• Krátkometrážní

Fakjů pane učiteli (2013)

Kromě milionu gagu a vtipů k tomu nemám asi co dodat. Prostě je to dokonalá komedie, u které jsem se jen smála a smála a to už jsem ji během tří měsíců viděla dvakrát a ani to nezabránilo ochromení mé bránice. A teď? Teď se na to podívejte, protože to musíte vidět a nečtěte si tady ten komentář, jelikož bude následovat řada spoilerů, které by vám nic neříkaly, dokud to neuvidíte:P A nějaké zbytečné romantiky se bát nemusíte. Oni se za celý snímek políbili doslova jen třikrát a jednou z toho to bylo z donucení situace. Následuje nekonečný slet těch dle mého nejvtipnějších scének (hlášky ve slovenštině, jelikož německy neumím, jsou obšlehlé z titulků) :) "Teraz si niečo kreslite než príde televízor. - Môžeme aj tušom? - Pre mňa za mňa aj piercingom. - Môžeme použiť aj kryciu bielu? - Co? - Tú vlastne používať nesmieme. - Tak ju vynechaj." a celá třída si povzdechne......... "Pustite ma vy kurva. - Daniel kurva je podstatné meno ženského rodu." aneb neřešila, že učiteli řekl kurva, ale opraví mu gramatiku............. "Prisahám, že to bola tesnotka, pán Müller. Skoro som videla učiteľský sex." ............... "Pandora v skutočnosti neexistuje. - Prečo to teda bolo v 3D?" ............. "Vieš vyskúšal som nové anaboliká. - Vieš, že je to maximálne nezdravé? - Prečo? Beriem ich už od 11." ....... "Fuck. - Ha povedali ste fuck. Musíte dať 1 euro do jebáckej žaby." A ehm... no prostě Zeki Müller byl neskutečně sexy, jak usrkával pivo z krabičky na mléko a koukal se zmatenýma očima přes ty brýle. Ale měl hrozně škaredé tetování. Když střílel po těch hajzlících paintballovkou a ulovil i toho zdrhajícího smrada přes plot a potom jen "Zabudol si batoh." Jinak v té 10.B byli pěkně důmyslní hajzlíci. Oni ještě nevěděli, že je bude mít Müller jako třídní, ale už mu stihli dát peří do auta. Nejlepší učitel na světě... všecko mu bylo u prdele, kopal do báglů, kradl svačiny, čučel na zavřeného ogara v automatu a ještě do něho párkrát bouchl... o to bylo sladší, když se začal postupně starat aka.. víc jim nadávat, oplácet jim jejich sračky, kradl jim trávu a cíga, ale zároveň si bral víc zodpovědnosti, bral je na super exkurze k feťákům a šlapkám, přepracoval Shakespeara do feťácké verze puberťáků... btw. na takovou hru bych si aji zašla.

Piráti! (2012)

"To nejlepší na pirátském životě jsou žranice." Paráda. PARÁDA!!! Nevím jaký větší akvivalent bych použila. Hned na úvod tu hodí jednu srandu, když se rozhodli přepadávat lodě, aby měl Kapitán prachy na zapsaní do soutěže o nejlepšího kapitána. "Jsme loď malomocných..... Jsme tu na zeměpisný exkurzi........ My jsme nudisté.... Jsme loď duchů." A další loď na přepadení? Charles Darwin a jeho zápis. "Nikdy si nenajdu dívku, jsem z toho nešťastný...... A teď na mě útočí piráti." Tohle byla jedna velká komedie. Bavila jsem se každou minutu filmu... doslova tady pršely nápady jako zlaťáky.... např. že příšery se kreslí na mapy jen pro ozdobu a poté jsme sledovali jejich putování skrz mapu... házení oranžových koleček za loď, aby na mapě zanechávali stopu.... prokopali si Panamský průsmyk..... když byl na mapě ohyb museli zabrat, aby ho přeplavali.... duty free v Calais... no prostě cestování po mapě bylo bomba. Věděli jste, že vzducholoď byla vynalezena především kvůli tomu, že z ní pánové lépe uvidí do dámských výstřihů? Nebo, že již královna Viktorie měla sluneční brýle, aby neoslepla ze záře zlata. A kdo by nechtěl slevovou kartu do Piratelandu??? Aplausometr je vynikající vynález, zvláště když maximum je Omdlévání dam. No a když potopili vlajkovou válečnou loď královny Viktorie - vlastně Titanic (ano vypadalo to tak) - jedlou sodou s octem, tak to už byl téměř závěr filmu a já se válela smíchy po zemi. Nemám tomu, co vytknout, protože to bylo do každého pididetailu dokonale promyšleno a pospojeno s moderní dobou naprosto originálně vtipným způsobem. "Vidíte to? Já to říkal. Prej že se ty příšery na mapy kreslí jen pro ozdobu."

