• Krátkometrážní

Prodavač iluzí (2012)

Hnusná odpudivá animace. Hnusný odpudivý a slizský "kouzelník/obchodník". Hnusný odpudivý slizský a trapný čokl. Tu babku ani nekomentuju. Prostě iluze a lež je všude kolem nás a každý hlupák i nehlupák se dá leckdy nachytat. K vidění zde: http://vimeo.com/42329392

Vítr (2012)

Nejlepší věci a činnosti ve větrném kraji? Hospodský se nemusí kvůli dolívání chlastu ani pohnout z místa - stačí jen poslat tekutinu po větru do číší hostů. Chůvy ve větrném kraji? Neblázněte. Uvažte si svoje děcko jako balónek aka novodobá školka připomínající drakiádu. Venčení psa může ve větrném kraji nabírat nový rozměr. Hraní ping pongu? Zábava pro dva? I don't think so. Jeden se nadře a druhý čumí, co ten umí. K vidění zde: http://vimeo.com/80883637 P. S. Ta liška a pindík ve větru :D

Zaměstnání (2008)

Heh, tak chvilku jsem na to nevěřícně zírala a přemýšlela, co tím chtěl básník říci.. pak mi to začalo docházet a když došel do své práce, tak to bylo jasné. Ovšem má to několik pohledů na věc, nejen to, co prozrazuje obsah, který jsem si naštěstí předtím nepřečetla. Spíš bych to viděla na kritiku dnešního pracovního oběhu, že každý je takovou rohožkou pro své nadřízené, a aniž by si to uvědomoval, tak se chová ale pak úplně stejně ke svým podřízeným. Toť má myšlenka. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=cxUuU1jwMgM P.S. : Semafory a výtah jsou the best.

Balance (1989)

Wau, hodně drsné. Za prvé vypadali napůl jako Fantomas, napůl jako Voldemort. Za druhé brilantní nápad. Za třetí v jednoduchosti je krása. Za čtvrté všeci jsme sobci a pak to skončí tím, že zůstanete sami i bez hračky jako tady ten VoldemoFantomas číslo 33. P. S. Jak elegantně zkopnul toho posledního aka.. já si pískám, já nic. Možno zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=vZiEt5RUYSk

Dot (2010)

Jediné zajímavé na tomto kraťasu je to zpracování aka prostě jak pohybovat tak malinkatou figurkou na útěku před sežráním vlnou. Za to velký potlesk a ty 2*. Jinak relativně nijaké, prostě si jako správná holka z vlny, co ji chce sežrat a pohltit, uplete spacák. Možno zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=CR7pm9HkjoE

The Cat Piano (2009)

No tak asi mám divný vkus, ale tohle se mi fakt nelíbilo, i přes ten úžasný vypravěčův hlas. Jakože ta báseň znějící trochu jak od beatníků byla zajímavý nápad. Animace fajná, ale to je tak všecko. A kdo byl vlastně ten padouch, co chtěl sestrojit kočičí piano, což nám asi mělo více nahnat strach tím, že to tam řekli ve všech možných jazycích? Ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=Uj4RBmU-PIo

Egghunt (2005) odpad!

Jooo dobrýýý. Prostě pointa je, že ve dvou se to lépe táhne. Díky za tu hnusnou animaci, kdy mu vůbec nešla vidět prdel... asi se inspirovali u těch skejťáků a náctiletých barbín, kterým taky leze prdel, když se ohnou, on se ovšem nemusel ohýbat. Vypadal jak brambora s prdelí, ale hlavně že měl matice na rukách jako king.

O zakletém hadovi (1983) (TV film)

Jakože jo, hezká stará česká pohádka, ale prostě jedna z těch béčkových, co se určitě teď vysílá jedině v neděli po obědě na ČT1. Herecké výkony hrozné i od těch lepších jako Štěpánek nebo Paulová. Jediný, čí herecký výkon se mi líbil byla Březinová:) Spousta nesmyslů, co by se ani do pohádek neměly dávat jakože, sotva ten princ zmizel, protože blbka spálila jeho ponožku (no tak jo prý "hadí kůži"), tak se tam zjevila matka královna a všecko ví a všecko zná, protože je asi vědma ne? Nebo když Běla má nají zlaté zrní, tak si vezme šutr a tím šutrem prostě vlastní silou na jednu ránu rozpůlí jiné šutry - asi je Samson bo co. "Hospodáři, řekni něco." - "Eeeee, na to se raději napijeme." aneb jo chlastejme pořád, dobré ponaučení z pohádky:D No a andulka jako zlatý pták mě fakt dostala snad ještě víc než ponožka jako had.

Kvílení (2010)

"Teď nepřímo dělá to, co má zakázáno dělat přímo." Tak první postřeh byl, že James Franco je milionkrát víc sexy, než kdy byl Allen ve skutečnosti - na něj se fakt potom víc hodil Radcliffe. I když v těch studentských letech je fakt, že v reálu až tak odpudivě nepůsobil, ale i tak Franco je Franco:) Velmi zajímavé propojení básně s animací, výslechy ze soudních síní a jeho reportáží/rozhovorem. Ten les kokotov z nichž vystřeloval ohňostroj.. ehm.. zajímavá animace vskutku. Jo byla tam i zmínka o Praze, postřehli jste? "...jak jsme se opili a nechali si strčit do zadku násadu od smetáku v pražském hotelu Ambassador...." Ale i tak to bylo trošku moc psychedelické, místy trošku moc nesmyslné, i když to propojování bylo moc fajné - 3-4*.

Zbav se svých miláčků (2013)

Hmm.... upřímně nevím moc, co k tomu mám říct. Takové 3-4*. Radcliffe mi prostě nějak nesedl do té role, i když je fakt, že to že byl gay bych mu věřila, ale prostě mi nepřišel jako nejlepší možný výběr pro tuto roli. Za to role Luciena byla pro Dane DeHaana jako stvořená. No a vidět zase v něčem hrát M. C. Halla bylo moc příjemné. Je pravda, že mě film přiměl ke zvídavosti nad danou dobou a její generací a hlavními iniciátory. Něco jsem si početla na wikině a z toho všeho mohu říct, že film byl relativně dobře natočený vzhledem k realitě, takže to životopisné jim výjimečně žeru. Zjistila jsem, že informace v mé hlavě byly značně chabé - věděla jsem jen, že existuje báseň Kvílení a že byla napsána beatníkem, ale to bylo celé... takhle jsem se začetla do životopisů Ginsberga, Burroughse, Kerouaca (Jo o tom jsem věděla něco víc, i když to jeho nudné dílo jsem nečetla, jen viděla a nic moc) a samozřejmě i do životů Kammerera a Luciena Karra. A ještě mě to iniciovalo k tomu, abych se konečně koukla na Howl, které mám v ntb už nějaké dva roky.