Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda)

Preskupiť, doplniť muníciu, vymyslieť plán - výsadok! Alebo príprava na veľké finále. Línie sa pomaly preplietajú a prinášajú prísľub, že záver bude epický. A dúfam, že El bude lietať ako Superman. :P 80% Netflix

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Uf. No ako toto malé finále hodnotiť? Absolútna extratrieda. Zrod záporáka tak dokonalo prešpekulovaný a zároveň jasný, logický a prepájajúci momenty naprieč celým seriálom. Epizóda už má takmer 100 minút a napriek tomu to neskutočne šlape. Klobúk dole. Toto sa naozaj podarilo. 100% Netflix

The Mandalorian - Kapitola 11: Dědička (2020) (epizoda)

Nástup ďalších, o niečo iných, Mandalorianov bolo super. Bavila ma aj akcia a prísľub niečoho väčšieho. Úplne ma to ale nezvalcovalo. Katee Sackhoff bola príjemným bonusom. Dúfam, že sa táto linka ešte rozvinie. 80% Disney plus

Co kdyby...? - What If... the Watcher Broke His Oath? (2021) (epizoda)

Obstojné finále, ktoré v sebe spája všetko čo sme doteraz videli. Myšlienka zaujímavá a prevedenie viac ako dobré. Celkovo určite spokojnosť aj keď tu bolo zopár neprehľadných a chaotických momentov. 80% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 10: Pasažérka (2020) (epizoda)

Vesmírna naháňačka bola super, rovnako ako bitka sa hmyziakmi, avšak chýbal mi k tomu ten westernový fíling. Nebola to vyslovene zlá epizóda, ale bolo to tak zvláštne zlepené. Oproti predošlej epizóde je to kvalitatívny pokles. 70% Disney plus

M*A*S*H - Služka (1972) (epizoda)

"I ask God to bless you. I say that to please the sisters, I'm a Buddhist person." Aj o komplikovanej téme akou sú ľudské práva, vykorisťovanie a podobne, sa dá natočiť epizóda s nadhľadom a humorom. Disney plus

Stranger Things - Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (epizoda)

Ďalšia epizóda, ktorá netlačí až tak zásadne na plyn, každopádne, stále sa tam niečo deje a jednotlivé dejové linky sa stále rozvíjajú. Verím, že v ďalšej epizóde pôjde seriál opäť na plno. 90% Netflix

Stranger Things - Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (epizoda)

Možno to stratilo trochu na razancii, avšak seriál potrebuje aj takýto menší výdych. A pritom sa nedá povedať, že by sa nič nedialo, respektíve, že by bola obsahom iba čistá vata. Postavám sa dostávame do hlavy a pripravujeme sa na malé finále. 90% Netflix

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Po tejto epizóde sa už ST nazvať inak ako popkultúrny fenomén a generačný mílnik jednoducho nedá. Jeden zvrat za druhým a ťah na bránu ako Colorado vo finále SC. Kvalitatívne to dáva do vrecka väčšinu kino produkcie a seriálovú ani nemá zmysel spomínať. Posralo sa tu čo sa dalo a som zvedavý ako to bude fičať ďalej. No a Running Up That Hill a Robert Englund boli top. 100% Netflix

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Vynikajúci úvod. Westernový Mandalorian pokračuje tak kde skončil. Príbeh je priamočiary a jednoduchý ale neuveriteľne šlape. Timothy Olyphant ma bavil, rovnako ako Tuskeni a celkové ladenie epizódy. Som rád že vysoký štandard nebol podlezený. 100% Disney plus