Jak vycvičit draka 2 (2014)

"Je to jediný syn Kliďase velikána. Následník blpského trůnu." No už rovnou to mohli nazvat město Blb no ni? Nemám slov... je to stejně luxusní jako jednotka a ta animace je the best. Tady se opravdu pochlapili, protože konečně vidíme v animované pohádce někoho opravdu zestárnout. Fakt je udělali o pět let starší. To Škytákovo chmýří na bradě bylo prostě vtipné a kupodivu sexy:D Bezzubka se ukázala jako nejlepší drak ever a evidetně má stále spoustu svých tajemství, co všecko umí. Škyták najde matku, o které si myslel, že je mrtvá, ale vzápětí přijde o otce. Prostě si řekli, že kdyby měl dva rodiče, byla by to nuda... ale pravda je, že to perfektně funguje. Jako jen kvůli tomu, že je to animák, by neměl nikdo umřít? Naopak. Dodává to tomu příběhu onu hloubku. Nejde jinak než 5*.

The F Word (2013)

"A pickeling is like embalming." Co ta animace tam? Takové podivné... u některých filmů to vyzní dobře a je to skvělé obzvláštnění, ale tady mi to úplně nesedlo. Ovšem ledničková poezie... to je úplně jiný šálek čaje... naprosto regulérně špičkový nápad... chci taky.. kde se dají takové magnetky koupit prosím vás? Jinak taky bych chtěla být takový cool teta, ale nemám nárok, když jsem starší sourozenec :D Koukat se na horory a jíst zmrzlinu, přijde matka dítěte aka jeho ségra, vezme schovanou zmrzlinu a zapne to video s hororem, co vypli. "Tremendous" - nejvíc boží slovo. Asi se řadí hned k "Abomination" k mým oblíbeným. K Shit Locker se asi vůůůůbec nevyjadřuju :DDD Nejvíc vtipné a přitom nejvíc nechutné. No byla to prostě komééédia - ten debil si sáhne do oka, když krájí feferonky, Wallace běží pro solný roztok a pak ho dveřma praští tak, že spadne z okna a když chce volat sanitku, tak mi vypadne mobil z okna :D (Ano tento komentář bude obsahovat velké množství smilíků.. deal with it!!!) "You don't know how to teleport, do you? Nějak mi nic nechybělo, tak proč nedat 5*? Btw. Adam Driver z Girls se poslední dobou objevuje dost často. Je to fajn herec a vždy hraje takové šílence, ale sedne mu to... už se těším na This is where I leave you. "So your advice is be sleazy, conniving or pathetic." P. S. Absolutně jsem netušila, jak se ty slova píšou:D

Galavant (2015) (seriál)

Po prvních dvou dílech, které jsem strávila v křečích z toho smíchu, musím říct, že jsem zvědavá, co bude dál. Jakože pilot, který začal ve středověké době zpěvem opěvujícího Galavanta s dalšími a dalšími songy a opravdu nečekaným komickým zvratem a dalšími hláškami a vtipy.. no prostě zatím je to na 5*, ale já hodnotím vždy nejdříve po 4. díle, protože nikdy nevíte, co scénáristi poserou. Ale ty songy jsou až moc chytlavé, že pak uvíznou v hlavě na celý den a tolik humoru jsem už dlouho nenašla v žádném komediálním seriálu, na které se dívám.... snad naposledy v prvních sériích himym nebo tbbt a to už je ukrutně dávno.. slušných 7 let řekla bych.

Cart (2009)

"Is this really life?" Nádherná hudba, krásný a miloučký příběh a nekecám, ale měla jsem husinu, když košík sjel do vody a převrátil se a co teprve ten pocit při jeho záchraně a obětování se. A ty detaily a krásná barevnost. Och, takových roztodivnůstek prosím více!

