The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

V stručnosti by sa tretia séria dala označiť ako veľmi nevyrovnaná. Epizódy plné vaty striedali geniálne momenty a tak to pocitovo bolo veľmi na hojdačke. Záverečný "šprint" dvoch epizód však celkové dojmy ukotvil v pozitívnom smere. Nebolo len o Djarinovi, ale o Mandalorianoch ako celku, ako spoločnosti a ako kultúre, čo som si veľmi užíval. Fandím tomuto seriálu a teším sa na pokračovanie.

The Mandalorian - Kapitola 24: Návrat (2023) (epizoda)

Mandalor!!! Maximálna spokojnosť. Mandaloriani v plnej poľnej bojujú za získanie svojho sveta. A kedže Moff Gideon je skvelý záporák, nemajú to úplne jednoduché. Grogu sa opäť o niečo posunul. A čo stvárala kováčka s kladivom bola strašná zverina. 100% Disney plus

Na seznamu smrti - Série 1 (2022) (série)

Dĺžka epizód ma v prvom momente trochu vystrašila, ale časom som si na túto formu zvykol. A niekedy mi bolo aj málo. Seriál vcelku umne diváka drží v napätí, či je konšpirácia reálna, alebo či je to len blud hlavného hrdinu. Následne je vojak, ktorý už nemá čo stratiť nekompromisný, systematický a čo je najdôležitejšie uveriteľný. Chrisa Pratta mám samozrejme zafixovaného ako uleteného marveláka, respektíve chlapíka čo zastavuje dinosaurov gestom ruky, ale touto postavou u mňa výrazne stúpol. Scenár sa síce nevyhol občasnému pokĺznutiu, ale nešlo o nič zásadné. Zo seriálu mám veľmi dobrý pocit a pokračovanie určite nevynechám.

Star Wars: Vadná várka - Ztracená odměna (2021) (epizoda)

Čakal som síce, že záchrana Omegy bude záležitosť na niekoľko epizód, možno zápletka až do finále, ale ok. Súboj nájomných lovcov ma bavil a celkovo to bolo vystavané dobre. Stále mi tu ale trochu chýba nejaký širší motív. Okrem naháňačky za Omegov. 80% Disney plus

Na seznamu smrti - Náprava (2022) (epizoda)

V istých momentoch predvídateľné zvraty, ale ako celok finále fungovalo. Reportérka dávala správne otázky a nastavovala systému zrkadlo a Reece prispel svojou akčnou troškou a udržoval dynamiku. Záverečný dojazd bola dôstojná bodka (aj keď predvídateľná). Dalo sa z toho vymačkať o niečo viac, ale prevláda spokojnosť. 90% Amazon prime

Na seznamu smrti - Vyhubení (2022) (epizoda)

Vraciame sa späť ku škrtaniu zoznamu a keď sú na ňom vojenský pohlavári bude to určite problém. Halucinácie začínajú byť trochu otravné, keďže ide doslova o vatu. Inak príprava na finálne funguje a záverečný príchod ministerky obrany bol neuveriteľne mrazivý a efektný. 80% Amazon prime

Na seznamu smrti - Pomíjivost (2022) (epizoda)

Následky bombového útoku sú jednoduché - poľovačka na hlavného hrdinu. Táto epizóda mala veľmi jednoduchú schému a vyznela ako prvý Rambo. A to či už celkovou náladou, alebo výdržou hlavného hrdinu. Občas krívala logika a fyzika, ale bola to zábava. 70% Amazon prime

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

Po epizóde 22 je toto opäť obrovský kvalitatívny skok. This is the way kurva! Neskutočne som si to užil a na finálnu epizódu čakám ako decko na vianočné darčeky. Ak si finále zachová kvalitu a bude to takýchto masaker, tretia séria má všetko odpustené. 100% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 22: Žoldnéři (2023) (epizoda)

Oceňujem cameá a snahu o odľahčenie, ale vo finále z toho vznikla nezáživná epizóda, ktorá bola zaujímavá iba svojim záverom. Kolísanie kvality je neuveriteľné. 60% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 21: Pirát (2023) (epizoda)

Kvalitatívne táto epizóda výrazne vystrelila. Manželka sa ma zhruba v 2/3 opýtala, prečo sa tak prihlúplo usmievam a na čo to tak intenzívne čumím. Nič nedefinuje moje pocity lepšie ako jej otázka. Užil som si každú minútu a motívy, ktoré tu boli načrtnuté sa dúfam dočkajú dostatočného priestoru. Svet Mandalorianov sa mení a skvele sa na to pozerá. 100% Disney plus