villon17

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 6.11.2019  10:24
    Joker (2019)

Nemám slov. Joaquin Phoenix byl (jak už bylo tisíckrát řečeno) opravdu naprosto fenomenální, Robert De Niro (ač měl vedlejší roli) to ani na vteřinu neodflákl, hudba gradovala až do strhujícího finále a vůbec celý film je bez nadsázky masterpiece. Kdo čeká akčňák, bude zklamaný, zato se mu dostane kinematograficky skvostný psycho thriller o zrodu stvůry, které snad divák musí i začít fandit podle toho, jak odporně skvěle bylo Gotham City zobrazeno. Jediné, co mě rušilo, bylo přemýšlení nad časovou linií, jak se (relativně starý) Joker mohl setkat s malým Brucem, a co se vlastně dělo do doby, než se na scénu vrátil dospělý Batman... Každopádně stejně jako se Joaquin Phoenix díky bohu nesnažil napodobit předešlé Jokery, tudy dle mě vede DC cesta místo snahy vyrovnat se Marvelu. (viděla jsem v kině díky čsfd)

• 6.11.2019  10:10
    Le Mans '66 (2019)

Shelbyho ani Milese jsem až do včerejška neznala, o Le Mans jsem neslyšela a o závodních autech od Fordu toho vím asi jako o fotbale (limitně k nule). O to víc jsem celému týmu držela pěsti, skoro nedýchala, jak se napětí dalo krájet a od začátku do konce jsem se skvěle bavila. Samotný závod byl pro mě překvapením, a ačkoli v něm měl Christian Bale důležitější roli, nemohla jsem se nabažit výkonu Matta Damona, který na konci dokázal chytit i za srdíčko. Zkrátka měl film všechno, co mít měl a za to mu dávám 5*! (Viděla jsem v kině, čsfd patří díky za promítání)

• 4.11.2019  11:32

Nostalgická, akcí a hláškami nabušená alternativní verze klasického Terminátora, která mě opět moc potěšila. (viděla jsem v kině)

• 23.6.2019  23:17
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Not great, not terrible :D . Ne vážně. Je to nejlepší seriál, co jsem za poslední dobu viděla a to nejen proto, že jsem chvíli před ním v Černobylu byla a respekt k tomu místu získala už tam.

• 2.5.2019  15:03

Oceňuju zapojení snad všech hrdinů, bez nadsázky jde o epické vyvrcholení dosavadních Marvelek a dlouho jsem o žádném filmu nemohla říct, že bych se na něj tak dlouho těšila. Ale bohužel asi to mělo za následek, že ve výsledku Infinity War bylo lepší. Za mě hlavně proto, že mi tu některé pasáže (a nechci spoilovat) přišly nesmyslné, napadlo to už vícero diváků a vysvětlení zatím žádné. Mám radost, že takové veledílo vzniklo za mojí generace :) .

• 2.5.2019  14:58

Místy spíš úsměvné než napínavé, logika jednání postav v hororech mi často uniká, tento film není výjimkou, proto nenadchne, ale ani neurazí. Nápad super, provedení pokulhává a z finiše se podle mě dalo vystříkat víc. Slušný průměr.

• 12.4.2019  19:18
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Pro mě po super rozjezdu mírné zklamání. Postavy jednaly neustále absolutně nelogicky, Hannibal se sám vzdal a od tý doby to šlo do kytek, poslední sérii jsem ani nedokoukala. Jinak oceňuju návaznosti na film a spoustu odkrytých momentů.

• 12.4.2019  19:17
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Elizabeth mám hrozně ráda od dob Mad Men a Alexis, to je nezapomenutelná srdcovka Rory. Už díky tomu hodnotím velmi pozitivně. Dlouho jsem se na seriál nechtěla podívat, přišel mi jak ze středověku, ale že se bude jednat o dystopii z blízké budoucnosti, to mě hrozně mile překvapilo a celý koncept mi přijde až smutně uvěřitelný. Už aby vyšla 3. série a June se napodesátý konečně rozmyslela a vypadla odtamtud :D . Ta její schizofrenie a nerozhodnost (stejně jako u pár dalších postav) mě mírně štvala, ale jinak to byla skvělá podívaná, kterou jsem sfoukla jak svíčku.

• 12.4.2019  19:13
    My (2019)

Větší hloubka zůstane mnou asi nepochopená, ale bála jsem se tak, až jsem uvítala odlehčení v podobě komických prvků a sympatického humoru. Místy to byla spíš parodie než komedie, proto 3*.

• 12.4.2019  19:11

Nejvíc jsem ocenila závěrečnou scénu a útočícího medvěda. Madsovi jsem opravdu věřila, že mu jde o život a upřímně mu fandila na každém kroku, až mi z toho byla taky zima, brrr.

• 12.4.2019  19:09

Bezvadný děj, ještě lepší vyústění, lekaček dostatek, hororových klišé málo (scéna s postelí nejlepší), holka creepy, jak má být, já jsem spoko.

• 12.4.2019  19:07
    Tekutý písek (TV seriál) (2019)

Po skvělé knize přichází neméně skvělý seriál, který byl napínavý od začátku do konce, ačkoli jsem věděla, jak to dopadne. Nebudeme si nic nalhávat, knížka je ještě o něco lepší, Maja déle nejednoznačně zařaditelná, postavy propracovanější a jejich úlohy důležitější, ale i tak jsem všech 6 dílů zhltla jedním dechem. Herci, děj, budování napětí, odhalování minulosti, všechno to fungovalo.

