová fakt předvedla jen to, že se dokáže naučit text) a druhá půlka hvězdy za kameru a působivou severskou krajinu.

Ikony Kamila Střihavky - Petr Janda (2022) (epizoda)

O něco lepší, než Rudy Linka, to rozhodně ano. Střihavka ovšem není nejlepší moderátor a na tom to celé padá, i když osobnosti mohou být zajímavé.

Tenkrát v ráji (2016)

Jediné, co stojí za zmínku je krásná filmová hudba i ústřední píseň a pak kamera, která se nakonec stává pouze "cestopisnou a vizuální" podívanou, když se drama, intelekt a napětí z filmu vytrácí.

My tancujem swing (2021) (TV film)

Dramaturgicky nevyvážené, zpočátku celkem nápadité, ale pak to nikam nevede, např. přítomnost pana Suchého je velmi násilná. Ze strany Havelky a dalších protagonistů se pořad stává postupně až příliš podbízivý a nakonec to divák sotva dokouká. Rozhodně dobrý nápad, který nakonec ztroskotal na dramaturgii a režii.

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou (2021) (pořad) odpad!

Nejhorší Silvestr všech dob. Nechápu, jak tohle mohli lidé v ČT schválit a vůbec vyrobit. Ukázaly se tam sice skvělé osobnosti, ale scénář, nápady a režie celého pořadu je teda až hodně hluboko pod dnem TV zábavy.