Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Mila pocta jednej sialenej sutazi, ktora je prekladana nepricetnou zabavou v style Zoolandera. Alebo naopak. Kazdopdne sa to dost bije a je to skoda. V oboch pripadoch to totiz funguje velmi dobre. Akurat spolu to neladi. A emotivne vrcholy samozrejme totalny dojak. Ferrell v pohode, Rachel tradicne na zozratie.

V síti: Za školou (2020)

Je to sila. A som rad za tie zjemnenia a chapem aj ten vysvetlovaci komentar. Povinnost pre kazdeho rodica aj ked sa na to skutocne neprijemne pozera. Originalnu verziu by som asi nerozdychal. A to nemam deti. 9/10

Inga Lindström - Síla přátelství (2011) (epizoda)

Mohol to byt uplne v pohode nemecky televizny gyc. Ale nechapem preco musi byt hlavna hrdinka tak totalna krava/mrcha/stetka/nechapava a sebecka p**a. Takto je z toho iba klasicky nemecky televizny gyc 3/10

Yi dan qun ying (1989)

V dobe, ked bol Woo na vrchole, to muselo byt slusne sklamanie. Teraz mila pripomienka toho, co sme milovali. Akcie je malo, hudba strasna este viac ako obycajne a Chow Yun-Fat velmi chyba. Na druhej strane je to velmi slusny heroic bloodshed, finale (aj ked komornejsie) stoji za to, vztahy su dostatocne dramaticky prepletene a citacia Lepsieho zajtrajsku skutocne rozkosna (aj ked si ju maestro mohol radsej usetrit do Once a Thief). 7/10

Xin long men ke zhan (1992)

Skoda, ze Tsui Hark nezvlada uplne pracu s postavami, lebo to mohlo byt dokonale. Koncept je velmi chytlavy, atmosfera tiez a pri zaverecnom zuctovani v pusti pocas burky mi celust zacvendzala o podlahu. Likvidacia zaporaku uz trochu bizar, ale dost cool bizar. 8/10

Příběh služebnice (1990)

Obsadenie vyborne, ale ten svet mi prilis nefungoval. A aj ked to riesilo zaujinave temy, nechalo ma to chladnym a dost casto som sa nudil. 6/10

Pouta války (2004)

Vynikajuci vojnovy velkofilm a krasne naplnena Hollywoodska mustra, ozivena korejskou dramatikou. Akcne sceny su dostatocne intenzivne a vztahy medzi postavami vyborne gradovane. Ma to hlbku, myslienku, emocie aj adrenalin. Porovnania s Ryanom su samozrejme mimo (toto je taky lepsi Windtalkers-ktory mam asi ako jediny na svete rad), ale lepsich vojnovych filmov vela nenajdete. 9/10

Mladý mistr (1980)

Dve tretiny filmu su akcne sceny. Co je je vlastne uzasna vizitka. Navyse ak su aj super choreografovane. Horsie je, ze mi prisli casom monotonne a okolo 6 532 696. kopu ma to uz zacalo nielen unavovat ale aj otravovat. Velke finale som uz len pretrpel. 6/10

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Akcne sceny su samozrejme super, Jackieho maminka je velmi vtipna postava a...to je tak vsetko. Ta dejova nit, na ktoru su vesane akcne goralky je strasna, pokusy o vaznejsie temy nefunguju a pokial Jackie nekope, tak je strateny. Ako zabavna prkotinka to vsak celkom funguje. 7/10

The Music Box (1932)

Nefungovalo to na mna. Vobec. Zvuk to strasne degraduje a hravost na bode nula. 4/10