• Krátkometrážní

Bratři (2009)

Krásný film s pohledným Jakem Gyllenhaalem a o hodně méně hezkým, spíš hodně ošklivým (strašný účes, oblečení ke krku), Tobey Maguirem a naprosto okouzlující Natalie Portman, která je prostě rozená herečka a ještě jsem neviděla, že by někdy zahrála svou roli průměrně. Scénář zajímavý, zpracování také, ale něco tomu chybělo, takže takové 3-4*, neumím se rozhodnout.

Cart (2009)

"Is this really life?" Nádherná hudba, krásný a miloučký příběh a nekecám, ale měla jsem husinu, když košík sjel do vody a převrátil se a co teprve ten pocit při jeho záchraně a obětování se. A ty detaily a krásná barevnost. Och, takových roztodivnůstek prosím více!

Combo (2009)

Tak tohle je rozhodně o třídu slabší než první Muto zvláště tím, že tu vidíme i ten postup práce, čímž naše představivost ztrácí možnost žasnout. To bychom prostě neměli vidět, protože to to přichází o své kouzlo. Všimli jste si taky, že ta délka je 4 minuty a ne 8 že jo? Nebo mi chcete namluvit, že to je účel? :) K vidění zde: http://vimeo.com/6555161.

Číslo 9 (2009)

Popravdě řečeno jsem na vážkách, jaké mám dát filmu hodnocení. Protože zpracování, animace, hudba a všechno bylo naprosto perfektní. I nápad s čísly..(a pak že nemůže člověk jen tak potkat 7, jak nám tvrdil učitel Zsv :D) byl skvělý. Ale na druhou stranu příběh nemá nic moc děj, v podstatě se jedná o to, že lidstvo vymřelo, zbylo jen 9 postaviček z látky, které se jmenují podle čísel do 9 a ty bojují proti stroji, který 5 z nich vysál, takže nakonec zůstali jen 4. Stroj nakonec zabijou, duchové zemřelých jdou do nebe a začne pršet.... a co teď? Teď si můžeme dělat co chceme, protože svět je náš a nikdo jiný na něm není kromě nás 4 hadrových panáků. A to je celé. Některé nápady vážně pěkné, ale opravdu jsem nemohla, jak zničehonic se objeví 9, způsobí chaos, někteří umřou a on je hrdina a všechno ví a všechno zná. Takže filmu dávám asi 4 a půl hvězdy za zpracování, ale 2 hvězdy za scénář. Tak tak nějak.

Dar (2009)

Dobrý film, ale nebylo to úplně něco nového a úžasného. Když se na něj díváme připadá nám úchvatný, ale 2 hodiny po závěrečných titulcích si říkáme, proč se nám vlastně tolik líbil. No tak přesně do této kategorie bych film zařadila.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Ano, je to seriál pro náctileté vřískající puberťačky. Ano, normální člověk by tomu dal asi maximálně 2*. A ano, i přestože tomu dávám 4*, stále si troufám říct, že jsem vcelku normální člověk. Samozřejmě člověk tu nemůže očekávat bůhvíjaké herecké výkony nebo nějaký hlubší význam. Původně jsem si myslela, že to bude pěkně trapné, jelikož, jak můžou natočit seriál na tak skvělý film s Heathem Ledgerem a myslet si, že to někoho víc zaujme. Ale ty blbé vtipy, narážky, sarkasmus (zvláště ta která pocházela od Kat), blbé roztleskávačky, ještě blbější studenti té střední školy Padua cosi. A na mém hodnocení, přiznejme si to, má určitý vliv i neuvěřitelně sexy hlas a i vzhled jistého Ethana Pecka ;) No dobře možná, že duší jsem ještě trochu puberťačka.

Dilino a čert (2009) (TV film)

Celkem o ničem. Ale tak asi chtěli Češi natočit nějakou pro-romskou pohádku. Já to beru. Jejich příběh o zrození lidí je každopádně zajímavý. Pohádka ale jinak nic moc.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Kdybych to měla shrnout..jednička super, dvojka nic moc a trojka bomba....takhle jsem to teda cítila já...Skvěle jsem se bavila, nevěděla jsem, co přijde v další chvíli..no prostě skělé...Nej bylo asi uvěznění v kostře na laně... záchvaty smíchu, jak ve filmu, tak u mě doma v obýváku...

Dobré srdce (2009)

Nápad to byl rozhodně dobrý, začátek vypadal slibně, ono kdyby to jelo v trochu jiném tempu tak bych tomu dala i 4*, ale nemůžu si pomoct, já už jen marně čekala kdy to skončí. Film mě neskutečně nudil, naprosto nesympatický Paul Dano mi hrozně vadil a když se k tomu ještě přichomýtl ten otřesný konec (který věřte či ne, jsem čekala od okamžiku, kdy Jacques zapsali na seznam čekatelů) nemůžu jinak než dát jen 2*. Mělo to potenciál, to pro mě zničující pomalé tempo bylo předpokládám záměrné, ale prostě se mi film netrefil do mého vkusu.

Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

Přišlo mi to bohužel jako trapná fraška. Ze začátku jsem moc nechápala, pak bylo pár vtipných okamžiků a potom už jsem se jen modlila ať je konec. Sice jsem původní verzi neviděla, ale předpokládám, že bude určitě lepší, ne tolik... no nenapadá mě to pravé slovo, ale prostě přehrávaná. Nemám nic proti divadlu, ba naopak mám ho moc ráda. Nemám ani nic proti hrám Suchého a Šlitra, ale tahle předělávka mě prostě nechytla. "Ona vás píchla cellem v zad" aneb čeština je krásný jazyk.