Náměstíčko (2004) (seriál)

Takový seriáleček. Ale bylo tam pár hvězd (Vinklář, Skorřepová, Hlaváčová.Ljuba Krbová), kteří toto dílko nenechali padnout.

Kočičí hra (1998) (divadelní záznam)

Dana Medřická a Vlasta Fabiánová, myslím, byly lepší. Ale samozřejmě může to být můj subjektivní dojem.

Muži v říji (2009)

Nikdy jsem nechtěla věřit, že může být tak težké udělat báječnou veselohru (ve stylu Zdeňka Podskalského nebo Zdeňka Svěráka). Po shlédnutí této rádoby veselohry, vidím, že je. Já jsem se neměla čemu zasmát, čekala jsem na spasný konec. A minuty se vlekly do nekonečna. 120 minut blbosti venkova i s jeho obyvateli.

Růže a prsten (1971) (TV film)

Pěkná a povedená pohádka. Jen se divím, že ji dnes zařazuje TV velmi málo nebo téměř vůbec. A to je škoda. Snad se už Janu Třískovi odpustila emigrace... či ne ?

To byl český muzikant (1940)

Životopisný film kolínského muzikanta Františka Kmocha. Vlasteneský film, kterému ke slávě dopomohl výběr nejkrásnějších Kmochových českých písniček, valčíků a polek. Dějově poloromantika, ale na rok 1940 - kdy už se leccos nesmělo, vyšel tento film bez šrámů. Viděla jsem film hned po válce a byla jsem nadšena. Byla bych ještě dnes ? Kdoví.

Lady Hamiltonová (1941)

Filmová lahůdka. Ikdyž je z r.1941, myslím, že by ani dnešního diváka nezklamal. Už si ale nevzpomínám, zda byl film barevný nebo černobílý. Už je to přece jenom 45 let, co byl promítán u nás.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Nevím, jak bych měla film komentovat. Chvílemi mě nudil, chvílemi bavil. Nemám ráda, abych uprostřed filmu přemýšlela o jeho kvalitách. Námět sice není otřelý, ale též vůbec nic převratného. Moderní film o mladých lidech a jejich problémech. Myslím, že 3* budou stačit.

Smrtonosná past (1988)

Co se má u takového filmu komentovat ? Ten se komentuje sám ! Perfektní "napínák", výborné herecké obsazení (horší ten dabing němčiny ! To je hrůza ... ta výslovnost !) ... no a dokonalý miláček žen BRUCE WILLIS. Musím však nesměle podotknout, že to byl první film, ve kterém jsem viděla ALANA RICKMANA, a už tehdy mě velmi zaujal. Nemusí hrát záporné úlohy krutě a přesto tu krutost dokáže excelentně zahrát. Jo, dávám s klidným svědomím 5*.

Smrtící skály (2004)

Ani akční, ani krimi, ani dobrodružné. Ale 100 % ubohé. To je jak cvičný film pro retardované diváky. Hvězdičku dávám sympatické NICOLE EGGERT, která nepochopila do jaké slátaniny spadla.

Gambit (1966)

Typická komedie 60.let. Kriminální zápletka a dobré dialogy, ale hlavně vynikající herecké obsazení. MICHAEL CAINE, SHIRLEY MacLAINE a herec českého původu HERBERT LOM. Velmi zdařilá kombinace, člověk se ještě dnes pobaví.