Kandidáti (2000)

Výborná talky hra ve foajé americkýho prezidenta. Skvěle zahrané, vysoce uvěřitelné a papalášsky nemorální. Nejlepší na tom je, že je úplně jedno, v jakém státě s jakým režimem se to odehrává, protože tohle se děje všude. Touha po moci je hybnou silou pro kydání všeho možnýho. Do výše zmíněného ovšem nepočítám patetickej závěr, kterej to celý po americku kazí. Thriller to není. 75%

Sahara (1995) (TV film)

Jako TV film úplně OK. Takový malý tématický filmek, který si nehraje na historický velkofilm, ale do situace vtáhnout dokáže. Mně se to líbilo. 75%

Purpurový vrch (2015)

Guillermo jak ho mám rád. Nevím, co všichni čekali, a je mi to vlastně úplně jedno. Crimsom Peak představuje hlavně audiovizuálně nabušenou a s klidem řeknu, že v tomto směru takřka dokonalou podívanou, které se sice (a to je samozřejmě škoda) nedaří na plný plyn vystrašit, ale jako gotika léta páně 2015 je perfektní. Navíc pro mě dostatečnou náhradu představuje přítomnost krvavých scén, jež v daném subžánru pravidlem nebývá. Hlavní herecké trio je vybráno pečlivě, přičemž hlavně Wasikowska začíná čím dál víc stát za pozornost. A ještě jedno komparační a kamenovační odkázání si dovolním - del Toro poráží Watkinse minimálně o délku řeznickýho obušku, neřku-li od délku lopaty. Doporučuju na 90%.

Špičák (2009)

Totální úchylárna, která se navíc děsně vleče, ale pravdou je, že něco takového se jen tak nevidí. Mešuge rodiče drží dospělý děcka v jejich sausforku a nutí je dělat nemorální prasárny. O nějakým přesahu díky hláškám se nehodlám bavit, je to zvrhlá kokotina. Tři wtf hvězdy a neutrálních 50%. Nedoporučuju.

Ranař (2011)

Zjišťuju, že mě baví jen parodie sportů, který nemám rád, nebo o nich nic nevím. To není případ hokeje, kterej miluju, takže tady jsem se moc nepobavil. Červený čísla nechápu, dyť to nebylo ani nijak vtipný. Tři dávám, protože je to pěkně natočený, ale i tak jsou s odřenýma ušima. 50%

Žraločí jezero (2015)

Jako na odpad to není, ale dobrý to taky není. Blbej scénář, trapný efekty, útrpný herecký výkony. Céčko dobrý tak do výčepu čtverky na pozdní hodinu, kdy už skoro nikdo nevidí na televizu. 25%

Messner (2012)

Messnerův životopis je to moc pěkný, audiovizuál taky mazec, ale dost mi vadila chaotická ilustrace výpravy, která byla provedena mixem všeho možného. Jinak samozřejmě všem zájemcům o historii horolezectví doporučuju, posouvají se zde lidské možnosti, pravé dobrodružství. 80%

Kingpin (1996)

Tlamoidní komedie o prosťáčcích a ojezdářích, která teda nehází moc dobré světlo na sport, který je u nás pořád v plenkách, takže našinec možné hlubší souvislosti nepobere, ale v horní Americe je modlou. Ve vztahu k postavám platí úměra čím větší pocháb, tím lepší herec, takže casting je fajn, a protože jsem se i zasmál, tak bych tohle označil jako "áčková sračkoidní komedie". Vemte si z toho, co chcete, koho neurazí humor alá Blbý a blbější, neměl by naplákat nad ztraceným časem. 70%

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Nadprůměrná zombies komedie, což bohužel není zbožím zas až tak vzácným, k čemuž se váže i tuhý konkurenční boj. Top kvalit Zombielandu nebo Juana, pobíječe příbuzných Skauti nedosahují. Je způsobeno to především faktem, že je prostě jednodušší vyrobit pubertální humor než humor (ne)korektní. Tím tady nechci pronášet fotrovský rozumy, jen poukázat na ten rozdílový kvalitativní bodík. Jinak je samozřejmě o zábavu postaráno, takže jakýkoliv hejt odmítám. I když humor ve vztahu k výše zmíněnénu skřípne, gore je jako základ úspěchu propracovné, příběh po klišoidní scénáristické lince vygradovaný, takže i když se mouchy najít dají, v rámci subžánru se můžete těšit na chvalitebnou zábavičku. Pokud Chris Landon vydrží u hororu, což si bohužel nemyslím, tak z něj třeba něco bude. Kvalitativně rovnocenné s letošními úpírskými Bastardy. 75%

Hacker (2015)

Překvapivý film. Vzhledem k tématu překvapivě akční, vzhledem ke stopáži překvapivě nenudné, vzhledem ke kameramanovi místy překpvapivě špatně nasnímané, ve vztahu v k Mannovi v závěru překvapivě lajdácky zakončené. Celkový hodnocení je mezi 3 a 4, ale vzhledem k místnímu třiapadesátnímu hejtu jsem se bavil překvapivě dobře, takže dávám slabší čtverec. 70%