Padesátka (2015)

Tak tohle se fuuckt povedlo. Já ten film mám prostě ráda a myslím si, že je hodně nepochopený. Je to taková skládačka příběhů z hor, které se staly a které horalové rádi vyprávěj. Je to vtipný, jsou tam herci které mám ráda a úplně nejvíc nejlepší je Ondra Pavelka, který je Bůh. A nejlepší je hláška, že všichni zmrzlí na horách jsou jako šmoulové. Jsou modří a mají přiblblej úsměv. Za mě 85%

Detektiv Thorne: Ospalá dívka (2010) (seriál)

Ty jooo, tak to mě dostalo. Tam by se napětí dalo krájet, výborně napsané charaktery postav a dobře obsazené. Spolu s detektivovým osobním tajemstvím se tato detektivka řadí v mém vlastním žebříčku hodně vysoko. Za mě 85%

Sviňa (2020)

Mnoo, jako dobrý, ale řekněme si na rovinu, nebýt té hnusné vraždy Jána Kuciaka a jeho Martiny Kušnírové, tak by tam všetky ty svině seděly dodnes. Mě tedy daleko více zaujal seroš Za sklom, kde byla tá slovenská situácia vo vládě ukázána v delším časovém horizontu a podrobněji a o to více vynikly všetky ty špinavé charaktery. My v Česku máme poslední šanci a to jít na podzim volit a zbavit se aspoň těch největších dvou Sviní respektive aspoň zatím té jedné zato nejdůležitější svině. Držme si palce, protože UŽ TOHO BYLO DOST A ČEHO JE MOC, TOHO JE PŘÍLIŠ...Za mě 70%

Božena (2021) (seriál)

Byla jsem zvědavá ba co víc, byla jsem natěšená...Přišlo ovšem velikéž zklamání...Pravda ze školy už si toho o Božce moc nepamatuji, tak na osvěžení paměti přišla minisérie vhod. Ovšem pokud jste čekali obšírně natočený snímek o druhé půli jejího života ( jako já, proč jinak 4 díly?), pak se nedočkáte. Slyšela jsem, že byla tak trochu nymfomanka, ale ještě k tomu pařmenka a dlužník který si žil nad poměry?! Jedno je jisté a to, že byla feministkou své doby, která se vyrovnala ne-li předčila v chování své mužské umělecké a vzdělané vzory. Jako matka 4 dětí by v dnešní době zajisté neobstála a děti by ji rovnou odebrala sociálka. Ze školy si ji fuuuckt pamatuji jinak a vždy mi bylo líto jaký měla život, ale po tomhle díle se mi chce zvolat : "Ty cizoložnice (velmi eufemistické) jedna, jak si kdo ustele, tak si lehne"! I když ona zjevně nikdy nelitovala jaký vedla život, sice na úkor rodiny, ale hlavně, že tak jak chtěla ona. No mám rozporuplné pocity a spoooustu informací jsem si musela dohledat a zasadit do souvislostí se sérií poněvadž ta toho moc neobjasnila. Takže za mě 70%

Jméno růže (2019) (seriál)

Jelikož jsem viděla původní film, tak mohu z čistým svědomím napsat, že seroš je mu zdatně sekundujícím a solidním nástupcem. Postavy jsou věrohodné a životné, atmosféra není oproti filmu tak hrůzostrašná, což je ovšem v tomto případě dobře. Celkově toto dílo beru jako výbornou dobovou detektivku a zároveň ukázku té středověké doby, která byla šílená. Největší devizou je pro mě ovšem právě rozvinutí té pátrací akce Williama z Baskervillu do osmi dílů, které dostatečně obsáhle vysvětlují proč se to všechno stalo a jak může být vědění nebezpečné . Za mě 89%

Vánoční prázdniny (1989)

Má oblíbená komedie, kterou mám radši než Mrazíka. Každý rok se na ní těším a vždy, ale opravdu vždy se při ní řežu smíchy. Za mě 85%

Bláznivá dovolená (2015)

Toto je plnohodnotné pokračování všech Griswoldinovských komedií. Je to tak dokonale trapné, že je to až geniální. Zejména scéna s Chrisem a jeho velkými boxerkami je naprosto sqělá. Pro mě je to osobní záležitost . Za mě 85%

Nezvěstní (2014) (seriál)

První série příliš zdlouhavá a zbytečně natahovaná. Druhá sérka lepší minimálně o jeden level. Náměty dobrý i herci výborní. Dobrý počin BBC. Za mě 90%

Nezvěstní - Série 2 (2016) (série)

Druhá série byla pro mě o dost lepší, zajímavější, akčnější, ale hlavně se netáhla jako smrad. Oč bych 1.sérii o 2 díly zkrátila, tak tuto bych klidně o 2 díly protáhla. Jo a ti zkurvenci co to všechno dopustili to zahráli výborně a hlavní zmrd byl dokonale slizký. Takže za mě spokojenost a 100%

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Taaak to sem se zas jednou pobavila. Řezala jsem se od prvního dílu a seroš mi zvedl náladu o 100%. Ostravaci jak cyp Čuba, Kozub, Ferro a Polák vs. kurvy z Prahy to nemá chybu. Tak jsem jim klukům něco přispěla, aby měli co dělat. Jen tak dál...Za mě 98%