• Krátkometrážní

Deadly Class (2018) (seriál)

Předlohu jsem nečetl, ani nic jiného od autora předlohy, takže jsem do toho šel naslepo. Rozhodně byl pěkný nápad udělat něco na způsob Harryho Pottera, akorát tentokrát nevhodné pro děti, teda aspoň ty mladší a místo kouzelníků a nějaké kouzelnické školy tam dát školu pro zabijáky, ale je to velice špatně provedený, najdou se tu aspoň průměrné dobré epizody, ale jinak je to hodně slabý a často jsem si říkal, že jsem se měl místo tohohle raději podívat na něco jiného, ale já si na Netflixu vybral zrovna tohle. Mne nevadí, když je dotyčné dílo lehce bizarní, ale začíná mě to srát v tu chvíli, když začnu mít pocit, že je to místy úplně zbytečně bizarní a tím narážím na jednoho z hlavních záporáků tohoto seroše, ale kvůli spoilerům vám sem nenapíši, proč mě sere, jen napíši to, že je jedna z jeho jistých vlastností úplně zbytečná. Dále mě tu sere někdy ten humor. Úplně bych to asi nedovedl doporučit.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Komentář vám může prozradit děj a proto vám nejprve doporučuji, aby jste se podívali sami: Musím uznat, že ten film fakt nezestárl dobře. CGI efekty vypadají fakt škaredě a působí místy prostě nepřirozeně. Akce je taková, že v tomhle roce určitě vznikly daleko zajímavější a určitě nápaditější akční filmy. Jak se hlavnímu protagonistovi stalo, že se umí proměnit v zeleného a velice svalnatého titulního Hulka je tu shrnuto na úplném začátku ve stupidních, hluchých a nic neříkajících útržcích během pouhých pěti minut. Film jako takový začíná tak, že konečně vypátrají našeho hlavního hrdinu, aby se jim podařilo získat jeho krev nebo co já vím, prostě z něho chtějí dostat jeho schopnosti, ale ten jim furt utíká někam do prdele, pak se mu ještě podaří znovu potkat s jeho bývalou milenkou a hlavně dcerou generála, který celou tuhle dementní operaci vede, pak zase spolu utíkají někam do prdele, ale pak je nakonec stejně najdou a skrytý bezduchý, debilní záporák s inteligencí běžného protivníka z nějaké videohry si ukradne trochu té jeho krve a pak jde jen tak najednou vraždit vše okolo, no prostě jen tak z plezíru a konec? Tak pokud jste ještě ten film stále neviděli, tak určitě i tak ten konec uhádnete, ale jestli chcete, tak vám dám nápovědu: "HULK ZNIČÍ!"

One Piece - Morgan vs. Luffy! Nazo no bišódžo wa dare? (1999) (epizoda)

Vadí mi zde to stejné, co u druhé epizody. Animace je hnusná a statická, skoro nic se tu nehýbe. Není to spíš jen obrázková slideshow? V takovém případě je manga, ve které už jsem mnohem dál, opravdu lepší volba.

One Piece - Daikengó arawaru! Kaizokugari Ronoroa Zoro (1999) (epizoda)

U první epizody jsem to ještě ignoroval, ale je tu opravdu vidět, že animátorské studio bylo opravdu líné. Statická, PowerPointová prezentace tohle jest. Postavy jsou dobře nadabované a nezní vůbec špatně, tedy opomenu-li fakt, že její načasování je sem a tam docela divné. Tempo je opravdu pomalé a věřím tomu, že některé scény šly ještě zkrátit.

Burasuraitâ (2008) (seriál)

Pět dílů mi asi stačilo. Vizuálně asi pěkné, ale jinak to je nudné a člověk nemá šanci pochopit o co tu vlastně jde. Prostě tvůrci přišli, napadlo je udělat anime o potvorách, které se umí spojit s čímkoliv kovovým a mechanickým, ať už to je telefonní budka nebo motorka, pak k tomu jen přidali nějaké nejvíc ploché postavy a úplně nejstupidnější příběh, co jen jde. Tvůrci se na začátku nepokusili vysvětlit vlastně nic a prostě jen přišli, něco vychrstli na diváka a zase odešli. Nemám důvod pokračovat dál ve sledování.

Mistři drinků (2022) (pořad)

Ono to mohlo být fakt super a ty drinky vypadaly fakt skvěle, ale to nezachrání fakt, že jsem zhruba od poloviny přestal dávat pozor a když v jednom kole projde někdo, kdo vůbec nedodržel stanovené téma místo někoho, který ho dodržel, tak je asi něco špatně.

