Hannibal (2001)

Po Mlčení jehňátek je to docela velký pád. Ona mrazivost je pryč. Prostě jen další film, který chtěl vydělat na úspěchu prvního dílu a silně se mu to nepovedlo.

Hannibal - Zrození (2007)

Povedený návrat ke kořenům. Sice mi tam chyběl Anthony Hopkins, ale Gaspard Ulliel se činil role Hannibala se zhostil se ctí.

Ohněm a mečem (1999)

úžasný historický velkofilm z polské produkce. Kéž by češi místo těch přiblblých komedii natočili taky takovýhle podobný film...

Souboj Titánů (1981)

úchvatný film na kterém jsem vyrostl. Báječná hudba a skvělé herecké výkony a navíc naprosto na tu dobu perfektní triky (Cival tomu nerozumí :-) ) Co dodat více? Tohle musíte vidět!

Ratatouille (2007)

Naprosto úžasně úžasná podívaná, dámy a pánové. Co podívaná! To je přímo pastva pro oči! Smekám před pány Pixaru, neboť to jsou mistři svého řemesla. Brad Bird po úžasně úžasných Úžasňákových dokazuje, že je opravdový profík. Pokud zrovna nevíte, co pustit svým ratolestem, pusťte jim Ratatouille! Určitě nebudou zklamáni! A vy také ne! Prostě řečeno skvěle podaná zábava pro celou rodinu, ke kterému vyhrává pochoutkově úžasná hudba od maestra Michaela Giacchina, který se tak nejspíše stává dvorním skladatelem mistra Birda.

Elisa z Rivombrosy (2003) (seriál)

Lepší než všechny Esmeraldy, Kasandry a další mexický telenovely. Nejlepší romantický seriál, který jsem ve svém mladém životě viděl. Pokud se ptáte, za co jsou ty 4 hvězdičky, tak je to za kostýmy, příběh, hudbu Savia Riccardiho a krásnou Vittorii Puccini.

Staré báje vikingů (2003)

V porovnání s Ohněm a mečem je Stará báseň celkem dost slabá záležitost, kterou nezáchrání ani Michal Zebrowski ani hudba od Debskiho. Ovšem v porovnání se sračkami typu Poslední legie se jedná o provotřídní snímek.

Dokonalý trik (2006)

Film u kterého nesmíte ani na moment zavřít oči, jinak vám unikne i ten nejmenší a nejdůležitější detail, které napomůže k celkovému rozuzlení příběhu. Toto není obyčejný film, toto je herecký koncert! Pánové Bale, Jackman a Caine podávají před kamerou úžasné výkony. A Christopher Nolan? To je mistr svého řemesla!

Superman se vrací (2006)

Pane Singere, odpouštím vám, že jste se vykašlal na točení X-menů 3 a šel jste setřít prach z jednoho největšího filmových hrdinů. Je to mega návrat plný akce, lásky, dramatičnosti s bezva příběhem. Přesně jak to má být. Do toho nám vyhrává hudba páně Johna Ottmana. A jakmile se na plátně objeví titulky, ke kterém hraje zmodernizované Supermanovo téma, začne vás mrazit v zádech. Superman is back...

Želvy Ninja (2007)

Třikrát sláva - Želvy ninja, hrdinové mého dětství jsou zpět a v překvapivě dobré kvalitě. A doufám, že se vrátí brzy znovu, nejen s Třískou, ale i s Trhačem, kterému opět nakopou ř*ť