• 17.10.2018  09:17
    Halloween (2018)

Nostalgie dobrá, hudba skvělá, ale konání postav nepochopitelné a nesmyslné, děj pokulhávající, celkově spíš zklamání.

• 3.10.2018  14:43

Na mě moc teenagerovské, mám radši jiný typ humoru, ale bavilo mě to jak nápadem, tak vizuálem.

• 3.10.2018  14:39

Rozhodně oceňuju detailní vykreslení 60.let, reklamního průmyslu, zvyků mužů a postavení žen včetně zasazení do reálných událostí té doby. Jon Hamm jako Don Draper je naprosto perfektní, bohužel jeho postava mi byla díl od dílu méně sympatická a děj pokulhával. Uvidíme, co přinese 2.série.

• 3.10.2018  14:35
    Sestra (2018)

FIlm nic moc extra navíc oproti jiným téhož žánru nepřináší, ale obecně mě nejvíc děsí nábožensky a vymítačsky laděné horory a tenhle splnil, co slíbil, takže za mě spokojenost.

• 4.9.2018  10:06

Velkolepá jízda díky super akčním scénám, sranda díky Bobovu starání se o domácnost, ale je tam stejně překroucená message jako v jedničce. Film zase dává celkem špatný příklad dětem, všeprostupující feminismus ani komentovat nebudu (a to mu fandím, ale už je těch hlavních hrdinek a mužů v domácnosti možná trochu moc. Ok, možná jsem ho trochu okomentovala :) ). Skvěle jsem se bavila, ale nesmím se nad tím hlouběji zamýšlet.

• 4.6.2018  10:20
    Já, Simon (2018)

Příjemný film, moc hezky zpracovaná knížka s vtipem a nadhledem, nelíbil se mi klišé konec, takže průměrné hodnocení - nebo spíš 3,5* (70%).

• 29.4.2018  20:13

Oceňuju, že na to, kolik tam bylo postav, všechny dostaly adekvátní prostor, stopáž mi občas moc neubíhala, ale všechno vynahradil mind-blowing konec (včetně teaseru na příště po sáhodlouhých titulkách).

• 21.2.2018  09:12

Klišé příběh s klišé záběry, ani ta Meryl mě nepřesvědčila. Nejzajímavější byly scény z tiskárny - za mě celý film mohl být spíš o tom.

• 18.2.2018  17:02

Příběh mě nebavil, ale to jak byl film vytvořený, mi absolutně vzalo dech. Ze začátku si musí oči přivyknout, trochu z toho bolí hlava, ale pusu jsem měla dokořán snad celou dobu nad tím, co za práci to tvůrcům muselo dát, za to klobouk dolů a jasný souhlas s nominací na Oscara.

• 18.2.2018  17:00

Silný příběh, jak to mají Američani rádi. K tomu Julia a Owen, aby byl úspěch pojištěn a ono to fakt fungovalo. Já se bavila a brečela zároveň, přesně tak, jak jsem očekávala a na co jsem zrovna měla náladu. Oceňuju pohled i dalších postav na příběh, za mě největší hrdinka Via!

• 18.2.2018  16:57
    Coco (2017)

Pěkný příběh, pár nečekaných zvratů, úžasná animace a moje milovaná španělština, co víc chtít.

• 15.2.2018  17:46
    Já, Tonya (2017)

Krasobruslařku Tonyu jsem neznala, ráda se něco přiučím a dozvím, na druhou stranu se celou pravdu asi nikdy nedozvíme, a i film proto mohl zůstat trochu obestřen tajemstvím (moc z něj čišel jasný závěr). Margot ale fantastická!

• 15.2.2018  17:39

Na drama/krimi jsem ten den neměla moc náladu a ona to byla k mému překvapení sranda od začátku do konce.

• 15.2.2018  17:37
    Lady Bird (2017)

Na to, že mě podle traileru tenhle film vůbec nelákal, nakonec odsejpal vcelku slušným tempem a byla to příjemná víkendová oddychovka.

• 15.2.2018  17:36
    Tvář vody (2017)

Něco mezi 3 a 4*. Krásná pohádka s jemným humorem a dobovou problematikou. Tolik, co by mě táhlo ke 4*. Bohužel tam bylo dost chyb a mezer a za vlasy přitažené vyústění.

• 29.2.2016  11:29
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Letos teda docela nuda. Dalo se cekat, ze budou rozebirat rasismus, ale vzdyt nakonec nemluvili o nicem jinym a vseho vsudy tam bylo vic "cernych" nez "bilych" ! Zadna show, zadna podivana, proste tam prichazely a odchazely celebrity, obcas to bylo prolozeno nominovanymi pisnemi, z nichz nejlepsi byla Lady Gaga! Ale to je tak vse.

• 14.6.2015  18:18
    Samba (2014)

To je tak, když sedí člověk v kině (rozuměj domácím) a čeká sranda komedii jako byli Nedotknutelní o tanci samba a ono je to dost drámo o černouškovi jménem Samba...

• 9.5.2015  16:21

V porovnání s Miracle on Ice míň hokejové, víc dokumentární, ale nevadilo. Líbil se mi střet americké filmografie s ruským příběhem a kupodivu to fungovalo a nepůsobilo to západně, bylo to úžasně autentické, bylo tam víc pohledů a všemu ještě nahrávala atmosféra nejmenšího kina v ČR, kam jsme na to zašli :).

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31