• Krátkometrážní

ONE PIECE 3D Mugiwara čeisu (2011) odpad!

Nedostal jsem se ani přes polovinu. Vypadá to jak předrenderované cutscény pro nějakou hru z Playstationu 2. Zápletka/děj o hovně. Slamáci se tu honí za Luffyho kloboukem, který mu ukradl nějaký pták a u toho je nahání jak námořní pěchota, tak i ještě všelijaké mořské příšery. Humus.

Óoku: Skryté komnaty (2023) (seriál)

Na to jak mě z počátku seriál zaujal, tak jsem ho pak víc a víc odkládal, až mě přestal zajímat. Asi nevím o ničem konkrétním, co bych vytknul nebo vyzdvihnul. Možná mě jen mrzí, že se ve druhé epizodě najednou přepnulo do nějaké minulosti a nezabývalo se to dějovou linkou, která začala v prvním díle.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní a bezchybná záležitost. Spousta lidí by to asi za komedii moc neoznačila, ale já bych to za komedii rozhodně označil, tedy v tom kladném smyslu samozřejmě. Když jsem Pulp Fiction poprvé viděl, tak jsem se jen popadal za břicho. Pokud se chcete u něčeho solidně podusit smíchy, tak mohu "Historky z podsvětí" rozhodně doporučit.

Pupa (2014) (seriál) odpad!

Koukl jsem na to s Meliosem přes Discord a byl to nezapomenutelný zážitek. Poopa je opravdu solidní poop, ať už co se týče toho cringe příběhu nebo audiovizuálu, kde tomu hudba dávala solidní korunu a cenzurovaná verze ji tomu dávala taky. Dokonce mi přišlo, že krev v té cenzurované verzi vypadá doslova jak hovna. Scény s pojídáním Onii-čana jsou absurdní a kdyby tam nebyla ta krev, tak by to vypadlo jako docela dost násilné sadomaso hentai. No aspoň jsme se u toho nasmáli a aby nám z toho nejeblo, tak jsme si k tomu pustili nějakou kvalitní hudbu.

Sebevražedný oddíl (2021)

Na to jaký byl původní Sebevražedný Oddíl sračka, tak tenhle nový je opravdu skvělý. James Gunn se tu na tom vyřádil a je to fakt vidět. Tenhle film je humorný i vážný a příjemný i morbidní. Asi nemám k tomu moc co dodat, protože by asi opravdu stačilo napsat, že se jedná o výborný film.

Silent Hill (2006)

Ani jediný díl Silent Hillu jsem vlastně vůbec nehrál, ale možná dám některým dílům šanci, jelikož tenhle film byl super. Nebudu tedy asi lhát, že od určitého momentu vám film stihne říct jak končí a to dřív než vůbec skončí, tedy pokud dáváte pozor a posloucháte, co vám určité postavy říkají, ale to je každopádně věc, kterou bych stejně přehlédl, protože i přes tohle je tento film super. Co vím, tak původní čtyři hry se snažily sázet spíše na atmosféru a nějaké ty myšlenky a psychické utrpení a vše tam mělo dávat svým způsobem smysl, což se sice do tohohle filmu zas tolik neobtisklo a spíš se tak jedná o fan-service, což je např. vidět na tom, že v případě tohoto filmu se jedná o adaptaci úplně první hry, ale objevují se tady protivníci z ostatních her, kteří tu ani nemají co dělat. Film také údajně udělal určité změny, které zřejmě fanoušky pobouřily, ale to není nic nového v zábavním průmyslu. Je tu sice dobré, ale ne moc strašidelné vyvrcholení. Nevím jestli to není prostě jenom tím, že se nekoukám na ty správné horory, ale u V zajetí démonů jsem se řehotal jak kůň a i tady u filmu Silent Hill jsem se smíchu neubránil, i když tady spíš jen na konci, ale opět se tu jedná o další chybu, která mi vlastně ve výsledku vůbec nevadí, protože se jedná o naprosto skvělý film. Snad bych mohl jen dodat, že to není vhodné pro diváky se slabším žaludkem, neboť toto je občas opravdu nechutná podívaná.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Odjakživa jsem tuhle až příliš žlutou rodinu moc nemusel. Možná pokud za nějaký čas tomu dám šanci, tak se mi to třeba i bude líbit, ale prozatím Simpsonovi nejsou můj šálek čaje i díky jejich kresbě, která mi nesedne.

Smrtelné stroje (2018)

Tenhle film vlastně není špatný, ale spíš je pouze průměrným blockbusterem a přitom měl velký potenciál být fakt dobrý, kdyby místy chování postav dávalo smysl nebo kdyby tvůrci líp pracovali s klišé, aby byl snímek aspoň míň předvídatelný. Vizuálně-hudbo-akčně jsou Mortal Engines fajn. Linka se Shrikem mohla být daleko líp zpracovaná. Tento film ve mně nevyvolal moc emocí, přičemž tady prostě byl potenciál pro skvělý počin, který se ale ve finální verzi pokusí pouze zkopírovat nejedno známé klišé a nejen ze Star Wars.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Já jsem tenhle film jednu dobu i dost chtěl vidět, ale postupně můj zájem odpadl, což je nejspíš tím, že už mé nadšení pro tyhle "superhrdinské" věci není takové jako dřív a to bude tentokrát opět "nejspíš" tím, že existuje spousta příběhů, která by se dala za "superhrdinské" nazvat, ale chybí jim nějaké ty okázalé obleky z latexu a nejlépe ještě s pláštěnkou, nebo snad honosné kovové brnění, které umí ze zadku střílet paprsek. Mi však u tohohle filmu nevadí ani ta okázalost, ale především to, že ani pořádně nechápu jeho myšlenku, nebo spíš lépe řečeno to, co mi má dát do života a že se tvůrci o něco takového fakt snažili, jelikož hlavní postava Miles Morales měl na konci i nějaký krátký proslůvek, ale jak jsem již psal, tak jsem prostě nepochopil jakou lekci mi tenhle snímek měl udělit, každopádně když budu ignorovat tohle, tak dostanu krásně vypadající animovaný film a jenom teda tu hudbu tam mohli vybrat daleko lepší. Abys jinak čtenáři tohohle komentáře věděl, tak já dřív býval hodně zaujatý do Marvelu a v době, kdy jsem tuhle písmenkovou zeď sepsal, tak mám doma ještě stále i nějaké komiksy a nejen od Marvelu, ale i dokonce několik od DC (Je mimochodem alespoň pro mě velice vtipné, že DC má doslova být zkratka "Detective Comics" a jak DC má u aktuálního názvu ještě ten přídavek "Comics", tak by se to celým názvem mohlo klidně číst jako "Detective Comics Comics"). Asi budu mít na tenhle film jiný názor než většina, ale tak to už někdy u mě bývá, páč si prostě rád dovolím mít jiný názor a pro mne tady "Spider-Man: Paralelní světy" zkrátka nejsou žádná sláva.