• Krátkometrážní

Teroristka (2019)

Někdo tě chce zabít??..."Nesmíte si to, Vlastimile, brát osobně." - "Ne, promiňte, já jsem blbej, já si to beru osobně." Smála jsem se a dost.. ale pak jsem se zamyslela a zjistila, že jsem se smála vlastně jen při scéně "vraždy" v baráku. Předtím? Průměrný film, nic moc k zapamatování. 2* Potom? Nekutečná p**čovina, která byla vyhnána do totálního extrému. 2*. Avšak ta asi jen 15 minutová scéna ke konci stála za totálních 5* "Tady ta krev, to je moje krev, mně to vůůůbec nevadí. Zasloužil jsem si to... Pohoda, vánek. Dá si někdo drink?" Naprosto epesní a zasloužící si hvězdu navíc, to jsou herecké výkony a především Martina Hofmanna - jemu ty role úlistných slizkých hajzlíků prostě jdou! :D Suma sumárum 3,75*

Americká elegie (2020)

Pardon, ale námět filmu - pomalu každá desátá domácnost kdekoliv na světě, která zažívá stejné/obdobné či podobně těžké problémy. Pointa filmu? Žádná. Prostě se z toho nějak někdo vyškrábe, někdo ne. Celé to byla relativní nuda. Jediné pozitivum celého filmu, díky kterému dávám alespoň 2*, jsou herecké výkony. Ty byly bravurní! Jak Amy Adams, tak Glenn Close, ale i ostatní herci. Každopádně s postavami jako takovými člověk absolutně nic nesoucítil. Hezky to napsal AppleCore.

Sám život (2018)

Absolutně nechápu, jak může být takový fenomenální snímek v modrých číslech??? Zapla jsem si jej na Netflixu s očekáváním normálního průměrného romantického filmu v neděli dopoledne. Avšak místo toho se mi dostalo něco mimořádného. Snímek mě naprosto emocionálně odrovnal. Už dlouho jsem u žádného filmu nebrečela tak moc a zároveň se neusmívala tak moc. Ten film má v sobě všechno.. VŠECHNO. Pocity z něj se ve mně víří a tuším, že celý den nebudu přemýšlet na ničím jiným. Takže prosím, nenechte se odradit nízkým hodnocením na csfd, protože tento film stojí za to vidět! A jako bonus jsou do rolí obsazeni skvělí herci. Prostě... Život.

Rodinný film (2015)

Přiznám se, jsem na rozpacích. Vůbec jsem od filmu nečekala, že na mě bude mít takový vliv. Velice niterné psychologické drama jedné rodiny. No za "normální" ji označovat nebudeme, protože co si budeme, není úplně normální, aby si rodiče odjeli někam na jachtu se plavit a doma nechali dvě děti (ač jedno dospělé a druhé zletilé) samotné. Ale velmi se mnou pocity mávaly. A upřímně možná právě i proto, že se tam skoro nemluvilo. Protože ono nebylo třeba slov, pocity postav jste vyčetli z jejich chování a pohledů. Jediné, co mi tam hrozně vadilo, byly ty nekonečné záběry na psa někde na opuštěném ostrově. Jasně, chápu, že pro kontinuitu příběhu, tam museli něco dát z "jeho pohledu", ale 10 minutový záběr, jak je pes v bažině, ve vodě, na písku, pod skalním převisem.. wtf??? Bez těch záběrů na psa by to byly čisté 4*, takhle 3,5*... Každopádně i tak ve mně film zanechal silnou stopu.

Prázdniny v Provence (2016) odpad!

Wau... Kdyby existovalo něco níž než odpad, tak to tu je. Jo už vím, co by to mělo být - kok*tina. Nejlepší komentář má troufalka. Upřímně jsem se u něj pobavila stokrát víc než u samotného filmu, který inzeruje "léto neskončilo, zábava trvá". Žádnou letní atmosféru, ani francouzskou vůni a už vůbec komedii nečekejte. Nejkratší a přesto nejvýstižnější komentáž pak Dzeyna.

