Anthropoid (2016)

Fakt hrozně silný (hlavně od atentátu). Spousta scén mnou bude rezonovat ještě dlouho (kladivo a kýbl, přestřelka podkreslená hudbou). A Cillian Murphy celej film táhne s přehledem.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Dlouhý název, Eva Green v černým kostýmu a s kuší (nebo samostřílem), monstra, který asi vyplivl marvelovský Venom (je tu určitá podobnost kvůli ksichtům), šíleně vypadající Samuel L. Jackson s nabroušenými zuby, který je jako záporák strašidelný asi jako talíř mrkve. Knížku jsem nečetl, od filmu jsem nečekal nic a o to víc mě překvapil a jsem vážně nadšenej. Jane Goldman napsala další dobrý film. A Burton má konečně na kontě další film, který je koukatelný. A trvalo mu to jen devět let.

Rapl - Nástřel (2016) (epizoda)

mlhy, lesy chalupa na samotě jak z hororu. Zapadákov. Kuneš a další samorosti. Stylový titulky. Několik dějových linek. Zatím to jede líp než Bukowsky.

Lída Baarová (2016)

Největším průšvihem tohohle filmu je ambicióznost. LB bere nějaké scény ze života slavné herečky a lepí je dohromady. Asi někdo zapomněl říct tvůrcům, že film nedělají poslepovaný hala bala scény, ale příběh. A ten tu prostě není. Film tak připomíná mišmaš scén, ve kterém se divák prostě musí ztratit. K tomu si připočtěte naprosto sterilní režii a plochý postavy. Samozřejmě nesmí chybět nějaký odhalený prsa a sex. Je to škoda. Materiál je hodně zajímavej a jako seriál by to mohla být pecka. Tak třeba příště

Jason Bourne (2016)

Největší problém čtvrtého Bournea je, že vlastně vůbec vznikl. Damon se celou dobu tvářil, že ho to nebavilo, Greengrassova úžasná akce je najednou líná jak kráva za rozpálenýho dne. Ten tam je nápaditost, kterou obsahovala dvojka a trojka. Greengrass akorát zkopíroval akční scény a navíc nezáživně. Fuč je i dravá hudba Johna Powella, který akorát vybral svoje staré motivy. Nejhorší je ale příběh, potažmo zápletka. Ta jako kdyby vypadla z nějakýho béčkovýho akčňáku - nebýt to Bourne, tak to tomu filmu odpustím. Jenže tohle je Bourne. Alespoň se to tak jmenuje. Prosím, pětku už raději ne.

Ave, Caesar! (2016)

Výchozí premisa je dost super. Bohužel realizace je silně nezvládnutá. A těch několik zábavných scén to nevytrhne...

Preacher - Pilot (2016) (epizoda)

Příliš dlouhé, nudné, se třemi hrdiny, které scénáristé vyprofilovali tak, že mě neoslovili. A bohužel těch pár několik efektivních scén (hlavně nástup Cassidyho je bombovej) mě prostě nepřesvědčilo, abych v seriálu pokračoval.

Na odstřel (2009)

Detektivka o novinářích, čtyřech vraždách, přátelství a nitkách vedoucí do nejvyšších politických míst. Russell Crowe se zapomněl před natáčením ostříhat a Rachel McAdams tu sbírala novinářskou praxi, kterou pak využila pro Spotlight. A taky je tu Helen Mirren, Robin Wright a Jeff Daniels. A dokonce i nový Batman... a na oslavu dopsaných článků se tu pije Jack Daniels Celý je to strašně super, příjemný a správně zašmodrchaný.

Spotlight (2015)

Silný, herecky parádní, atmosfericky uhrančivý. Boston dýchá z každýho záběru (byl bych pro, aby Tom McCarthy adaptoval Lehaneho). A Ruffalo tu snad omládl o patnáct let.

V zajetí démonů (2013)

V zajetí intenzivních řevu a strachu. Dobrý postavy, výborný lekačky a jako celek mě to dost děsilo (bavilo v tomhle případě asi není to správný slovo), byť nepřekvapilo. Ale určitě film ke který si dám tak dvakrát do roka pravidelně.