610 metrů nad zemí (2022)

z lezeckeho pohledu tohle boli podobne jako kolouch - hrozne moc iracionalnich veci napr. na co to lano sebou vubec maji, kdyz se s nim nikde nejisti? proc nemaji nejake expresky, smyce, karabiny (odsedky) atd? proc nahore na plosine nespi zajistene, kdyz uz tam maji sedaky, karabiny a TO lano? padovy faktor atd. je tam i spousta dalsich iracionalnich momentu mimo lezeni. Ale jak je to natocene (kamera, rezie) a dramaticky vygradovane az skoro do absurdna, to smekam - prebiji to vsechny ty nesmysly. minimalne pul filmu se mi potily nohy jakobych je mel namocene v lavoru a pral si at uz je konec 🙂 skoda, ze to neni vice realisticke a nepodilel se na scenari nejaky zkuseny lezec - mohla to byt jasna 5*. btw: B67 TV Tower neexistuje a divejte se na co nejvetsim screenu.

Bullet Train (2022)

imploze sebeuspokojeni brada pitta; neunavne freneticky a naprosto vycerpavajici "akcni film", ktery je jen zridka, pokud vubec, tak vzrusujici, jak by se dalo ocekavat... par vtipnych momentu a zastup hollywoodskych hercu to nezachrani ani omylem.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

dlouho jsem to odkladal.. predchozi film me nebavil, ale tohle se fakt neda. naznak temnoty je fajn, ale schizofrenni provedeni v disney family stylu, plnym klise a spatneho cgi, to hrozne degraduje. film trpi hlavne kvuli scenari a potrebe "zavdecit se cele rodine", nevi na jake publikum chce cilit. neda se to vydrzet ani po lahvi vina.

Top Gun: Maverick (2022)

chapu tu nostalgicky ladenou 80-kovou retro romanci. i posledni pomnik a vzlyk slizkeho, nestarnouciho scientologa. ale ten absurdni a pateticky scenar ve vsech ohledech a debilni konverzace? stihacek a kvalitnich zaberu leteckych souboju, pres veskere ocekavani, paradoxne moc nebylo, sekvence vetsinou doprovazeji strojene vyrazy radobypilotu nasnimane kamerou v kokpitu. u filmu jsem mel x WTF?! momentu a v kine nechapave kroutil hlavou. dobrych bylo cca 15min na posledni misi a to pomijim to, jak to bylo cele nesmyslne, ptz chapu, ze to je film pro lidi (ne pro piloty / vojaky) a musi to byt divacky atraktivni. v soundtracku hans zimmer vykradl sam sebe a cele to vygradoval ujecenou lady gaga v zaveru. proc ten overhype?

Rose Island (2020)

skvele vymyslene,  dobri herci, ale na scenari a ostrove by to chtelo trosku pridat ;-)

Časové pásmo bylo změněno