Svátky na návsi s Dolly Parton (2020) odpad!

OMG! Jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy viděla. Myslela jsem, že mé oči raději dobrovolně oslepnou. Po 11 minutách filmu, které byly celá jedna dlouhá nekonečná "úvodní" píseň, jsem měla chuť to vypnout, ač k tomuto kroku nikdy nepřistupuju, ať je film sebehorší. Nakonec jsem zvolila variantu rychloposuvů skrz písně. Stačilo mi slyšet první dva verše a šup rychloposuv, protože byly otřesné. Jediná, kterou jsem nechala hrát, protože mi z ní zcela nekrvácely uši, byla ta v baru Reginy a malé holčičky. Ta měla něco do sebe. Jinak děs a hrůza - herecké výkony, písně, tanečky, postavy, triky, kostýmy andělů, příběh - jako sorry, ale holčička má v jeden den vážnou nehodu, odoperují jí hlavu, stihne se probrat a ještě tentýž den je propuštěna a úplně v pohodě tančí na náměstí? WTF? Líbila se mi věta "Grief is love with nowhere to go.", ale pak jsem zjistila, že to řekl někdo jiný (Jamie Anderson), takže ani za to nemůžou být plusové body.

Zac Efron nohama na Zemi (2020) (seriál)

Bavilo mě to. Jasně místy mě to lehce iritovalo jako jejich "for sure" "onehundredpercent" "yeah man" "agreed" "woow" a vůbec tak... A jejich "zamyšlené rozhovory v autě" byly jakože "hmm měli bychom se o tom nějak bavit, aby lidi pochopili, že je třeba něco změnit a zamysleli se, jenže jsme dva "for sure" týpci, co se neumí vyjadřovat, tak budem omílat nějaké srance" - tak to mě taky moc nenadchlo, ale chápu to. Účel dokumentu byl upozornit na jisté problémy planety Země, jak jde něco dělat jinak, na udržitelnost atd. Propojili to samozřejmě s cestováním a food pornem, aby to bylo stravitelnější a věřím, že spousta neerudovaných občanů či puberťáků, nedejbože spousta voličů Trumpa, kteří stejně jako on popírají globální oteplování, by si normální dokument o tomto bolestném tématu v životě nepustili. Ale díky Zackovi se na to i tato skupina lidí podívá. A o to jde především. Zpopularizovat to, aby mohla nastat nějaká změna. Proto hodnotím velmi kladně a opomíjím ty detaily, které nebyly můj šálek kávy. Jediné, co jim moc nemůžu prominout, a proto má ten díl taky ode mě jen 3*, je díl z Francie. Všeobecně téma vody super, topka - Paříž se svým programem paráda, ale jak si mohli dovolit dojet do věhlasné nemocnice, domluvit si rozhovor s erudovaným lékařem, neobtěžovat si sehnat překladatele, pak udělat nějakou bullshit natáčecí koninu jako skočit mu do řeči, což ho samozřejmě vytočilo a odvysílat to??? To se teda nedělá. Určitě taky vystřihli a neodvysílali dalších 200x "for sure" od Zacka a Darina, takže tohle taky nemuseli. To samé s chudákem nováčkem u vodopádů na Islandu, tak ježiš byl tam chvilku, najednou se mu tam objeví neohlášený natáčecí štáb, tak je nervózní a vy si z něj budete dělat srandu, že nic neví... Naopak mě velmi potěšily díly, kde prostě sami přiložili ruku k dílu jako v Puerto Rico nebo London. Btw. v díle London se jim moc nepodařil střih záběrů. V jeden moment sbírají odpadky a baví se o tom, jak jsou plastové jednorázové obaly zlo, střih, Zac Efron s nějakou food blogerkou jdou z kavárny, kdy mají v ruce jednorázové plastové obaly s brčky :D Super koment od Djkoma - naprosto s ním souhlasím ve všem, co napsal, ale i tak hodnotím výše, právě kvůli důvodům, co jsem psala. Edit 28. 12. 2022 - po 2. sérii. Musím změnit hodnocení o stupeň výše, jelikož druhá série se výrazně zlepšila, přestože byla zaměřená jen na jeden kontinent, byla pro mě mnohem důkladnější a záživnější než první. A především Zac i Darin se zbavili v jejich mluvě a vystupování slov a chování, které mě v první sérii iritovalo, takže dvojku hodnotím ještě jako lepší!

