Kmotr (1972)

Jeden z nejlepších filmů o mafiánech. Báječná hudba a úžasné herecké výkony dávají tomuto epickému dílu tu pravou šťávu.

Skála (1996)

bezplatný výlet po nejslavnější věznici na světě a rychlokurz s názvem: Jak si nenadělat do kalhot při střelbě z bouchačky v jednom. Cage nemusím, ale jeho role cucáka mi tu sedla. A Connery? Po Malonovi v Neúplatných a Bondovi jeho nejlepší role. Masonovy hlášky jsou pro mě osobně prostě malým kultem.

Mizerové (1995)

Že nemůžete z černošských komiků udělat akční hrdiny? Ale můžete! Mizerové jsou toho jasným důkazem. Podívejte se na Willa Smithe a Martine Lawrence, kteří v prvním filmu Pana Blockbustera - Michaela Baye dokázali, že možné je úplně všechno. Mizerové jsou skvělou akční komedii se skvělým scénářem, kde není nouze o akci, výbuchy a dobré finale

Rocky Balboa (2006)

Rocky se naposledy vrátil, aby se utkal v ringu. A je překvapivě ve velmi dobré formě. Prostě dojímavý a nenásilný (!) film o jednom slavném boxerovi jehož poslední utkání se sakra vyplatilo.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Vskutku skvělý závěr trilogie, ke které hraje báječná hudba od Hanse Zimmera. Každý podráží každého, docela blbý konec druhého dílu je vysvětlen a celý film se řítí k jedné jediné věci: k mohutné námořní bitvě ve vodním víru. Piráti dosáhli vyvrcholení (mnohem lépe než Spiderman 3) a ne tak docela šťastným koncem si nechali otevřená vrátka k případnému pokračování.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tak se nám na stříbrné plátno vrátili Piráti z Karibiku v čele s Jackem Sparowem a těžko říct, zda to byl dobrý nápad. Ano, je to pořád sranda, přibylo hodně nových postav a dějových linií a podle mě to právě s tímto přidáváním, tvůrci přehnali a dělá to z Truhly nejslabší díl série.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Tak na tenhle film jsem se dostal tak trochu omylem. Tehdy byl zrovna víkend a já neměl co dělat, tak jsem se rozhodl zajít si do kina na Piráty z Karibiku. A musím říct, že toho do dneška nelituji. Film zábavný a dobrodružný od začátku do konce. Nikdy by mě nenapadlo, že Johny Depp dokáže zahrát takovouto roli. Ale je to tak a musím říct, že se pro roli kapitána (!) Jacka Sparowa narodil a v té roli si neumím představit někoho jiného. A nesmím zapomenout na hudbu od Klause Badelta, kterou jsem si pak broukal celou cestu domu.

Spider-Man 3 (2007)

Ježiši Kriste! Sam Raimi se asi musel zbláznit, když natočil takovouhle sračku a pak ji vypustil do světa. Co se stalo se Spíďou s druhého dílu, který by klidně obětoval svůj život, jen aby zastavil ten vlak??? Tohle je obyčejný namyšlený floutek, který si myslí, že se mu každý bude klanět, jen aby mu ukázal, jak ho zbožňuje. A když už konečně posedne symbiont, proč se chová jako blbec, tancuje na ulici a snaží se zalíbit holkám? Proč se z něj nestal pořádný parchant???? Doufám, že si příští dá Sam pozor a nenacpe tam vše co má rád. To by to s ním už nemuselo dopadnout dobře. Prozatím je to hodně špatné zakončení slavné filmové série o jedné z mých oblíbených filmových postav.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

To je neuvěřitelné! A co? Že i po tolika letech neztratila Smrtonosná past na své síle! John McClane je stále v kondici a připraven kdykoliv nakopat teroristům řiť a ukázat jim, zač je toho loket. Scénář je opět plný fórů, Marco Beltrami se po smrti Michaela Kamena bravurně ujal skladatelské taktovky a kdyby mi někdo řekl, že tenhle film natočil Len Wiseman před tím než jsem si to přečetl v závěrečných titulcích, tak bych se mu vysmál do obličeje a řekl mu, že si ze mě dělá srandu, protože se to Underworldu vůbec nepodobá. Dámy a pánové, skutečně bezva návrat jedné z legend stříbrného plátna a já doufám, že se někdy dočkáme i pátého dílu. Já věřím, že Bruce by to zmáknul opět na 1.