Prorok (2009)

Hodně syrová vtahující pecka, která vězění zase převypráví o trochu jinak. To vytvoření nepříjemného pocitu bylo bravurní.

4 inyong shiktak (2003)

V některých chvílích mi tenhle jemný horror připadal dokonalý, ale střídaly to protáhlejší chvíle a zbytečně dosazované drama. Slušný počin, na který ale nejspíš zapomenu.

Yoki na gyangu ga chikyu o mawasu (2006)

Neuvěřitelnou náhodou se v bance setkávají čtyři jedinci jako dělaní pro krádeže. Řečník, kapsář, řidička, která je jak jedny velké stopky, a nakonec borec, co lehce rozezná pravdu od lži. Dají se dohromady a odvypráví se zamotaný příběh jako z Ocean's série. Film přimo nenudí, ale ty CGI vsuvky a odfláklé detaily scénáře zrovna nepotěší.

Ptačí klec (1998)

Tak tohle je jeden z prvních Kimů a už tak nekompromisní a vlastní, syrovost opět všudypřítomná. Je to fakt pan Režisér.

Du beonjjae sarang (2007)

Silný příběh, podmanivá hudba, věrohodné výkony.. to vše a mnohem víc pomáhá k uvěřitelnosti všech emocí, který ten film dokáže vybalit. Výborné propojení Korey a USA - Very. Režisérka sama ostře uvedla, že chtěla vytvořit postavu matky / děvky, a řekl bych, že se jí to v určitém směru opravdu podařilo.. (samozřejmě se pak charakter vyvíjí i dále..)

Hjakuman en to nigamuši onna (2008)

Z trošku nepříjemného začátku se vyklubal výborný film, jakmile se Suzuko dostává na pobřeží, tak film nabírá na obrátkách s příhodným tempem a zajímavým příběhem. Různé části Japonska rozhodně potěší a v tu chvíli trošku zklamující závěr se nakonec přehoupává do dobrého nápadu, který opět něcím vybočuje...

Horobicheuleul wihayeo (2006)

Ani do školy ten chudák malej nechodil, pořád jen cvičil a cvičil... krásný film s krásnou Jeong-hwa. Snad mi jen vadili ti Němci, rvát do Asie herce ze západu se snad nikdy neosvědčilo, ani v těchto miniaturních rolích.

Salanghal ddae iyagihaneun geotdeul (2006)

Skvělí herci a příjemný příběh, vlastně ani nevím, jestli tomu filmu něco chybělo. Dvě hlavní postavy se dobře doplňují a jemně vyvíjí a nic není tvrdě vnucováno...

Finnish Summer with Turisas, A (2008)

Srdcovka představující Turisas na několika koncertech z Evropy a Států. Narvané jejich největšími peckami, které zná snad každý... vzpomínky na ně se jenom valí a prostě je musím znovu vidět naživo. Tenhle finský viking / folk / battle metal miluju a tohle je sakra obstojná prezentace jejich tvorby!

Yeobaewoodeul (2009)

Film narvaný kráskami, které podávají opravdu dobré herecké výkony, bohužel tam hraje roli i jistá nezáživnost. Viděl jsem největší naději na změnu filmu v nejmladší herečce z Bakjwi, ale nakonec se nese po celou stopáž v představení života, jeho kladů ale hlavně záporů, šesti známých hereček. Autentičnost, kterou zmiňuje Adrian, je rozhodně na místě a i nenápadná kamera ji trochu přidává. Neurazí, nenadchne...