• Životopisný

Mastičkář (2023)

Nemůžu hodnotit, jelikož jsem film nedokoukala. Možná se děj nakonec rozjel, ale já po 40 minutách a s představou, že mám před sebou ještě skoro dvě hodiny vypla.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Jedna hvězda pouze za to, že jsem film dokázala dokoukat. Absolutně hrůzné postsynchrony ještě více potrhly trapnost děje a amatérské herecké výkony.

Bratři (2023)

Hnusí se mi násilí a terorismus, ač jsou pohnutky jakkoliv "morální". I když právě v tomto případě lze o morálce hodně polemizovat. Dvě hvězdy za formu, nikoliv obsah.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Někdy mám pocit, že bych mohla rovnou zkopírovat své předchozí recenze k většině českých či slovenských komedií, protože téměř všechny jsou ze své podstaty na stejné brdo. Od samého začátku naprosto předvídatelné, člověk se u nich nezasměje buď vůbec nebo - v lepším případě - v minimu situací zvedne koutky. Obsazení herci hrají úplně stejně jako v jiných filmech či seriálech... takže je jedno, zda sledujeme Jednu rodinu (Kostková) nebo Chlapa (Maštalír) či tuto přitroublou komedii. Krobotová s poker facem svůj text pouze naučeně odříkává. Takové "úsporné herectví" možná funguje u jejího otce M. Krobota, ale v jejím případě působí jako trapný, nesympatický amatérismus. Nemůžu se zbavit pocitu, že tvůrci poslední dobou nemají ani tak chuť natočit dobrý film, ale natáčení pojmout jako prima dovču za prachy producentů, a tak spíchnou rychlou jehlou totálně banální (někdy vysloveně blbý) příběh, jehož část či celek zasadí do nějaké turisticky lákavé či exotické krajiny. Mix filmu je přímo nesnesitelný - hudba řve, ruchy jsou vybuzené a dialogům není rozumět, takže utrpení s ovladačem v ruce. Dál nemá cenu se rozepisovat, protože je to více méně ztráta času...

Zlatá labuť - Série 2 (2023) (série)

Jde o nepovedený paskvil mezi Červenou knihovnou ala Popelka Bilianová a parodií na seriózní historické seriály.

Bod obnovy (2023)

Co se týče formy, tak super. Co se týče obsahu, zas tak nadšená jsem nebyla, ale v každém případě na naše poměry velmi dobrý sci-fi film. Tak trochu mimo mísu bylo čtení novin - jednak je to až sprostě okopnuté z Harryho Pottera a za další pochybuji, že v roce 2041 budou lidé za chůze po ulicích číst noviny, když to nepraktikují ani v dnešní době.

Lítá v tom (2023)

Docela nuda, od první čtvrtiny víme o co půjde a jak to celé dopadne. Tolik filmů na podobné téma už bylo natočeno...

Přišla v noci (2023)

Film o tom, jak jsme proti sobeckým matkám vlastně bezbranní. A čím horší v mládí, tím se s větší drzostí a samozřejmostí dožadují ve stáří péče a pomoci od svých potomků. Klasika. Doufám, že ji ti dva nebožáci už nikdy nenašli.

Její tělo (2023)

Film, který ani nenadchne ani neurazí. Z víc než zajímavého osudu se dalo vytěžit mnohem víc, alespoň co se emocionální stránky týče. Též protagonisté působili dost bezvýrazně, více méně s poker face jen odříkávali předepsané dialogy. Celkově by si film zasloužil i rychlejší tempo. Ale na prvotinu režisérky to nebylo špatné.

Extraktoři (2023) (seriál)

Celkově mě to bavilo. Akorát zápletka se sestrou - dcerou mi přišla totálně zbytečná.