Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Dobrej nápad, ale neuvěřitelně nudně natočený. A ta nuda byla chvílemi až bolestivá, takhle moc nevyužitej nápad by zasloužil flákanec :-D 3 hvězdy jen z úcty.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Další průser jak vrata.Nechte už SAW jenou provždy bejt. SAW 7 uzavřelo tuhle sérii důstojně a celkem přijatelně a já byl spokojenej jakto pěkně vyšlo. Všechno další už budou jen zbytečný sračky jako přeešlý Jigsaw a tahle hrůza. Pár pastiček bylo fajn, ale to je celý. Vaří se tu z vody, Chris Rock byl naprosto příšernej, ať zůstane u komedií, tohle mu vůbec nesedlo. Celý to bylo zbytečný, průhledný a chvílema i trochu směšný ... prostě neee.

Městečko prokletých (1960)

Děsivé a legrační zároveň, jak se začnou haranti spolčovat a tahat za jeden provaz, končí to vždycky špatně :-) parádní klasika s naprosto úžasnou pohlcující atmosférou

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Tohle se asi dalo očekávat, když u režie nebyl Wan. První dva díly nasadily laťku proklatě vysoko a považuju je za top duchařiny v novodobým hororu. Třetí není špatnej, krásnej vizuál, dobrý téma, dobrý herci, to všechno OK, ALE nevyděsí. Což je u hororu tohoto typu docela průšvih, jo najde se několik scén u kterých mi tuhla krev v žilách, ale bylo jich opravdu pár. U předchozích dílů by se dalo napětí krájet a strach byl všudypřítomný, tímhle dílem jsem proplul tak nějak v pohodě, tep ani srdce nehlásili žádnou větší anomálii :-) je to velká škoda, očekával jsem mnohem víc, ale ty 4 dám, protože mám tuhle sérii moc rád.

The Unseen (1980)

Až překvapivě zábavný horůrek, kde sice není gore a netečou potoky krve, ale vyniká stupňujícím se napětím a tajemnou atmosérou až do super finále. Nenáročná freakshow, která mě potěšila a hlavně pobavila.

Requiem pro panenku (1991)

Přednostně musím říct, že za prvé nemám rád Geislerovou, přetrpěl jsem jí, ale nijak hrozný to nebylo. Za druhé, s Renčem je to těžký, má obrovskou snahu, ale všeho moc škodí. V tomto filmu je to ještě docela v pohodě, vybral si dobrý a dost ožehavý téma, takže se dá leccos odpustit nebo přehlídnout. Atmosféra je super, hnusná a depresivní, jak se od takového snímku očekává. Není moc co vytýkat, je to účinnej film, určitě patří mezi ty lepší tuzemáky.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Našlo se tu i několik slabších příběhů, ale byly asi dva, jinak je to velmi rozmanitý a nápaditý projekt, který se mi z větší části trefil do not.

Povídky ze záhrobí: Upíří nevěstinec (1996)

Zábavná a krvavá krávovina. V jednoduchosti je prostě krása, kozatý upírky, spousta super nápadů, krve, vytrhaných srdcí, vybuchujících těl atd.. Mě to prostě bavilo :-)

Sežráni zaživa (1976)

Trochu těžký uvěřit, že tohle je dílem člověka, který natočil Texaský masakr, no ale budiž. Není to taková katastrofa, jak jsem očekával, nenudil jsem se, ale tý debility bylo už i na mě trochu moc a já to v tomhle případě nějak špatně rozkousával :-)

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Bylo fajn je vidět pospolu a zavzpomínat. Nic víc se ale taky neodehrálot, což bylo trochu zklamání.