Initial D Fourth Stage (2004) (seriál)

VAROVÁNÍ, TENTO KOMENTÁŘ OPĚT MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY: Vím, byly to jen čtyři díly, ale za to se zase jedná o sérii čtyřiadvaceti epizod a vzhledem k tomu, jaký problém jsem měl se sledováním předchozích sérií s výjimkou třetího stage, který je film a ještě k tomu docela zábavný, tak se mi to dokoukávat opravdu nechce. První dvě epizody byly o tom, jak "Projekt D" jde závodit s nějakým dalším týmem plným generických a nezajímavých postav a ty další dvě jsou zase o tom samém a bez ničeho navíc? Žádná zajímavější zápletka, prostě jenom Takumi jede zase nakopat prdel nějakému random protivníkovi? Na to sere pes. U čtvrté epizody jsem už vyloženě usínal a při náhodném probuzení ji popřetáčel, takže opravdu nemám potřebu to sledovat dále, ale když nad tím zase tak přemýšlím, tak jako pohádka před spaním to nemusí být špatné.

One Piece: Episode of Alabaster – Sabaku no ódžo to kaizokutači (2007)

Oproti manze a nejspíš i verzi ze seriálu (nejspíš, protože jsem seriálovou verzi neviděl, ale rozhodně není tak osekaná) hodně slabé. Animačně asi vypadal nějak dobře jen finální souboj. Chápu, že do celovečerního filmu by asi nešlo nacpat vše z Alabaster ostrova, ale dát tomu tak o hodinu navíc a třeba by to i bylo celkem fajn. V manze byla spousta napínavých situací a ty oni víceméně přeskočili a vrhli se na ten řekněme "finální střet", i během kterého toho něco málo přeskočili. Strašně mě to mrzí, snad ty další celovečerní remaky vybraných story arců budou lepší.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

To se takhle úplnou náhodou stalo, že jsem se ocitl v kině na novém filmu o Black Pantherovi, který většinu času ani není o Black Pantherovi. Nakonec to dopadlo tak, že je to průměrný film, který ale tahá dolů dost nezajímavá a mdlá akce a taky nefunkční vážná/emoční stránka, která se snaží opožděně a prvoplánově těžit ze smrti herce Chadwicka Bosemana a vážně to nefunguje, jelikož většinu času jsem na to zíral jak "Bulhar do mlátičky". "Superhrdinské" příběhy jako takové mě asi po výborném Avengers: Endgame již víceméně omrzely a i tady Black Panther: Wakanda nechť žije není výjimkou. Ostatní Marvelovky po Avengers: Endgame mě popravdě ani nezajímají, protože čeho je moc, toho je moc a některé příběhy už by zkrátka mohly zůstat uzavřené, jenže takhle to dopadá, když jistý megakorporát nedokáže přestat dojit vše, co se mu dostane pod nos. Kromě toho, že už nevědí čím lidi zaujmout a ještě k tomu je dokážou pořádně zklamat a naštvat, oni už ani neumí být moc kreativní a tenhle film je toho příkladem, protože na něm není nic, co by se dalo nazvat "zajímavé". Koukat se na to jakžtakž dá, ale při určitých scénách to vypadá dokonce jak cutscény z nějaké videohry, ne-li rovnou třeba starých dílů herní série Need for Speed jako je například Carbon. Nedá se říct, že by snímek nudil, ale taky se nedá říct, že by byl zajímavý na sledování. Dost mě mrzí, že na to jak je podle obsahu postava herce Martina Freemana popsána jakožto důležitá, tak je nakonec jeho role naprosto upozaděná a kdyby většinu scén s ním vystřihli, tak bych jakožto divák o nic zásadního nepřišel a bylo by o zbytečnost méně. Nového Black Panthera tahá nahoru jen tempo, při kterém ten film nenudí a taky hlavní záporák Namor. Místy jsem měl také pocit, že to jak to je celé černobílé tomu dost ubližuje, protože to pak působí jako "zlý okolní svět si chce podmanit bohatou zemi a z druhé strany zlí mořští lidé si chtějí podmanit celý svět, protože zlý okolní svět rád kolonizuje a zotročuje". Je to přeplácané a prázdné zároveň, což zní divně, ale je to tak. Menší update k 2.6.2023: Po fakt dlouhé době jsem viděl prvního Iron Mana a přijde mi, že je natočený fakt o hodně líp než to, co je Marvel schopný vydat dnes a to teda Iron Man vyšel v roce 2008, takže to je třeba tak o čtrnáct let starší film, což mě donutilo filmu snížit hodnocení. Ta kvalita po úspěchu Avengers: Endgame šla hodně rychle pod kytky.