Ducháček to zařídí (1938)

Na rozdíl od mého tatínka jsem Vlastu Buriana moc nemilovala. Zdál se mi tím svým fistulím hlasem jednotvárný. Na chuť jsem mu přišla až v dospělejším věku, ale nikdy jsem se nesmála tak, jako třeba u Wericha nebo Horníčka. Já mikuji spíše slovní humor a nikoliv "pitvoření" herce před diváky. Proto jsem nikdy nemilovala Luďka Sobotu.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Za každé doby, za každého režimu, a vůbec stále má tento vynikající film národu co sdělit. Pan Werich byl prostě geniální na dialogy a příměry vtipů na dobu, ve které se zrovna něco dělo. A národ vždy pochopil ! Úžasný film s úžasným hereckým obsazením - prostě nezapomenutelný. Máte-li smutnou náladu, pusťte si tento film. Vím, že přežije i moje pravnoučata.

Ivanovo dětství (1962)

Baladický film, který vypráví o dětství 10.letého kluka, kterému válka vzala hry a dětství a který vlivem kruté války se stal předčasně dospělým. Nestřílí se tam, v celém filmu jdou temnotou 4 Němci, zdravotní sestřička trochu zamíchá city mezi chlapy, kteří již dlouho neviděli ženskou a je nakonec odvelena pryč, aby to uklidnilo krev chlapů. Pak skok - Berlin a konec války, přebírání materiálů popravených, abychom se nakonec dověděli, že IVAN byl na gilotině sťat. Film trvá 90 minut, ale přesto není nudný, vypráví...

Past na lásku (2009)

Tak hloupý film jsem již dlouho neviděla. Dívat se 80 minut na to, jak sedí chlap na hajzlu okurtovaný lepící páskou, aby nemohl zdrhnout a Meg RYAN tam mele jak koza před smrti pořád dokolečka větu "proč mě chceš opustit ?" je opravdu buď pro silné nervy anebo pro osoby zmožené chlastem, kterým je jedno co v televizi hrajou. Já si koupila DVD - hrůza, moje chyba. Milovala jsem Meg Ryan dokud měla krátké vlasy a hrála ve vtipných veselohrách. Ale pokud si pořídila ty dlouhé cáby jen proto, aby vypadala mladě, tak šlapla zatraceně vedle. Vypadala jak divoženka po flámu. Role jí prostě nesedla anebo s tím nemohla nic udělat, protože věděla co je to za slátaninu.

Moje superbejvalka (2006)

Zajímalo by mě, kolik jsme za ten film zaplatili a kdo u nás takové SUPER KRAVINY nakupuje. Co prosím vás, bylo na tom směšného ? Že to kopíruje ten film o tom supermanovi ? NEUVĚŘITELNÁ pitomost.

Bounty (1984)

Je to dobrý film a divím se tak nízkému hodnocení. Zřejmě je tam málo piratských rvaček anebo druhou možností je to, že kapitána lodi hraje Anthony Hopkins, což při jeho kvalitách je s podivem, že tuto roli (podle mě) zahral slabě. Anebo prostě na takovou úlohu není ten správný "chlapský typ". MEL GIBSON zase byl příliš velký krasavec a málo aktivní jako první důstojník na takové lodi, která defacto měla i obchodní zadání od námořního velitelství Anglie. Vzhledem k tomu, že se jednalo o skutečnost, která se opravdu stala, tak si réžie nemohla toho moc navymyšlet, ale v celku je to film, kerý nenudí, zbytečně neobdržel Zlatou Palmu.

Útok na ponorku (1996)

Co také nového vymyslet ? Všechno už bylo řečeno v jiných "ponorkových filmech". Ale divat se na to dá. Protože tam není mnoho moudrých dialogů, tak to nemusíte tak pozorně sledovat. Protože akční scény, střílení, rvačky a zabíjení už znáte nazpaměť. Přesto všechno je to ale dobrý průměr asi zásluhou MICHAELA DUDIKOFFA.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Seriál, který se vymyká evropské mentalitě. Dějově limonáda, dialogy "furt dokolečka dokola" a umělecké zpracování veškeré žádné. Nechci dát "odpad", protože je mnoho žen v mém okolí, kterým se to líbí. Nesnáším, když chlap brečí a tam brečí furt někdo. Viděla jsem první 3 díly v naději, že se to rozhejbá, pak 64 díl a ono nic a naposledy 92 díl a ono furt na jednom místě. Takže slátanina pod můj vkus.

Habermannův mlýn (2010)

S velkým zaujetím jsem si přečetla komentář kolegy "tahita". Nevím, odkud čerpal informace, ale musím mu věřit, protože jinak by tenhle stav po válce tak dokonale nerozebíral. Ano, Češi se po válce mstili Němcům a nerozlišovali v afektu a davové hysterii kdo byl nevinný a kdo páchal zlo. Avšak já věřím tomu, že v případě Habermann šlo "nenechavcům" a závistivcům především o majetek. Byla jsem hned po válce v Heřminovech /bývalé Sudety/ se Sokolským divčím táborem "uklizet" domky po Němcích, aby se do nich mohli nastěhovat noví přistěhovalci z vnitrozemí i odjinud. Nemohu zde popisovat, co jsem viděla a zažila. Ač mě bylo 14 let byla jsem otřesena svinstvem a krutostí, která na mě koukala z každého domku. Protože hygiena a situace dále byla neúnosná, zavolala jsem z pošty otci, aby pro mě přijel, že se dál nemíním podílet na svinstvu, které napáchali Češi. Zpět k filmu : Také mě vadí, když se réžie nedrží pravdy, pokud se jedná o film na základě skutečného příběhu. Co se však dá říci k tomu, že vražda Augusta Habermanna se stala jinak ? Střelnou zbraní ? Ale takhle likvidovali Češi mnoho Němců, aniž by skoumali vinen-nevinen. Dramatičtější pro film byl lynč davem na mlýnském kole, likvidace mrtvoly v peci a následně vytoužený "rabunk" v Habermannově bytě. Příšerná doba... moji mladí kolegové... nepřejte si tohle zažít. Válka je svinstvo a páchá vždy zlo a násilí, bohužel i na nevinných. KAREL RODEN - absolutní jednička !