8/25/78 (2012)

Pětadvacátýho srpna osmašedesátýho léta páně to nebylo pěkný....75%

Willow Creek (2013)

Velká bota, nikoli Velká Noha! Na lesní FFko, nehledě na to, že to už je samo o sobě otřepané, je tento film překvapivě hororově impotentní, navíc se nevyhýbá zažitým klisé, no dvacetiminutová scéna v zavřeným stanu mě vyděsila akorát tak svou nekonečností. Jedna lekačka z filmu horor nedělá, když přihodím z řiti vybaflej konec, tak se musím zuby nehty držet, abych dal aspoň tu jednu za to, že jsem se na tohle dodíval. Kdyby aspoň ten úvod dělal nějakou poctu BigFootovi, tak bych jednu přihodil, ale takto opravdu nemám za co Willow Creek pochválit. Nebrat. Tohle je mnohem lepší.

Dr. Giggles (1992)

Béčkovej slasher o poblázněným felčarovi s ujetým smíchem, kterej nemůžu říct, že mě nebavil. Klasickej one-timer. 60%

Tango (1993)

"Můj táta dycky říkával, že je lepší dobrá honitba, než špatná ženitba. Máma při tom vždycky brečela..." Spousta hlášek, za který by se nestyděl ani Al Bunda! 80%

Ukradené Vánoce (1993)

Veselé přiblblé americké Vánoce Vám všem....a dobrou noc!!! Dva kousky za propracovanou a místy aspoň trochu vtipnou animaci. Za zpívánky v závěji a červenozelený Vánoce kopačka do prdele. 35%

Tetsuo (1989)

Tři hvězdy spíše za snahu, že se někdo s něčím takovým páral. Obsahově mi to přijde jako cyberpunková variace na Cronenberga, no že bych si z této hodinky odnášel nějaký zážitek, neřku-li dobrý pocit, to ani náhodou. 50%

Svůdná krása (1996)

Vynikající dvouhodinová nuda o čekání na to, kdo nakonec odpaní Liv Tyler. Jedna hvězda za dvě kozy - jednu Tylerčinu, druhou Weiszčinu. Sranec....20%

Smrtící bumerang (1996)

Jeden z nejčistších a nejupřímnější filmů vůbec. To stejné by se dalo říct i o postavě hlavního hrdiny, který se svou povahou, charakterem a taky ztvárněním může s přehledem měřit se slavným Forrestem. Začátek filmu je parádně hutný, kdy je divák vtažen nemilosrdně do reality, no pak se taktovky ujímá herecké já Jackylla a Hydea B.B.T., aby se pomalu schylovalo k (díky předvítelnosti trošku bohužel) nevyhnutelnému finále, při kterém bych své pocity popsal jako uspokojivé mrazení. Dlouho, moc dlouho jsem neviděl tak příjemný snímek o čistém přátelství a čisté duši. Zůstane ve mně dlouho, a i přesto, že ke komplexní dokonalosti mu chybí trocha toho drajvu,nemám problém mu vypálit plnou a vřele jej doporučit. I reckon B.B.T made this excellent! PS: U scény v ložnici s kladivem jsem se dokonce parádně zasmál. Jo, a gratuluju distributorovi k dalšímu z naprosto dementních překladů názvu filmu do češtiny, to se jen tak nevidí. 90%

3 dny na zabití (2014)

Houpačka, ale nasraný teda vůbec nejsem, jak jsem se i trochu obával. Příjemnému obsazení suverénně kraluje Kevča ohozený od Píka a Klopenburka, jehož charisma a hlášky plně zakrývají nedostatečné drsňáctví, no zklamaný jsem z minimalistické Amber Heard, která zde posloužila pouze jako figurína na snad luxusní hardy. Samotný příběh není extra akční, což by mi až tak nevadilo, bohužel hraní na city a scénaristické debility jsou místy do očí bijící. Na druhou stranu jasně říkám, že v závěru jsem očekával mnohem větší klišé (například rodinu jako rukojmí), navíc je film místy i povedeně zábavný (viz. scéna s Italem), takže jak jsem jindy na tyto blbosti pes, tak v tomto případě, byť ne hvězdičkově, vyjadřuji spokojenost. 69%

Rozpal to, šéfe! (2014) (pořad)

Zatím nejslabší Pohlreichův pořad. Vůbec jsem nepochopil ten koncept alá griluju na dědině za barákem ze surovin, na který by mně nestačila jedna lednička. I tak je to vaření fajn, ale ta omáčka je docela nuda. Vedle šéfa na grillu je toto slabota. 50%