Havel (2020)

Tak pro mě je to velké zklamání. Nedozvěděla jsem se nic nového kromě jediné věci a to, že "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" nepochází z úst Václava Havla. Jinak jsou ve filmu pouze naprosto známé skutečnosti. Ovšem co je pro mě naprosto nepochopitelné je to, že všechny postavy jsou beze jména. Kdo nebyl dospělý v době Havlova prezidentství a lehce před ním, tak nemůže absolutně vědět kdo je who?! Tak si říkám pro koho je tento film vlastně určen? Pro mě je to naprosto zbytečný film o velké osobnosti, kterou toto dílko totálně zabilo. Za mě 50%

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Opět film na který jsme se dívali díky našemu človíčkovi. Začátek je naprosto bravurně vtipný, pak se to celkem snižuje, ale vidět tu radost na tváři človíčka je k nezaplacení. Nakonec nám i zatančil Makarenu a to za to stojí. Hlavně je to animák pro děti, takže o to go. Za mě 80%

Nezvěstní - Série 1 (2014) (série)

Velice působivý seroš s hodně tajuplnou zápletkou. Musím říct, že mě to sice bavilo, ale být to o dva díly kratší, tak by to získalo svižnější rychlost a to bych dala za 5*. Takhle je to za mě 80%

Max Payne (2008)

No, tak konečně jsem na popáté film viděla až do konce. A musím říct, že se na to vlastně dá docela dobře dívat. I když jeden v životě nehrál hru a nic o ní nevěděl. Je to celkem napínavé, má to zápletku ovšem největší devízou filmu je hlavní hrdina Mark W. bez kterého by mě to asi moc nebavilo. Za mě 70%

Modelář (2020)

Pro mě veliké překvapení. Film, který jasně ukazuje dnešní dobu očima 30.-átníků. A je to tristní pohled. Jirka Mádl (Plech) tady zastupuje skupinu lidí, která ačkoliv je nasraná na dnešní politickou situaci a i přesto, že byl jeho otec perzekvován dnešním nominantem na prezidenta, tak vůbec nemá žádný problém s establišmentem spolupracovat, protože je to prostě o penězích, které dle jeho názoru hýbou světem. Na druhou stranu tady máme Kryštofa Hádka (Pavla), který si taky zažil svoje peklo a díky tomu chce s dnešními i minulými světovými událostmi něco udělat a změnit. Je to ovšem typický mladý, naivní idealista, kterého čeká obrovské zklamání i samého sebým. Rozhodně je to film k zamyšlení, protože společnost je plná Plechů a potřebujeme i Pavla, ale ne takového jak si to on představoval. Proto je důležité chodit k volbám a ne si po tom jenom planě stěžovat. No Petr Zelenka mě mile překvapil. Za mě 85%

Tísňová linka (2013)

A to jako mělo být co?! Halle Berry jako catwoman v linkovozáchranářeské vestě?! To si snad dělají amíci prdel! Mám nejlepší kámošku na takovéto lince a opravdu, ale opravdu si nedovedu představit jak by si dala takovou samozáchranu. Film ukazuje tak akorát to jak jim pomáhají džípíesky, kamery a lidi. To všechno beru, ale jakože bravurně natočený napínavý sriler to teda ne. A ten konec, to je úplná píí*ovina. Nic proti Halle, ale poslední dobou si vybírá samé shity. Za mě 45%

Corpus Christi (2019)

První věc, která mě napadla po skončení filmu, byla: " Tak z toho se všichni ti katoličtí pánbíčkáři v Polsku poserou!" Velice zajímavý film o tom, že i propuštěný mladistvý delikvent může mít v sobě více víry, lásky a milosrdenství než rádoby pravověrní věřící. Konečně se v katolictvím prolezlém Polsku našel někdo kdo jim vmetl do těch jejich pokryteckých, morálně pokřivených věřících xichtů, pravdu do očí. Bez přiznání si vlastních chyb a různých sviňáren sami sobě a tím pádem dojít k opravdovému osobnímu duchovnímu pokání to nikdy nemůže fungovat. Mě ovšem fascinuje, že naše ateistické Česko tohle řešit nemusí a přesto se spousta lidí řídí vlastním vnitřním desaterem a nemusí kvůli tomu lézt denně do kostela a bičovat se kázáními. Úplně stačí, když si každý uklidí svůj vlastní bordel v hlavě a duši a všechno je pak v cajku. A na to nepotřebujete ani kněze ani kostel. Někdy jenom psychiatra :-)) Za mě 88%

Chlast (2020)

Jooo Chlast! Téměř celosvětově legální a státem podporovaná droga. Jenže ne nadarmo se říká, že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Chlapi byli odvážní, že se dali na takový experiment a jak to dopadlo jsme viděli. Miluju teorii, kterou říká Jarek Nohavica ( viz Rok ďábla) svým spoluhráčům: " Pokud chlastáš, ale neovlivňuje tě to v práci ani v rodině a pořád jdeš dál, tak je to dobrý. Horší to je když dojdeš na vrchol k break pointu. Pak už jenom padáš a nepomůže ti nic a nikdo kromě tebe samotného. A nejhorší je, že nikdo neví jak má ten svůj kopec vysoký." A přesně vo tom to je. Měla jsem ve svém okolí pár lidí co se doslova uchlastali k smrti a jeden by to do nich na začátku neřekl. A v tom je ten ďábel alkohol nebezpečný. Paradoxně na mě tento film zapůsobil tak, že jsem dostala chuť na panáka. Takže SKOL! Za mě 95% P.S. Jo a všechny hlavní postavy byly tak naprosto věrohodné (hlavně tělocvikář), že jsem si říkala jestli nechlastali i při natáčení. A Madsův závěrečný tanec byl naprosto famózní.

Synchronic (2019)

No rozhodně zajímavý námět i film. Hlavní dvojka funguje chemicky správně, prostě jim to jeden fuckt věří. A to cestování v čase po požití "eska" jenom opět potvrdilo géniovu teorii relativity a to, že minulost, přítomnost a budoucnost existují současně a záleží pouze na nás, kde chceme uvíznout. Přítomnost je tady a teď a je to nejlepší co máme. Takže se hleďte radovat i z maličkostí neboť nikdo nevíme co bude zítra...Za mě 85%

Zločin v rodině (2020)

Toto není film pro nedočkavce nebo akčňáky. Je to poklidné komorní drama o jedné rodině. Ačkoliv film plyne opravdu velmi pomalu stejně člověk cítí jak to pod povrchem bublá čím dál víc. Zajímavé bylo prolínání dvou soudních líčení, které se týkaly " naší " rodiny a také to jak nic není takové jakým se to na začátku zdálo být. Je to také o nesoudném vztahu matky k synovi jak se to tak někdy matkám stává. Pro mě to byl působivý psychologický film o tom, že všechno se dá vyřešit a přežít i když to na začátku vypadá naprosto neřešitelně. Konec má silnou katarzi a uvolnění z toho svíravého příběhu. Za mě 88%