Tajný život mazlíčků (2016)

Námět paráda ... co asi dělají naši mazlíci, když jsou samotní .. proč ne. Zpracování solidní, i nějaký ten příběh, tudíž dějově to není prázdné. V hlavních rolích i sympatická zvířata a vtipný záporák. Jenomže při sledování člověk zjišťuje, že je to takové průměrné, už kdesi viděné a v záplavě dnešních animáků nijak výrazné. Dobře se na to kouká, především pro mladší publikum, přeci jen je to pohádka, ale jak rychle naběhnou konečné titulky, tak rychle na Mazlíky divák zapomene. [53%]

Zoolander No. 2 (2016)

Tak nevím .. mám rád šílené komedie i totální úlety, ale tohle bylo už hodně mimo mísu. Jakmile to bije do očí a člověk začne vnímat ten trapas na obrazovce .. takhle to holt fungovat nemá. Špatná nota pro komedii a nepomáhá tomu ani řada známých tváří. [32%]

Rozkaz zabíjet (2016)

Akční scifko .. jak lákavě to zní, minimálně pro mé uši. A k tomu jako bonus terminátoři vs speciální jednotka ? No pecka, říkám si. První minuty se na mě film tváří né "béčkově", ale spíš "céčkově" ... tak čekám, dávám tomu šanci a ono se to stále nechce rozjet. Efekty pěkné, ale žádné prokreslení postav, hlubší příběh, ani detailnější akce. Tudíž ani žádné napětí nebo hororová atmosféra. Bohužel, z mého pohledu tohle příliš nevyšlo. [30%]

Hledá se Dory (2016)

Roztomilá pohádka alá Pixar, technicky vyšperkovaná, příběhově poutavá a hlavně o malinké rybce, co hledá svou rodinu, což se muselo uchytit i kdyby nechtělo. Pěkně se na to dívá, ale na mě osobně už je to moc "family" animák. Už jsem vyrostl z podobných typů a raději dám přednost filmům, co mají větší "boom". Dory je konkrétně cílená na menší publikum, kde se bude líbit ve všech ohledech. [66%]

Táta je doma (2015)

Story průhledné jako vyleštěné sklo, jedno klíšé za druhým a především stokrát viděné, ohrané. Jenomže tenhle film má 2 tahouny a tím je sebejistý komik W. Ferrell a nabouchaný Marky Wahlberg. Oba herce mám rád, na oba se rád dívám a jsou to především tito dva pánové, kteří táhnou film ze zašedlého průměru o kapku vzhůru. Takže jo, je to blbůstka, ale dobře se na to dívá a člověk se i pobaví. [59%]

Westworld (2016) (seriál)

Na tento seriál jsem narazil úplně náhodou a jsem rád, že jsem mohl koukat na něco tak vychytaného, promyšleného .. co mě dokázalo po delší době ukotvit k sedačce a hltat díl od dílu. Naposledy jsem zažil něco podobného u "Hry o Trůny" .. ono také úvodní znělka v produkci HBO hodně táhne k tomu, že to bude pecka. Také samotný námět M. Crichtona a podstatná role A. Hopkinse říká své - v pozitivním slova smyslu. Nemám ve zvyku hodnotit vysoce, poněvadž celá řada dnešní produkce je všelijaká, hodně se kopíruje atd. Ale tady rád po dlouhé době maximum udělím, poněvadž seriál je to výborný, divák musí mít sice kapku představivosti a nehledat chybu v detailech. Poté si užije každý díl, který láká novým a novým rozuzlením, ale ve své podstatě neříká nic důležitého a nechává diváka tápat, čehož si od tvůrců vážím, protože seriál překvapuje až do posledního dílu a skládá puzzle z jednotlivých částí. Těším se na druhou řadu, svět je dokonale otevřený pro další dobrodružství, tak snad zůstane kvalita nadále vysoká. [98%]

Husí kůže (2015)

Rozhodně bych tento film nepovažoval za horor, nýbrž za úsměvnou fantasy pohádku s prvky komedie. Námětově to není vůbec zlé, ovšem zpracování kapánek pokulhává a celý příběh má mezery v ději. Špatný film to není, ale žánrová pecka z toho taky nebude. Taková příjemná jednohubka na jedno podívání, která neurazí, ani nenadchne. O to víc překvapí slušným vizuálem v podobě efektů. J. Black mi do role zatuchlého tatíka moc neseděl, což už moc nemění kvalitu filmu, který je založen hlavně na digitalizaci monster. [55%]

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

No .. tak já si tedy myslím, že celý film vystihuje samotný název - zběsilý nebo také šílený. Tohle je totiž opravdová hardcore jízda, která chyběla na plátně a něco podobného lze těžko najít. Miluji akční filmy a tohle opravdový vrchol produkce, akční peklo podtržené krutě vyšperkovanou vizualizací. Do toho připočtena skupina řádících magorů na strojích, které snad pochází z neskutečna a v čele tak trochu tichý T. Hardy, který má ovšem fakticky nabouchané charizma a do role se výborně hodí (mám toho herce s každou jeho rolí raději). Takže jasná kinovka a přemíra spokojenosti a nadšení z Millerova díla. [92%]

Úsvit planety opic (2014)

První díl mě překvapil a doslova pohltil .. díl druhý >> vytratilo se kouzlo překvápka, ale nadšení zůstalo. Přeci jen už jsem lehce tušil, co mě čeká, což ovšem násobilo celkový požitek. "Úsvit opičáků" je film hodně megalomanský, takový rozsáhlý projekt, který sází na zaručenou kvalitu a dokazuje to minutu po minutě. Osobně mám velmi rád celou sérii OPIC, proto také hodnotím tak vysoko. Určitě mám nějaké výtky ke klopýtnutí v ději nebo těch pár dějově nelogický rozhodnutí, kterými prostě a jednoduše tvůrci dláždí cestu pro napínavější příběh. Myslím především druhou část filmu. Ale i tak je to pravý blockbuster, který tasí na diváky všechny zbraně v podobě dokonalé vizualizace, perfektního hereckého představení a neuvěřitelně krásně vykresluje život lido/opů. Jsem nadšen, spokojen - supr. [94%]

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Obecně beru X-Meny jako kvalitní scifko s výborným audiovizuálem a poměrně slušným námětem .. ale nepůsobí na mě dechberoucím dojmem či neuvěřitelnou filmovou střelou, která by se řadila do mých TOP žebříčků. A stejný názor si držím i na "Budoucí minulost" ... hódně kvalitní filmek, perfektní vizualizace a nápady, ale toť vše. Po závěrečných titulkách jsem byl spokojen, bavil jsem .. ale že by se to vyrovnalo pocitu jako třebas u "Na hraně zítřka" , to ne. Zkrátka a jednoduše řečeno, jedná se o další díl kvalitní série, který nevybočuje ze svého pojetí a záruka zábavy je jasně daná. [77%]