Velký třesk (2010)

Ehm... tak to je totální bomba... I'm speechless (almost), Prostě od velkého třesku, přes evoluci až po zkázu lidstva zaviněnou námi samými, která vyústí v další Big Bang. Sice postup práce jde taky místy vidět, ale za to hraní si s dalšími objekty v okolí, nejen kresby na povrchy tomu dodalo ty pravé grády. Přechod do písku? Mistrovský tah. Polykaní kreseb ze zdi předměty? Bravůrní. Zaručeně nejlepší... jde vidět, že na sobě pořád makal a makal. Ti dinosauři aka větší přežije a bohužel je jedno jestli si z popelnice uděláte skate, byli parádní. No a potom zařvání toho jednoho dinosauráka a děs a odvanutí osoby? Tak tady mi kooperace s lidmi vůůůbec nevadila. A ta hudba? Wau. Pád asteroidu byl lehce málo grandiózní, ale následný vývoj a záhuba lidstva to dostatečně napravily. Zaslouží si to víc než 5* a doufám, že kromě těch dalších dvou najdu někde i další. K vidění zde: http://vimeo.com/13085676

Sex na střeše (2003)

Pro mě zaručeně jedno z nejlepších PESvideí a taky animovaných porn. V tomto podání sex on the roof vypad jako dost velké vzrůšo ak řesla to prostě mají ráda drsně a kuřba na konci the best. Jediná ta kočka mi tam prostě nesedla, bylo to zbytečné.

Western Spagetti (2009)

Nejlepší příprava PESovského jídla.. mňamkózní špagety s rajčatovou omáčkou. Recept je jednoduchý do hrnce s vodou hodíte očka, na pánvi rozpálíte alobal, osmahnete rubikovu kostku, rozmačkáte píchátka na špendlíky. Do vařící bublinkové fólie vhodíte mikádo a vaříte do změknutí. Omáčku dochutíme nasekaným dolarem a jednou hrací kostkou. Pro máslovou chuť dodáme nalepovací papírky. Navrch postrouháme klubko vlny, dokořeníme kamínky z kaleidoskopu a můžeme podávat. Dobrou chuť.

Strážci Galaxie (2014)

Ty vole takový začátek, kdy jsem byla asi jakásik přecitlivělá už po 3 minutách filmu, že mi ukáply přesně 2 a půl slzičky a pak najednou BUM a světlo a začala komedie. Totálně nadupaná komedie hláškami, gagy a vtipem od 3. minuty až do konce. Tento komentář teda bude spíše jen sled hlášek, co mě pobavily. A taky jedna velká výtka, která ovšem směřuje na titulky. Jsou sice kvalitní a určitě velmi autorské, ale na mě až moc autorské. Často mi přišlo, že si nejmenovaný překladatel dělal co chtěl. Kolikrát řekli dost vtipnou větu a on to přeložil úplně obyčejně 4 slovy. Např. "You making me beat up grass" přeložené jako: "Teda vy mi hergot dáváte.", ale tam šlo o to, že ve skutečnosti kopal do trávy a prostě to byla vtipná slovní hříčka, která se v překladu ztratila. Celé to ztrácelo následně na tom, o čem to mělo být - aby to pobavilo. "Wait there is another name you might know me by".... chvíle napětí... "Starlord"... chvíle napětí... - "Who?" ____ "How are we supposed to do that?" - "Well, supposedly, these bald bodies find you attractive, so maybe you could work out some sort of trade." - "You must be joking." - "No, I really heard they find you attractive." ____ "It's 20 feet up in the air and it's in the middle of the most heavily guarded part of the prison. It's impossible to get up there without being seen." - Co dělal mezitím Groot? Všichni víme :D - "Now, this is important. Once the battery is removed, everything is gonna slam into emergency mode. Once we have it, we gotta move quickly, so you definitely need to get that last." - Groot vyrval baterii a spustil se poplach.... - "Or we could just get it first and improvise." ______ "I am going to die surrounded by the biggest idiots in the galaxy." _____ "I am Groot" - "Save them? How?" - "I am Groot." -"I know they're the only friend that we've ever had." prostě si rozumí ti dva ______ "Well now I'm standing. Happy? We're all standing now. Bunch of jackasses, standing in a circle." A ten Grootův úsměv - např. když povraždil asi 15 stráží, tím že je nabodl na své větve a mlátil s nimi o stěny a pak se otočí a nasadí andělský úsměv. No a takto bych prostě mohla pokračovat dál a dál, jak to bylo skvělé.. rozhodně se na to znova podívám a nejen jednou. Totálně parádně nabitý soundtrack, ale stejně se mi nejvíc líbila ta od Redbone.