Kosmo (2016) (seriál)

Za mě je to naprosto geniální seriál o českém projektu letět na Měsíc. Ať si o tom verbal říká co chce, pro mě je to skoro kultovka. Za mě 95%

Rovnodennost (2020) (seriál)

Jupííí, konečně jsem objevila jiný než španělský seroš a ještě k tomu z Dánska. Těšila jsem se...Než jsem si ho pustila...Takovou kravinu, blábol a nesmysl o jakémsi pohanském kultu jsem fuckt neviděla. Přitom kdyby to mělo jiný scénář a režii mohla z toho být sqělá mysterypecka. Takhle z toho vzniklo něco beztvarého, bez chuti a zápachu a jakékoliv emoce. Navíc hlavní hrdinka je opravdu velmi nesympatická, pořád jakoby mimo, unylá a naprosto bez mimických svalů. Kompletně jsem to nepochopila. Možná, že Dánové jako potomci Vikingů pořád věří na ty své pohanské zvyky, ale co se ku*va stalo s těma studentama co zmizeli? A jak jako?! A kam jako?! Z takovou tvorbou běž Netflix do pr*ele. Za mě 20% P.S. Pane Chodící mrtvolo tady jste se celkem zesměšnil díky vašemu přiznání, že hodnotíte po jednom dílu i když v tomto případě jste se mimořádně trefil...

Zdravotník (2020)

Bylo to divné, nepochopitelné a vůbec mě to nebavilo...Za mě 40%

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

No je teda pravda, že tohle Netflixu asi nedalo moc práce, protože všechno měli z FB oběti, akorát to jenom seřadili jak potřebovali. Ten zločin je hrozný, ale někdy si říkám co to je za lidi, kteří se tak rádi vystavují a dokumentují svůj život a blijou ho na ostatní. Za mě vlastně nevím jak hodnotit. Tomuhle přece nemůžu dát nějaké %?! To je jako bych měla ohodnotit dva vrahy a kdo vraždil divácky úspěšněji.

Daria (2020)

Nečekala jsem nic a dostalo se mi hodně. Zábavy y napětí, zajímavých hereckých tváří a malinko humoru, mystéria, konspirace a bad end. No, co víc si člověk může od českého filmu přát. Pro mě to byl takový první pokus o český sriler, který měl trochu mouchy, ale celkově je hodně povedený. Za mě 85%

Binec, který po tobě zůstává (2020) (seriál)

FUUUUUUUUUUCK!!!!! Tak to se mnou prásklo o zem až mi to vyrazilo dech. Tedy kromě 1.dílu, protože ten byl šíleně chaotický a ty prolínačky mě neustále mátly, ale bez něj by to nešlo. Ovšem když to přežijete, otevře se před vámi život v malém městečku Novariz blízko La Coruňi. A, že se tady dějí věci. Španělsko se po finanční krizi jakž takž staví na nohy, spoustě lidem to změnilo životy a některé dohání minulost. Rozjíždí se to pomalu, ale postupně tempo nabírá na rychlosti, situace na bojišti se mění každým okamžikem a když už si myslíte, že jste na to kápli BUM! a všechno je jinak. Rozuzlení je šokantní a doslova fyzicky odporné. Nebojte se, katarze bude jinak by to jeden nestrávil. Po dlouhé době seriál, který mě rozboural. Za mě 100%

Původ neznámý (2020)

:-)))))Ještě teď mám pusu od ucha k uchu. Na úplném začátku jsem dostala strach, že to bude Fincher po španělsku a bez hříchů zato s komiksy. Pak se k tomu film bez okolků přiznal a najednou se z toho stala komedie plná omylů, odkazů, hlášek a HLAVNĚ se vůbec nebrala vážně. Tak jako by to neměl brát vážně vůbec nikdo. Španělé si tady dělají srandu sami ze sebe a to je pro mě po všech těch vážných a temných filmech, kterými se Netflix jen hemžíš, naprosto osvobozující a úlevné. "Když Angličani psali Krále Artuše, my jsme psali Dona Kichota. My jsme nikdy neměli hrdiny a bojovali za nás jenom blázni". To se fuckt povedlo. Pro mě je to takový espaňa Dedpůl. Za mě 85%

Země bez zákona (2012)

Opravdu netypická gangsterka která se svým pomalým tempem, ale blíží spíše prohibičnímu westernu. Guy Pírs zahrál svého slizáka opravdu dokonale, několikrát jsem měla chuť po něm vystřelit taky. Nejvíc mě bavila hudba Nicka Cavea, která atmosféru dokonale orámovala ( no když už si napsal scénář, tak proč ne). Byl to pro mě zážitek. Za mě 95%

Oběť bouři (2020)

3. část trilogie Baztán byla fuckt temná jako noc. Nevadila mi stopáž, ale chvílemi jsem se ztrácela ve jménech a osobách a událostech. Ovšem atmosféra byla hustá, že by se dala krájet a místy mě to doslova fyzicky bolelo. Za mě 85%

Jako letní sníh (2021)

Jsem naprosto nadšená. Konečně se někdo chopil látky o našem Učiteli národů. Zjistila jsem kolik jsem toho zapomněla, ale je to taky dáno tím, že se o Komeniovi vlastně vůbec nemluví, nepíše, nenatáčí. O Janu Husovi či Karlu IV. toho víme tolik a přitom J.A.Komenský ovlivnil celou Evropu možná daleko víc. Sqělí Švehlíci a Igor Bareš jako Rembrandt. Tohle by měli povinně pouštět na školách. Mě to vyloženě dojalo. Za mě 100%