Kyslík (2021)

Po pár minutách nudy jsem to vypnul. Děsně neatraktivní námět. 5%

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Nedokážu si představit jinou herečku, která by Harley zahrála líp. Margot tahle role sedí jak prdel na hrnec. Už před začátkem filmu jsem na 100% věděl že pod 3 hvězdy nepůjdu, díky té bláznivé sexy divošce. Začátek byl trošku zmatenej, ale po chvíli jsem se orientoval. Zbývající dva kousky dávám za nadupanej soundtrack, skvělej vizuál, originální bitky, narcistickýho Ewana a roztomilýho Bruce (bohužel nedostal tolik prostoru, když už je na plakátu, tak jsem si myslel, že si ho víc užijeme). Zbytek “woman power” crew byl fajn (hlavně Huntress a Black Canary), čekal jsem, že ta malá čonka bude otravná, ale byla v pohodě. Jak už někdo psal tak to je takový mix Suicide Squad a Deadpoola s kozama. Moje představy to splnilo a obavy vyvrátilo. A feminismus se tolik neprotlačoval do příběhu. Slušných 85%

Fantasy Island (2020)

Jedna hvězda za námět, zbytek velký špatný. 10%

Černé Vánoce (2019)

Jsem si tak po škole usmyslel, že se do kina zajdu odreagovat a narazil jsem na premiéru Black Christmas. K filmu jsem viděl jenom trailer a vypadalo to docela slibně, ale neočekával jsem žádný zázrak, taky to byla blbost a měl jsem jít radši na něco jinýho. Začátek se dost táhl a dialogy neměli význam pro příběh. Takový typický americký žvásty. Potom když se to nějak rozjelo, tak jsem moc nepobíral, kde se pořád berou ty týpci v pláštích a zabíjejí každého na potkání. A konec byl jedno velký WTF. Nechápu jak tohle můžou nazývat hororem/thrillerem, bez lekaček, atmosféry a kapky krve. Víc než samotnej film mě děsil kastrolovej účes Imogen Poots a děsivej ksicht její černý feministický kamarádky. Zbytečná kravina plná “silných a nezávislých žen”. 2/10

Černobyl (2019) (seriál)

Jedním slovem: neuvěřitelný! Každý díl ve mě zanechal emoce a pocit znechucení, jak některé prospěchářské svině mysleli jen na sebe a kvůli nim zemřelo více lidí než mělo. Uznání těm, co nemlčeli a snažili se napravit škody způsobené černobylskou katastrofou.

Řbitov zviřátek (2019)

Zviřátka z roku 89 jsem neviděl a knihu jsem nečetl, takže nedokážu říct jak moc je film věrný předloze. Jediný co vím, tak v knize zemřel ten malý kluk ne holka. Vizuál a závěr skvělej. Jinak průměrný nevýrazný horůrek, který se utopí v hafu podobných filmů. 45%

Stáhni a zemřeš (2019)

Jedna hvězda za zajímavý námět a docela sympatický casting. Škoda, že tvůrci potenciál filmu nevyužili na 100%, mohla to být pecka. 20%

Syn temnoty (2019)

Superhrdinský horor: zajímavý, svěží a inovativní žánr. Jen škoda, že zpracování je dost špatný a nepromyšlený. První půlka, mě utvrzovala v tom, že udělím odpad. Nakonec mě film překvapil a nepřišlo mi to zas tak hrozný, ale přes noc se mi to rozleželo v hlavě a hrozný to je. Scénář tupý, dialogy debilní, herci nesympatičtí, lekačky žádný, atmosféra nulová. Zlá verze Supermana byla v každé scéně na přes držku, ale nebyl by dobrý nápad to udělat, jestli nechcete mít ugrilovaný ksicht jeho laserovými oči. Dvě hvězdy dávám, za bohužel neúspěšný pokus zpracovat nový žánr, písničku od Billie a dost slušný gore (utržená čelist, vypíchlé očíčko) mňamka! SPOILER: škoda, že ho matka na konci neprobodla, aspoň by se neuvažovalo o pokračování. Viděl jsem a stačilo. 30%

Zlatokopky (2019)

JLo ve svých padesáti dokazuje, že hrát fakt umí. Její postava je dobře napsaná a ona si to vysloveně užívá (nominace na glóbus zasloužená). Taneční show u tyče je pastva pro oči a vy nedokážete uvěřit, jak to ve svým věku dělá a ještě k tomu má postavu jako lusk. Každou scénu si krade pro sebe a zastiňuje své herecké kolegyně (Constance a Lili taky super, ale Jennifer rules!). Cameo Cardi B a Lizzo bylo fajn zpestření. Druhá polovina filmu už s maličko pomalejším tempem, ale pořád baví. Holky po finanční krizi z roku 2008 musí vymyslet jiný způsob jak vydělávat prachy, jelikož kroucení zadkem u tyče už tak nesype, tak začnou vysávat kreditky chlápkům z Wall Street. Vše klape jak má, aspoň do tý doby dokud se se věci nezačnou komplikovat a nepraskne to. Bum spadla klec a je konec filmu. Čtyři kousky zaslouženě.

Mary Poppins se vrací (2018)

Původní Mařenu Poppinsovou jsem neviděl a zatím to nehodlám nijak měnit. Tuhle verzi jsem si pustil náhodou, když jsem na ní narazil na HBO. A byla chyba se na to dívat pozdě v noci, vydržel jsem asi 20 minut a usnul. Neříkám, že to byla vyloženě pruda to sledovat, ale měl jsem to na 3 etapy: začátek, prostředek a konec. Afektovanost těch parchantů mě neskutečně vytáčela, když držely hubu a nezpívali, tak jsem byl spokojený. Vizuál chvílemi až moc přeplácaný. Choreografie a písničky nevýrazný, zapomenutelný a ve většině případů otravný (jen dobře, že jsem se nedíval s dabingem). Dvě hvězdy dávám za hezký kostýmy a moje oblíbenkyně Emily (v roli Mary překvapila a táhne celý film ze žumpy) a Meryl (její role šílené sestřenice s vtipným přízvukem byla brilantní). 40%