Devil's Playground (2010)

Parkour Zombie? Proč ne .. zvláštní mix obratných mrtvolek a hororu. Jednotlivé sekvence celkem táhnou, jako celek je to sice slabší, ale i tak bych ponechal nálepku 'zajimavý krváček'. [56%]

Chlupatá odplata (2010)

Slabý odvar z humorných filmů podobné kategorie, který se řadí pod pokličku chudého průměru. Propojení zvířecího škádlení a lidského důvtipu nefunguje moc přesdvědčivě, řada kuriozit je neoriginálních a primitivní děj tomu dodává to 'nesprávné'. Na druhou stranu, film je směřován k dětskému publiku, kterému se tyhle hrátky líbit nejspíš budou. [41%]

Frozen (2010)

Velmi, ale opravdu velmi výrazný film zapadájící do kolonky 'Fight to Survive'. První minuty se rozjíždí v pozvolném tempu a chystají poutavý základ pro samotné drama. Poté začíná opravdový 'horor', který cloume psychikou a dává to divákovi sežrat do detailu. Musím pochválit perfektní hereckou souhru hlavní trojice, na které staví celé dramatické dobrodružství. A co je na tomto snímku nejvíc děsivé ? Bezesporu ta reálná atmosféra, skutečnost, že by se tahle situace mohla opravdu přihodit. 'Frozen' je dle mého názoru veliké a především pozitivní překvapení tohoto žánru. [82%]

Legenda o sovích strážcích (2010)

Jednoduchý, ale přitom poutavý příběh k zamyšlení .. což může být jeden z pohledu na celé tohle digitalní dobrodružství mluvicích sov. A i když je Z. Snyder můj oblíbený režisér, tahle projekce kapánek pokulhává na základních kamenech. Animace je perfektní, to ano, ale celý film mi připadá strašlivě uspěchaný a žánry se pletou dohromady, což nedělá dobrotu. Žádný výrazný bonus, žádné třešničky na dortu, ani žádné dechberoucí sekvence (krom samotné vizuální stránky), nýbrž prostě odvyprávěné dobrodružství padající k průměru. [63%]

Experiment (2010)

Naproto výborná, až děsivá podívaná s celou řadou nepředvídatelných okamžiků, úsudků a názorů. Původní film jsem sice neviděl, proto mi "tento Experiment" připadal dosti originální a zajímavý. Vládnoucím elementem při sledování je zaslouženě napětí, které cloumá amosférou skoro po celou stopáž filmu. A. Brody i F. Whitaker ztvárňují své postavy až neuvěřitelně osobitě, s plným nasazením a jejich bravurní výkon podtrhuje hodně kvalitní film, který je místy i dost šokující a vykresluje náhlé změny charakteru za působení nepříznívého prostředí. Za sebe říkám, spokojenost po včech stránkách. [82%]

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Nevím, zda vůbec existuje žánrově podobný filmek, který tak dokonale připomíná intro/outro ze hry. Nejsou to sice žádné detailní orgie alá Pixar, ale designová práce je zde pořešena minimálně slušně. Warhammer jsem nehrál, tudíž se dějově moc nechytám a i když jde o velmi jednoduché vyprávění, je divák vhozen do rozběhnutého kolotoče, což je zřejmě i největší kámen úrazu. Děj je tedy velmi přímočarý, což by se ale dalo považovat i za kladnou stránku. Ale akce tam je, tvrďácké hlášky také a do toho i nějaký ten démon, tudíž je o zábavu vcelku postaráno. [63%]

Přehlížený (2007)

Námět je výtečný, ale zpracování je plné chyb, nelogických situací a dětinských hloupostí. Což je škoda, protože potenciál tam byl. Napětí se vytrácí každou minutou a od poloviny filmu se z vážné atmosféry stává nuda. Závěr se dá lehce odhadnout, ale že se k tomu tvůrci snažili přidat ještě "romantiku", to už je moc. [41%]

Zelený sršeň (2011)

Revoluční a převratná jízda? To zcela jistě ne. Ale stylová akční podívaná s humornými vsuvkami? Ano .. do tohoto kabátu se obléká 'Zelený sršeň'. Z obou žánru vítěží právě ta akce, komické sitauce jsou více méně okrajové, ale i tak dokáží rozesmát. To samotné se dá říct o S. Rogenovi, známém komikovi, který perfektně ztvárňuje trhlého milionáře s touhou stát se hrdinou. Takže ANO, 'Zelená včelka' je dobrý film lehce vybočující z aktuální akční nabídky a určitě stojí za zhlédnutí.. [73%]

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Jak popsat film, který jsem osobně viděl asi 100x .. řekl bych, že v odměřeném pohledu - zvlášťě pro zasvěcené - se jedná o umělecké dílo. A jednička ve svém sub-žánru? Zcela jistě ano. Neuvěřitelná choreografie přípomínající opravdové zápasay K1 či MMA .. osobně se bojovým sportům věnuji a říkám Bravo! To, co předvádí S. Adkins je dechberoucí představení, které nebere konce a stále se stupňuje. Ostatní postavy perfektně zapadají a samotné prostředí vězeňských fightů parádně mixuje napínavá atmosféra, až do gradujícího finále. Nemám slov, tímhle filmem jsem byl doslova pohlcen :) [91%]

Predátoři (2010)

Wow .. mohu jen tiše tleskat a chválit. Od první minuty je tenhle filmek akčně nabroušený, napínavý a chytlavý. Prostředí báječné a co se týče vizuální stránky, není co vytknout. Mám rád tenhle typ 'oldschool' řežby, kde se nehraje na promyšlený příběh a dějové zvraty. To, oč tu jde, je podáno bravurně. Z očí hlavních killerů jde cítit strach a touha vykuchat svého nepřítele. A i když první Predátor je pouze jeden, tenhle snímek se mu v jádru dost podobá a to se mi líbí :) [80%]