Dokonalý únik (2009)

Je to veľmi zaujimavý film. V prvom rade sa snaží byť tak inteligentný a prekvapujúci až sa z neho stáva, pre mňa, ľahko predvídateľný. Je to taká príjemná jednohubka, v ktorej ide len o to, zistiť, že kto je tá vražedná dvojica. A keďže vo filme vystupujú len 3 dvojice tak to nieje až také ťažké uhádnuť. Takže druhý krát by som si to určite nepustil pretože by to bolo úplne zbytočné. Ale potešila ma končiaca pekne vygradovaná akcia. Ale na druhej strane, koniec ma už veľmi nepotešil. Inak sa v podstate celý film nič zaujímavého nedeje, ale aj napriek tomu je príjemné sa na to pozerať.

Johnny Sunshine Maximum Violence (2008)

Ultralacný pokus o takzvaný snuff film. Je to o produkčnej spoločnosti, ktorá vytvára tieto filmy a v úlohe mučiteľa je celkom sexi hlavná "herečka". Inak príbeh je úplne o hovne ak sa tu dá hovoriť o príbehu a zrejme kvôli rozpočtu tu nieje veľa viditeľných gore záberov a ak aj nejaké sú tak je vidno, že sú amatérske. Taktiež skoro všetky boxere do hlavy a podobne sú natočené štýlom spomalene a len vo filme to zrýchlili. Ale aj napriek tomu som sa celkom bavil a niektoré torture scény sú celkom originálne.

Total Recall (1990)

Skutočná klasika svojho žánru. Nezabudnuteľný Arnie a poriadna dávka akcie s poriadnym príbehom.

Paranormal Activity (2007)

Asi tak do 70 minúty sa nič zvláštne nedeje. Stále som čakal, že kedy sa začnem báť a dosť dlho to trvalo kým to prišlo. Samé blbé kecy občas nejaká tá nočná scénka, pri ktorých som sa už nebál lebo som to videl v traileri. Ale posledných cca 15 minút ma úplne zabilo. Taký koniec som teda vážne nečakal. Dokonca som sa aj začal báť čo sa mi nestalo už veľmi dlhú dobu pri pozeraní hororu. Naposledy som sa tak bál asi pri thajskom Shutter. Vďaka bohu za ten koniec, inak by to malo sotva na 2 hviezdičky.

Moon (2009)

Woow. Taký bezchybný film presne podľa môjho gusta som nevidel už poriadne dlhú dobu. No ja nemám čo dodať, dal by som tomu aj šiestu hviezdičku ak by sa dalo

Nenávist (1995)

Dlho som váhal medzi dvoma a troma hvizdičkami a teda dávam tomu 2,5. Formálne je to veľmi dobre natočený film a tá čiernobiela mi prišlo ako správne rozhodnutie. Ale čo mi neskuročne vadilo, že to bola taká nuda, pri ktorej som skoro zaspal. Pozrel som si to len kvôli môjmu obľúbenému Vincentovi Casselovi. On opäť predvádza famózny výkon ako vždy, ale ani to nestačilo na to zahnať tú nudu. Tento film totiž ani nemá dej. Ono je to len jeden deň pre troch kamarátov. A to ešte k tomu ani nie veľmi zaujímavý pretože také veci sa bežne dejú každý deň. Je to síce taká vojna s policajtmi to je fajn, ale mohlo to byť aspoň trocha brutálnejšie, zaujímavejšie.

Visitor Q (2001)

Tak ja som bol z toho úplne hotový. Niečo takého sa rozhodne nevidí každý deň a je to podľa mňa to najlepšie čo som od Miikeho videl. Skutočne klobúk dolu.

Police Story (1985)

Police Story by som označil za priemernú HK akčnú kriminálku s Jackie Chanom. Tento film vlastne ničím nevyniká a ani Jackie Chan nepredvádza svoj najlepší výkon. Videl som to s celkom uchádzajucim dabingom, aj keď ja veľmi ázijské filmy s dabingom nemusím tak tu mi to až tak nevadilo. Akcia tu je úmerná s dobou svojho vzniku a ani nenadchne ani nenudí. Aj keď od Jackieho som čakal trošku viac. Ale boli tu scény, ktoré mali svoje čaro. Ďalej je tu výrazná aj povestná ázijská humorná zložka a ja som sa asi prvý krát aj skutočne bavil. Vcelku rýchlo som na tento film zabudol, takže keď to mám celé zhodnotiť pár slovami, hovorím že je to len priemerná akčná kriminálka, ktorá vo vás nezenechá výraznejšie stopy, ale nudiť sa pri tom nebudete.

New Police Story (2004)

Film by som rozložil tak na také tri časti. Prvá časť je úvodná polhodinka kde nám je predvedená ultimátna nonstop akcia až som skoro spadol z gauču. K tej prvej a výbornej časti patrí ešte aj rozpad charakteru Jackieho osobnosti. A potom prichádza druhá časť, kde tempo filmu sa zadrháva a akcia dlhý čas nieje nikde, a potom prichádza záverečna časť tiež, čo do choreografie aj prevedenia, výborných súbojov (napr. v hračkárstve). Ako som už spomínal akcia je tu výborná a to som ešte nevyzdvihol akrobatické prvky. Pretože také bicyklovanie po kolmej stene mrakodrapu zhora nadol sa nevidí každý deň! A že to ešte k tomu vyzerá tak štýlovo.. Jackie Chan nám tu čoby päťdesiatnik predvádza výborné face to face súboje. Nieje to síce Tony Jaa, ale tu to zvládol bravúrne, nie ako v iných trápnych "humorných" filmoch. Bol som s filmom v celku spokojný, len keby trošku urýchlili tú strednú časť tak by som dal možno aj plné hodnotenie. Teraz je to "len" za 4.

Bílé maso (2008)

Tu ozaj nieje čo riešiť. Excelentný juhokórejský triler, ktorý má dostal od prvej do poslednej minúty. Už dávno som nič také dobré nevidel a teraz sa už definitívne môžem spoľahnúť že kórejci vedia točiť len a len dobré filmy. Všetko v tomto filme je na vysokej úrovni cez prepracovaný scénar, hercov, hudobného podmazu, kamery, perfektných upršaných záberov aj trošku toho emotívneho dopadu na konci filmu. Par excelance !