Místnost sebevrahů (2011)

No, co k tomuto dílu říct. Rozhodně jsem ještě nic podobného neviděla a rozhodně je to zajímavý film. Mám s ním ovšem jeden problém, vlastně dva. Jednak mě tohle trápení zcela minulo, protože moje generace měla úplně jiné problémy a počítače ještě neexistovaly ( sic!), teda myslím PC :-))) No a minulo to NAŠTĚSTÍ i mé děti a žádného EMOA neznám, takže mě ta problematika z filmu prostě moc neoslovila. Ovšem aspoň si díky němu můžu dost dobře představit co se odehrává v duši citlivého, mladého člověka, stojícího na prahu dospělosti a který si neví rady se životem. Za mě 75%

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Naprosto nepokrytě zremakeovaní "Naprostí cizinci" , ale jednou se podívat ničemu neuškodí. Ovšem originál je prostě originál. Za mě 65%

Oheň (1991)

Teď jsem právě zjistila, že můj nejvíc nejlepší film o ohni a moje největší srdcovka nemá můj komentář. Zrovna jsem doviděla "Only the brave" a okamžitě jsem chtěla zjistit jak jsem hodnotila Oheň. A vidím, že jsem úplně pitomá a nenapsala jsem zatím NIC!? Musím vypnout počítač kvůli pozdní hodině. Takže pokračování příště...

Hrdinové ohně (2017)

Kurvaaaa! promiňte mi mé emoce, ale píši zde zrovna po zhlédnutí filmu a jsem toho plná. Už jsem film sice viděla, ale teď jsem si ho opět připomněla a zase mě dostal. Jasně, že pro spoustu lidí je to jakože 90% blablabla a 10% akce a konec. Pro mě je to hluboce lidský příběh s dobrým obsazením i v malých rolích a velice dobře zpracovaný. Dodnes byl můj nejoblíbenější film o ohni geniální "Backdraft", ale toto dílo jsem si zařadila ihned na druhé místo. Musím přestat myslet na bolest rodin obětí, které film ve mě naprosto logicky vzbudil a to je známka toho jak je dobře natočený a napsaný. Za mě 90%

Padesátka (2015)

Tak tohle se fuuckt povedlo. Já ten film mám prostě ráda a myslím si, že je hodně nepochopený. Je to taková skládačka příběhů z hor, které se staly a které horalové rádi vyprávěj. Je to vtipný, jsou tam herci které mám ráda a úplně nejvíc nejlepší je Ondra Pavelka, který je Bůh. A nejlepší je hláška, že všichni zmrzlí na horách jsou jako šmoulové. Jsou modří a mají přiblblej úsměv. Za mě 85%

Detektiv Thorne: Ospalá dívka (2010) (seriál)

Ty jooo, tak to mě dostalo. Tam by se napětí dalo krájet, výborně napsané charaktery postav a dobře obsazené. Spolu s detektivovým osobním tajemstvím se tato detektivka řadí v mém vlastním žebříčku hodně vysoko. Za mě 85%

Sviňa (2020)

Mnoo, jako dobrý, ale řekněme si na rovinu, nebýt té hnusné vraždy Jána Kuciaka a jeho Martiny Kušnírové, tak by tam všetky ty svině seděly dodnes. Mě tedy daleko více zaujal seroš Za sklom, kde byla tá slovenská situácia vo vládě ukázána v delším časovém horizontu a podrobněji a o to více vynikly všetky ty špinavé charaktery. My v Česku máme poslední šanci a to jít na podzim volit a zbavit se aspoň těch největších dvou Sviní respektive aspoň zatím té jedné zato nejdůležitější svině. Držme si palce, protože UŽ TOHO BYLO DOST A ČEHO JE MOC, TOHO JE PŘÍLIŠ...Za mě 70%

Božena (2021) (seriál)

Byla jsem zvědavá ba co víc, byla jsem natěšená...Přišlo ovšem velikéž zklamání...Pravda ze školy už si toho o Božce moc nepamatuji, tak na osvěžení paměti přišla minisérie vhod. Ovšem pokud jste čekali obšírně natočený snímek o druhé půli jejího života ( jako já, proč jinak 4 díly?), pak se nedočkáte. Slyšela jsem, že byla tak trochu nymfomanka, ale ještě k tomu pařmenka a dlužník který si žil nad poměry?! Jedno je jisté a to, že byla feministkou své doby, která se vyrovnala ne-li předčila v chování své mužské umělecké a vzdělané vzory. Jako matka 4 dětí by v dnešní době zajisté neobstála a děti by ji rovnou odebrala sociálka. Ze školy si ji fuuuckt pamatuji jinak a vždy mi bylo líto jaký měla život, ale po tomhle díle se mi chce zvolat : "Ty cizoložnice (velmi eufemistické) jedna, jak si kdo ustele, tak si lehne"! I když ona zjevně nikdy nelitovala jaký vedla život, sice na úkor rodiny, ale hlavně, že tak jak chtěla ona. No mám rozporuplné pocity a spoooustu informací jsem si musela dohledat a zasadit do souvislostí se sérií poněvadž ta toho moc neobjasnila. Takže za mě 70%

Jméno růže (2019) (seriál)

Jelikož jsem viděla původní film, tak mohu z čistým svědomím napsat, že seroš je mu zdatně sekundujícím a solidním nástupcem. Postavy jsou věrohodné a životné, atmosféra není oproti filmu tak hrůzostrašná, což je ovšem v tomto případě dobře. Celkově toto dílo beru jako výbornou dobovou detektivku a zároveň ukázku té středověké doby, která byla šílená. Největší devizou je pro mě ovšem právě rozvinutí té pátrací akce Williama z Baskervillu do osmi dílů, které dostatečně obsáhle vysvětlují proč se to všechno stalo a jak může být vědění nebezpečné . Za mě 89%

Vánoční prázdniny (1989)

Má oblíbená komedie, kterou mám radši než Mrazíka. Každý rok se na ní těším a vždy, ale opravdu vždy se při ní řežu smíchy. Za mě 85%