Rivalové (2013)

Rush má šancu byť nový Shawshank. Nie je to síce dokonalé, ale neviem si predstaviť človeka, ktorý ten film nebude mať rád. a finále by krajšie, emotívnejšie a našlapanejjšie nevymyslel žiadny scenárista.

Gravitace (2013)

Vynikajúce!.Ale reči o 2001 nového milénia sú samozrejme mimo. Je to skôr štylistické cvičenie typu 127 hodín.

Pot a krev (2013)

Michael Bay je buď absolútne sofistikovaný filmár, alebo nebezpečný psychopat, ktorému by mali zakázať vyjadrovať svoje názory. Dúfam v prvé, bojím sa druhého. Pain and Gain je morálne asi najviac škodlivá vec čo som videl.A bojím sa, že to uvidí niekto, kto si nebude schopný myšlienku filmu správne preložiť...Ale inak je to samozrejme úplná pecka!

Good Night (2013)

Prvý Slovenský horor, ktorý nie je na smiech ( Zlo som nevidel). Zo začiatku síce trošku rýchle a skratkovité (pridať cca. 5 - 8 min by neuškodilo), ale hlavná časť funguje výborne.Remeselne veľmi zručné, "panelákový" herci hrajú dobre a k tomu našlapané gore finále. Good job and good night.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nádherné!!!!! Najlepší romantický film od uf... ani neviem. Asi od Love Actually. Kombinácia úvodu Forresta Gumpa a My Girl + originálne rozprávanie príbehu. Fakt pecka. P.S. je to aj pre chalanov :)Malý nenápadný kvalitatívny comeback Roba Reinera, tvorcu hollywoodskych klasík ako napr. Stoj pri mne, Keď Harry stretol Sally, Misery alebo Zopár správnych chlapov. Keď už nie najlepší, tak určite najkrajší film o prvej láske za posledných mnoho rokov. Bryce je sympatický mladý chlalan, ktorý práve končí základnú školu a zamiluje sa do svojej susedky a spolužiačky Juli. Z dvoch vzájomne sa prelínajúcich sa perspektív vyrozprávaný príbeh, ktorý dokáže očariť diváka v každom veku. Povedomé situácie, ktoré sme všetci zažili sa striedajú z chlapčenského aj dievčenského pohľadu a tvoria roztomilú mozaiku o rozdielnych chápaniach rovnakých situácií odlišným pohlavím. Snímka, ktorá sa nedá nezamilovať už len kvôli skvelému ústrednému páru a hlavne vyriešeniu odvekého tajomstva, ktoré nás ako deti počas prvej lásky trápilo najviac. Čo si o nás ten druhý myslí? Veľká škoda, že americký distribútor film potopil a nedostal sa do širokej distribúcie. U nás vyšiel aspoň na DVD pod názvom Má ma rád, nemá ma rád.

Navštivte ráj (1990)

silná neokukaná téma v krásnom balení. bohužiaľ skratkovitosť a umiernená dramatičnosť bráni sa stať tomututo filmu niečím výnimočným.70%

Znovu a jinak (2011)

Ďalší malý veľký film od Reitmana.

Netvor (2011) odpad!

neuveriteľná sračka, neverím, že niekto pustil takto debilný scenár do výroby. druhý twillight (ktorému som dal tiež odpad)je oproti tomuto skvost.

Útok na Bílý dům (2013)

Milá, príjemna retroshow pripomínajúca časy keď Seagal nemal brucho, Willis mal vlasy a Bay točil iba klipy a reklamy.Keby mali tvorcovia odvahu zasadiť dej do 90. rokov mohlo ísť o ak nie najlepší tak určite najsympatickejší akčný film dekády.90%