Láska přes internet (1998)

Po letech zvyšuji hodnocení na plný počet, protože tak milou a kouzelnou romanťárnu, ještě k tomu s Hanksem a Ryan, dlouho neuvidím. Já vlastně na tento typ filmů vůbec nejsem, ale oni mě přesvědčili, že vlastně někde v koutku srdce ano.

Tři bratři (2014)

Nejpovedenější jsou asi páni Měsíčci, a tím myslím jen pasáže, ve kterých se objevují. Jinak to stálo za starou bačkoru, i když pravdou je, že některé ty rýmy jsou dosti nakažlivé a doma si je s mužem ze srandy broukáme :)

Marco Polo (2014) (seriál)

Tahle verze Marca Pola je sexy, má šmrnc, krásné kostýmy i výpravu, úžasnou hudbu a titulní znělku. Rozhodně jsem moc natěšená na další sérii.

Popelka (2015)

Dlouho jsem přemýšlela, co napsat k filmu, který mě naprosto pohltil svou atmosférou, zpracováním, kostýmy a v neposlední řadě herci. Usazená do křesla v kině jsem sledovala s otevřenou pusou a zářícíma očima můj nejoblíbenější příběh z dětství a zase mi bylo pět let. Všecky problémy, práce a nevím co ještě byly v tu ránu pryč a já se ocitla v tak kouzelném světě, kde i Robb Stark se dočkal svého království. O ostatních hercích ani netřeba mluvit, krásná a zlá macecha Cate Blanchett a úžasná Helena Bonham Carter. Tohle bude pohádka roku, když ne posledních pár let. Za to budu Branaghovi do smrti vděčná, že mě, a věřím že nejen mě, dokázal na nějaký čas unést do světa, jaký není, ale mohl by být...

Pompeje (2014)

Sníh měl zůstat Sněhem a nezahrávat si s Římany. Plytký, nic neříkající film bez většího nápadu a děje.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Jedničku mám hrozně ráda. U pokračování si vůbec nejsem jistá zda jsem koukala na film nebo jen na ukrutnou touhu zalepit si kapsy prachama. Nemělo to hlavu ani patu. Ze soucitu a úctě k prvnímu dílu jedna *...

Zmizelá (2014)

Povinný film pro všechny muže (i ženy?), kteří mají před svatbou. Rozmyslete si to, opravdu ji znáte? Ne, teď vážně. Předlohu jsem četla dříve, tedy mohu srovnávat. Nemohu nic moc vytýkat, kniha je pěkně přenesená na plátno. Samozřejmě do filmu nenacpete všechny pocity a myšlenky obou z páru, tím je více kniha děsivější a psycho. Oba herci mi do rolí sedli a po dlouhé době se na Bena ráda podívám. A přiznám se, od začátku jsem na Nickově straně.

Vražedná práva (2014) (seriál)

Seriály s právnickou tématikou nijak zvlášť nevyhledávám. Ovšem toto je jiné kafe, to nejsilnější, na kterém si vypěstujete závislost. Dějová linie mě nadchla a po 9. (zatím posledním odvysílaném) díle musím hodnotit velice kladně. Některé případy mě sice moc nebavily a spíše mě zajímalo posunutí hlavní zápletky, ale chápu, že ta omáčka kolem tam patří.

Řím (2005) (seriál)

Pro mě špička, co se týče seriálů z tvorby HBO. Úžasné zpracování příběhu o Caesarovi, Kleopatře a nástupu císaře Augusta k moci, protkané osudy dvou vojáků, kteří celou etapou procházejí a mnohdy se "připletou" do cesty a zamíchají kartami. Nic tomu nechybělo. Intriky, nenávist, zvraty, to vše podpořené krásnou hudbou a skvělými hereckými výkony. Hned jsem si postavy buď zamilovala nebo je nenáviděla. Je to seriál, ke kterému se ráda vracím a vracet vždycky budu.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Ne a ne a ne a ne! Nesdílím vaše nadšení. První sérii jsem shlédla celou. Neurazilo, ale nenadchlo. Za 13 dílů jsem si nevybudovala vztah ani k jedné postavě, což mě nenutí pokračovat dál ve sledování série druhé. Epizodu 2x01 jsem po deseti minutách vypnula a seriál tak smazala ze svého watchlistu. Je mi vlastně fuk, jak to celé dopadne.