• Krátkometrážní

Jeden den (2011)

Velmi zajímavé zpracování dost častého námětu. To z něj dělá unikátní počin. Od L. Scherig už jsem měla možnost vidět film An education a ani v něm mě nezklamala. Zde máme velmi sympatickou ústřední dvojici - A. Hathaway patří mezi mé oblíbenkyně a až na pár výjimek byla vždy skvělá. Ovšem J. Sturgess je pro mě naprostou novinkou a musím říct, že tento velmi charismatický a ,co si budeme nalhávat, pohledný herec by se mohl začít objevovat častěji. Snímek mě okouzlil, ano je to tak, smáčela jsem několik kapesníků (asi jako každá normální dívka), jindy se zase smála, přesně tento typ filmů mám moc ráda. A navíc jsem se dozvěděla že 15. červenec je den sv. Swithina. No nechápu, jak jsem bez toho doteď mohla žít. :P Určitě se tento film zařadil mezi ty, jež si budu ráda jednou ročně pouštět... možná právě 15. 7. Edit 31. 12. 2023: Tak bohužel jsem nedodržela mé předsevzetí a film si nepouštím každý rok. Naopak dnes jsem jej viděla podruhé, ale o to jsem jej ocenila ještě více. I po více než 10 letech mě dojal a odrovnal naprosto stejně, ne-li ještě více vzhledem k nabytým deseti letům života... No, bulela jsem jak malá holka. Naprosto boží film. 10 z 10*.

Choking Hazard (2004)

K tomu mám jen tohle: wtf? Chtěla jsem dát odpad!, ale nakonec aspoň tu jednu * dát musím, jelikož uznávám že občas jsem se pousmála - např. při scéně zombivce na běžícím pásu - a taky za Dolanského. Jinak to byla korunovaná blbost.

Princezna a žabák (2009)

Netradiční pohádka o princezně a žabákovi aneb "princezna" se taky promění v žábu, jelikož není princezna. Krásná rozmilá animace, sympatický krokouš, parádně trefený světlušák (nebo světlušťák? težko říct, jaký je mužský rod od světlušky), uvřeštěná bloncka, krásná čokoládová princezna, a ne až tak pohledný princ. Dobro zvítězí nad zlem (ano tady je ten náznak klasické pohádky) a všechno dobře dopadne, i přestože konec, kdy by oba zůstali žabáci a žili šťastně až do smrti v močálu s jazzujícím krokodýlem, by byl překvapivější.

50/50 (2011)

The best. Asi první film o rakovině, který je pojat s humorem. Ano ono to nemá být téma pro zasmání, ale vážně si myslíte, že lidi, co mají rakovinu chtějí strávit veškerý čas v ústraní a někde v koutě depkařit? Ne. A v tomto filmu mají částečný návod, jak si aspoň zkusit užívat dny, i přestože ne každému se poštěstí happyendingu. Kamaráda jako Seth Rogen bych brala, ale možná v trochu mírnější verzi..každopádně jeho vysvětlení pojmu blowjob nemělo chybu. Gordona-Levitta jsem poprvé zaregistrovala ve snímku 10 things I hate about you, ovšem pořádně jsem si ho všimla až po filmu 500 days of summer, tam mi dokázal, že je dobrý herec a zde mě v tom jen utvrdil. Anna Kendrick pro mě taky není novinkou (Up in the air, Twilight) ale popravdě mi tato herečka není zrovna sympatická. Každopádně díky J. Levinovi za tento krásný film.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Ano, konečně i já jsem se dostala k této klasice jménem E.T. Od teď už když budu slyšet tu hudbu od J. Williamse budu vědět, o co jde, nebo když uvidím scénku se zázračným prstem, který léčí, nebudu na to hledět jak vyoraná myš...nechápu, jak jsem se o požitek z tohoto filmu mohla tak dlouho ochuzovat. Každopádně velká poklona Stevenu Spielbergovi a J. Williamsovi za tento báječný film, který nepostrádá absolutně nic.

Beetlejuice (1988)

Na doporučení kamaráda a díky písničce Banana Boat jsem se na film teda podívala. A musím říct, že jsem rozhodně nelitovala. Absurdita, zábava, trocha morbidnosti..v dávce přesně podle mého gusta. A Michael Keaton tu nemá chybu.

Blbec k večeři (1998)

Zábava od začátku do konce...prostě francouzi umí točit komedie, dokladem jsou filmy s Louis de Funés, s kapelou Les Charlots, s Gérardem Depardieu, s Jean Renem...atd.... prostě umí:)

Co ty jsi za číslo? (2011)

Další z řady stupidních romantických komedií, na které se ráda dívám po náročném dnu, abych si odpočinula. Tahle patří bych řekla mezi ty z těch originálnějších. Hvězdička navíc za Chrise Evanse.

Monte Carlo (2011)

Je to naivní "pohádka" se spoustou trapný scének. Selenu Gomez nemám v oblibě. Dalo by se říct že většina herců z hlavních rolí, se tu sešla z různých seriálů a snaží se nás přesvědčit že i oni mají na to hrát ve filmech. Ale popravdě jediný kdo mě o tom přesvědčil byla Leighton Meester. Sorry ale Cory ani Katie na filmy nemají, ať radši zůstanou u těch seriálů - to jim jde líp. 1,5* -jedna za Leighton a půl za to že jsem se bavila nad naivností Američanů:)

Oliver Twist (2005)

Co se týče kamery, barevnosti a hereckých výkonů, tak je film skvělý. Ovšem pokud se zaměříme na obsahovou stránku a její zpracování, už je to poněkud horší. Nemůžu si pomoct, ale po takové hodině už mě film začínal mírně nudit a měla jsem pocit, že neexistuje žádná jiná barva něž milion odstínů hnědé a šedé. Polanski si rozhodně zaslouží uznání za tento film, protože podobu tehdejšího Londýna-tu nesmírně ponurou náladu a bezpráví-se mu podařilo vypodobnit výborně. Bohužel mě film zas tolik nezaujal, čili 3*.