Faunův labyrint (2006)

Nedokážu pochopit, proč je tento film mládeži nepřístupný. Přesně takové typy "pohádek" by si děti (tak desetileté) zasloužily nejen z toho důvodu, aby si nemyslely, že když někomu romlátíte ksicht, tak je to pořád hezoun. Avšak brutalita filmu není samoúčelná a "cool"; je drsná a uvěřitelná. Stejně tak faun není hodnej pohádkovej strejček; ani víla po ukousnutí hlavičky se panensky nerozplyne, nýbrž krvácí..... Faunův labyrint je i přes svou fantasknost mnohem realističtější než většina filmové produkce. Jen jediné věci jsem litovala, když jsem ho zhlédla - že nejsem o deset let mladší (i když to by mě na něj zas nepustili:-(

Ucho (1970)

"Na záchodě a v kuchyni můžou i funkcionáři mluvit!" Ústřední dvojice je geniální, to platí i o zbytku "postaviček". Dnes to tedy bude jednoduchý příklad: Herecký koncert + velmi dobře budovaná atmosféra (až jsem se skoro bála, jestli nenajdu "ucho" pod postelí) = pět hvězdiček.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Když jsem byla malá (12-13), tak jsem tento seriál ŽRALA. Dnes už sice vidím všechny chyby, které má, ALE... Už jen když slyším uvodní melodii, nabíhá mi husí kůže jako tenkrát. Dvě hvězdičky + hvězdička za nostalgii + hvězdička za Jonathana Frakese :-)

Mulholland Drive (2001)

Zajímavě vytvořená kriminálka o blondýnce, které prostě jednoho krásného dne (když žena, kterou miluje, oznámí svatbu) hrábne. Valná část filmu je tedy její sen - představa, drogové delirium - a poslední čtvrt hodina, která totálně zamíchá filmem, je vlastně realita. Nejsem Lynchův fanda a dala bych tři hvězdičky nebýt té nádherné scény v (před a po) klubu Silencio. Přesto to, jak si s diváky hraje Kubrick nebo Hitchcock, mám radši.

Smrt panen (1999)

Ani mě nepřekvapilo, že spousta z vás film nepochopila; někdo ho pokládá za úžasný, někdo ho zatracuje. (Mně se to stalo jednou u Mullholand Drive a když jsem ho konečně pochopila, ztratil pro mě veškeré kouzlo) U Smrti panen se vám to nestane, já osobně si ho pouštím tehdy, když mám opravdu hroznou náladu, a většinou mi pomůže. Z pěti dívek mi je asi nejbližší Cecillia, se kterou se vůbec nikdo nebaví, nikdo jí nerozumí a její sestry ji pochopí až po její smrti. Josh Hartnett tu opět hraje nebezpečného hezouna a je pravda, že takovéhle role mu opravdu sedí. O Kirsten Dunst už se tu pělo mnohokrát, je to moje oblíbená herečka od té doby, co jsem ji viděla v Interview s upírem. Smrt panen je prostě jiný film a jestli jste nenašli důvod k jejich sebevraždě, asi to bude tím, že jste nikdy nebyli třináctiletá dívka. A jestli ano, tak jste v té době asi ještě nebyly převlečené ženy!

Večeře s April (2003)

Přiznám se, že jsem od tohoto filmu moc nečekala, zvlášť po přečtení ostatních komentářů. Ještěže jsem na tebe nedala, Prubnere! Večeře s April čerpá své kouzlo právě z toho, že je natočena na digitální kameru. Plnění krocana vám pak může připadat trochu jako dokument, ale o to je vtipnější a zajímavější. Z hereckých výkonů mě asi nejvíce zaujala mladá Alison Pill a to krátkou scénou - výrazem v obličeji, když jí matka řekne, aby už mlčela a nezpívala. Zápletka je jednoduchá, děj jde rychle kupředu a April nakonec nachází pomoc (stejně jako osadníci z Mayflower) u lidí jiné rasy i vyznání. Není na škodu si po záplavě "velkých" filmů s "velkými" poselstvími někdy dopřát taky film s poselstvím úplně prostým: Nezáleží na tom, jestli si rozumíme (jazykově či názorově), důležité je, abychom se měli rádi a naučili se spolu na světě žít... Hawk!

Mechanický pomeranč (1971)

Když jsem zhírovala, že budou v telce dávat filmy od chorošnýho hjumaníka Stanleyho Kubricka, z gorla jsem se zaláfovala. Znala jsem Lolitu a Osvícení, ale Mechanickej pomeranč? Ale fakt jsem z něj měla pležr. Je fakt stejně tak chorošnej a na druhou stranu horibl jako kniha. Tak vám to, bratři moji, vřele doporučuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jinej takovej film totiž už ve svým lajfu nikdy nezlukujete.

Pravá blondýnka (2001)

Po zhlédnutí tohoto filmu mám k RŮŽOVÉ naprosto jiný vztah - NESNÁŠÍM JI!!!!

Nebeská stvoření (1994)

Po zhlédnutí tohoto filmu mi to nedalo a musela jsem si najít více informací o osudu dvou dívek, které zabily matku jedné z nich. Úplně jsem tomu podlehla a dokonce si půjčila z knihovny knihu od Anne Perry, což je nové jméno Juliet Hulme, která se nakonec opravdu stala výbornou spisovatelkou a dnes žije v tom "děsném" Skotsku. Jacksonův film je úžasný v tom, že vás donutí dívat se na vražedkyně v jiném světle. Sice neexistuje nic, co by jejich čin ospravedlňovalo, ale stejně jim musíte fandit. Všechna zásluha však nepatří pouze Jacksonovi, ale samozřejmě i odzbrojující Kate Winslet, která znovu dokazuje, jak měla v Titanicu málo místa pro své herecké umění, i Melanie Lynskey, jejíž Pauline se pomalu mění z bezstarostné "Yvonne" v depresívní "Ginu". Tento film mě dodnes nepustil ze svých pařátů. Je jedním slovem ÚŽASNÝ!!! DOPORUČENÍ: Nedívejte se na tento film moc často za přítomnosti vaší matky, mohlo by ji to vyděsit :-) !!!!!!

F. L. Věk (1970) (seriál)

Už jen z čistého nacionalismu musím jako Dobrušťačka dát 5*.