Žít se sebou (2019) (seriál)

Paul Rudd je super. Ale to je taky jediná super věc na celém seriálu. Já pro něj mám slovo nuda. Od začátku do konce jsem se v podstatě nudila, a přitom jsem se na seriál docela těšila. Celý nápad s klonem a jak spolu soužijí mi přišel hodně dobrý. Ale tohle vracení se v čase z pohledu druhé postavy funguje jen tehdy, když se tam opravdu něco děje. Takže za mě herecký výkon Paula 1 i Paula 2 paráda, každý si zaslouží hvězdu, čili dokupy 2*.

Chvilky (2018)

Mám jedno slovo... dokonalost! Herecký výkon Jenovéfy byl perfektní, ale stejně tak ostatních herců, kteří nádherně hráli charakterové postavy v životě mladé ženy. Proč dokonalost? Protože prostě film zobrazuje život... normální obyčejný život. Tak jak plyne a běží, žádné velké holywood drama a lásky, žádné happyendy. Obyčejné denní starosti, obyčejné lidské smutné i "veselé" trable, obyčejné lidské nedokonalé vztahy. Obyčejné denní dialogy s lidmi ve vašem životě. Naprosto dokonalé byly dialogy s babičkou a otcem. No dialogy, spíš monology z jejich strany, ale to bylo přesně to dokonalé. Ze života. Taky většinu návštěv babičky trávím jen tím, že poslouchám její neustálý proud slov a občas řeknu "hmm jo" :D I kdyby člověk něco chtěl říct, ví, že to nemá cenu. Buď už má babičku se sklerozou, která vám během třetí věty skočí do řeči, aby zopakovala něco, co již řekla, nebo má babičku, které, když by oponovala - že ne díky, nechci tvoje šaty, cos nosila ve svých dvaceti, tak jste za drzého fracka :D A je jedno, jak moc jste dospělí :D Hrozně se mi líbí komentář troufalky - "komprimovaná deprese" - nádherně to sedí. Prožila jsem s Anežkou takový "komprimovaně depresivní večer".

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Ano, někdo může říkat, že je to opačný rasismus, ale pak bychom mohli s nadsázkou všechny snímky do osmdesátek (i dál) z pohledu afroameričanů považovat za rasismus... Tak se přes to holt přeneste, že jednou vidíte film bez bělochů. Mně to teda vůbec nevadilo, naopak příjemná změna. Zbožňuju disney pohádky a muzikály, takže i tahle netflixovka mě chytla. Avšak nemůžu si pomoct, mně, naopak asi oproti většině, hodně bavily muzikálové výstupy, ať už hudebně, tak tanečně. Za to hrané scény... nevím nevím, tam jsem se občas přistila, že se trošku nudím. Bylo to moc roztahané. Co se týče kostýmů, tak na mě byly hrozně umělé.. působily, jako by je někdo nakreslil z kartonu a vybarvil všemi barvami palety, i vypadaly tak ztužené. A jako kdyby to skončilo odhalením "babičky" ok (to bylo jasné od začátku)... ale to co následovalo potom bylo naprosto nelogické a nedávalo žádný smysl. Takže celkově jsou to lepší 3* aka 3,5*, na 4* to za mě nemá.

Časové pásmo bylo změněno