Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda)

Klasický - tak ti treba, nemal si tam liezť - horor, ale veľmi dobre spracovaný. Nebol tu síce žiadny wow moment, ale napätie fungovalo. 80% Netflix

Barbaři - Série 2 (2022) (série)

Druhá séria seriálu Barbarians si udržala svoj štandard. Oceňujem, že tvorcovia sa neuchýlili k bežnému neduhu pokračovaní a nesnažili sa aby všetkého bolo viac a aby všetko bolo bombastickejšie a monumentálnejšie. Namiesto toho sú tu oveľa viac prepletené vzťahy a množstvo zaujímavých a nečakaných zvratov. Platí tiež to čo som napísal o prvej sérii - Folkwin a Thuselda sú oveľa zaujímavejší ako Ari. Rozumiem, prečo má druhá séria v niektorých prípadoch tak výrazne iné (nižšie) hodnotenia ale pozastavovať sa nad tým, že si niekto myslí, že LGBTI+ ľudia sú iba móda posledných rokov, je stratou času. 70% Netflix

Barbaři - Cena (2022) (epizoda)

Finále trochu ubralo na monumentálnosti a pritvrdilo na kosení dôležitých postáv až mi to chvíľami pripomínalo Game of Thrones. Niektoré mi chýbať nebudú, niektoré áno, takže to emočne vcelku fajn vybalancovali. Vyslovene otvorené finále je zaujímavé a som fakt zvedavý ako sa bude seriál ďalej vyvíjať. Že by sme sa pozreli na Rím? Alebo že by sme konečne videli tých 70k Marbodových bojovníkov? Na pokračovanie sa teším. 80% Netflix

Barbaři - Ztracení (2022) (epizoda)

Táto epizóda je krásnym príkladom toho, že Folwin je oveľa zaujímavejšia a pre seriál dôležitejšia postava ako Arminius. 80% Netflix

Barbaři - Přísaha (2022) (epizoda)

Dianie sa trošku zaseklo, vzťahy sa rekapitulujú a prehodnocujú, ale záverečný záber je "pastva pre oči". :D 70% Netflix

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Netflix to urobil parádne a načasoval premiéru tesne pred kontroverznými MS v Katare. Každý ktorá má aspoň elementárny prehľad vie, že FIFA smrdela a stále smrdí a to pekne od hlavy. Vidieť to ale takto pekne pokope a zo všetkými súvislosťami je ale aj tak silná káva. Odporúčam pozrieť každému, kto sa aspoň trochu zaujíma o futbal. Jediné čo by som vytkol bolo občas zbytočné naťahovanie a opakovanie rovnakého motívu. 80% Netflix

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Milá, vtipná a brutálna verzia Vianoc. Palec hore za nápad, ale je to vyslovene len jednohubka. 70% Netflix

Love, Death & Robots - Azyl (2021) (epizoda)

Vizuálne zaujímavé, ale ničím výnimočné. Chýba tomu nejaká myšlienka, zaujímavý zvrat...skrátka niečo navyše. 60% Netflix