Vražedná rychlost (2010)

Na první pohled se zdá tahle jednohubka 'cool' .. vypracovaná těla, drsní kluci, potuněná letadla, tvrďácké hlášky .. ale po chvíli sledování přichází pocit znuzení, jakoby člověk dostal porci vajíček, ovšem pod skořápkou je nicota. Zábavnost kolísá, akce vázne a děj postupně upadá v zapomění. Ještě, že tam hraje nějaká ta hudba, ale to nemění nic na faktu, že 'Kill Speed' je velmi jednoduchým akčním odvarem s řadou chyb a nelogických situací a jestli pobaví? Místy ano .. [45%]

Zapomenutý ostrov (2009)

Tohle není film - tohle je snaha o film :) Jsem rád alespoň za ta prehistorická zvířátka, která sice zapadají podezřele špatně, ale budiž. Rád bych napsal, že se jedná o žánrovou jednohubku, ale bohužel .. ve výsledku je tento počin o ničem. [18%]

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Poměrně přesdvědčivá a svižná akční jednohubka s řadou známých hereckých es, jednoduchým nápadem a poutavou režií. Jak rychle film začne, tak rychle i končí, tudíž nelze čekat nějakou převratnou a promyšlenou jízdu. Což v tomhle případě nění na škodu, to oč tu jde, je ztvárněno napínavým způsobem a i když je konec lehde odhadnutelný, tak je zajímavé sledovat, co se mezi partou "Securiťáků" odehrává.[64%]

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Dlouho očekavané třetí dobrodružství sympatických hraček se dostavilo ve velkolepém kabátě, s údernými dialogy a hromadou perfektních nápadů, u kterých občas i zamrazí v zádech. Co se týče kvality, šplhá třetí Příběh hraček k první lize a to zaslouženě, protože děj je náramně vybroušený, má spád a je plný originálních myšlenek. Určitě se jedná o jeden z nejlepších animovaných snímků vůbec - zábavné, vtipné, akční, dobrodružné, roztomilé... [92%]

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Mám rád celou ságu Harryho Pottera, ale tento počin mi připadal jako nejslabší díl celé skládačky. Uměle natahovaný a místy až ospale nudný, to jsem u předchozích dílů nezažil. Možná to je příprava na velké finále, ale přesně tak se má celý film, očekávání a stále nic. Neříkám, že je to vyloženě špatné, ale s kvalitou předchozích dílů se 'Relikvie I' rovnat nemůže. [67%]

TACHO (2010)

Žádná sláva, ani překvapení, ale ani zklamání..Kvalita filmu kolísá jako hladina moře při bouři, částečná nudné pasáže jsou střídány vtipnými sekvencemi ( Jožo a jeho zubatá :D ) a hlavní děj o životě, smrtelné nemoci je spíš k dokreslení, protože vážnost v pravém slova smyslu zde hraje až třetí housle. Bod pro rally prostředí a Danovo EVO :) [46%]

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Kvalitní, ale nijak převratné .. Od režiserského esa T.Scotta jsem čekal něco vybroušenějšího a pestrejšího, nevím co měly znamenat ty přešlapy, kterých je k vidění více. Travolta předváděl roli krutého drsňáka a šlo mu to, škoda, že se mu režie nevěnovala více, vynořil se z neznáma, žádné vykreslení postavy a to samotné se týče i pasažérů ve vlaku, velmi chudé a letmé seznámení. To je asi největší slabina. Já si naopak vážil poutavé atmosféry a reálného nadhledu, který dotvářel určité napětí. [68%]

Utajená operace (2010)

Tohle je přesně ten typ filmu, po kterém si člověk řekne "Omg, co to bylo?" ... Co z toho, že herecké obsazení je poskládáno ze známějších jmen, když jako celek to funguje asi jako auto bez motoru. Jednotlivé scény působí obstojně, ale to nic nemění na faktu, že ve finále mi tato 'operace' připadla příliš holá, bez děje a jednotvárná s neurčitým cílem. Tenhle výstřel holt doplachtil zcela vedle .. [32%]

Ctihodný občan (2009)

Výborné! Ano, tenhle typ 'občana' mě dostal, vtáhnul do děje a nepustil do závěrečných titulek. Aby ne, od prvních minut jsem hltal šokující záběry vraždění, startující drastické hrátky 'ctihodného občana'. Ústřední postavu ztvárnil můj oblíbený G.Butler, což podtrhávalo napínavou atmosféru celého filmu. Nejde o žádné typické kuchání typu "Já jsem hlavní hrdina a všechny vás dostanu", ale naopak, jedná se sérii velice promyšlených a později vysvětlených akcí s jediným cílem. J. Foxx báječně doléval do ohně napětí a svým výkonem dokresloval tento skvělý film. [82%]

Starý páky (2009)

Typická americká komedie,která nikterak nevybočuje s dlouhé řady podobných filmových jednohubek.Jednou věcí ale vyčnívá,a to hlavním hereckým obsazením v podobě skvělé dvojice Travolta & Williams,kteří dokáží rozesmát.Ale i to nemění nic na faktu,že se Old Dogs žánrově blíží spíš k pohádce s klasickým happyendem,který je zřejmý od prvních minut. [52%]