Elita (2001)

Film kde mě ale vážně totálně nesedlo obsazení! Ryan Phillippe jako mladý elitní pc-programátor... Křehká Leigh Cook coby jeho kolegyně... Claire Forlani jako nevypočitatelná potvora... a Tim Robbins aka korporátně korporátní záporák... A nebo že by to bylo spíš tím, že tam všichni zúčastnění tak příšerně, unaveně a znuděně hráli (úplně bez šťávy - měli to snad ve scénáři nebo byl rejža takový jelito?!)? Prostě mě to vůbec nebavilo!

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Kupodivu ne úplně typická Chytilová (ač s jasným rukopisem), která překvapivě udržela na uzdě svůj feminismus i sklony k populistickému moralizování. Naopak otevírá vrata svému humornému já, stejně jako citu pro jakousi ležérní režii a smyslu pro detail (pěkné záběry Prahy, makro detaily nadcházejícího podzimu). Film na první pohled "o hovně", který však (s nadhledem) postupně odkrývá základní dilema a starosti každého člověka... Samozřejmě excelentní one-man-show Leoše Suchařípy.

Nevyřízené účty (2007)

Til (Stiglitz) Schweiger už dávno není jen "ten němec" (co tam hraje), i jeho protivník (s xichtem taliána Palminteriho) byl parťákem více než důstojným... Tím bohužel veškěré klady končí: příšerný scénář, úděsně natočené akční scény (a nejen ty), stašně napsané postavy... Přitom samotná zápletka nebyla vůbec špatná a potenciál tam byl!

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jooo tak tohle je postě klasika. Dát míň jak 3 * by bylo rouháním (a to nejen z důvodu silné nostalgické fixace na velice velice mladá léta). Kdo tohle hodnotí nízko, ten zkrátka "tehdejší" dobu nepamatuje. Dvojka Spencer/Hill je už sice dnes "z módy" ale ty koule to pořád má (i když už ne takový :-))

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nehorázná kravina, kterou vytahuje až do závratných výšin průměru Carreyho fascinující herectví (pardon, pitvoření) a trio jeho povedených filmovým niggah-synáčků (v čele s komikem Anthony Andersonem). René "Jonesová" Zelwegerová (btw: zde zcela nevýrazná) měla svou životní roli teprve před sebou...

Operace: Zlomený šíp (1996)

Taková tupá, leč neškodná, dynamická a příjemně koukatelná blbost, kterou povyšuje na lehký nadprůměr těžce charizmatický Deakins (v podání Jendy 3-Volty) a občasný jedinečný akční vychytávky made by Woo - sice tůze naivní ale přesto stále dobře fungující :-)

Wonderland Masakr (2003)

Zfilmovaná rekonstrukce reálného policejního případu, která je překvapivě obstojně a svižně natočená (za funkčního přispění klasicky "klipovitýho" střihu a "flashbackového" vyprávění). Slušná kamera, povedla se i pěkně špinavá - hérákem nasáklá atmosféra L.A. začátkem 80. let. Slabinou byly jednoznačně postavy (blbě napsané i zahrané) - tak nějak celkově bezpohlavní a divákovi v podstatě úplně lhostejné, celý film defakto táhne jen přesvědčivý (a to ho jinak moc nemusím) Val Kilmer...

Hra na schovávanou (2005)

Hmm i takový Pan Herec jako De-Nitro má své slabší chvilky a představitelka jeho filmové dcerky (Fanning) ho válcuje na plný čáře (nikdy bych nevěřil, že je to možný). První 2/3 solidní, za ten zbytek by scénárista zasloužil přes držku. Závěr sice překvapil ale ani tak ne svým dějovým zvratem jako spíš násilnou roubovaností a neuvěřitelností...

Za hranicí strachu (2007)

Není to jen další "Hostel" v řadě a místo tupého masakru nabídne i napětí, tíživou atmosféru, porušování zaběhnutých pravidel žánru a dokonce i slušnou zápletku (a Sean Astina alias Samvěda Křepelku v dost nezvyklé roli). Možná je to ale také jen tím, že tenhle příběh psal sám život a že zaplivaná periferie Mexico City je sama o sobě dost depresivní a drsná. Pro úchyly: (bohužel) dojde i na chuťovky jako: šimrání ručiček (pilkou), stimulace achilovek (sekáčkem), dloubání očiček, krvavý homosexuální francouzák či souboj jednotlivce s těžkou mačetovou přesilou. Většina podobných scén (naštěstí jich není moc - vlastně jsem je všechny právě vyjmenoval) zde však působí víceméně samoúčelně a film by dobře fungoval i bez nich (na naléhavosti by mu to neubralo). Nejhorší na tom všem je, že členové tohoto - zcela reálného sektářského/drogového kartelu údajně prováděli mnohem větší zvěrstva a Borderland je tak další šokující výpovědí o tom jakých hrůz je člověk schopen dopustit se na jiném člověku. Fujtajxl! Ještě teď mě z toho mrazí!

Interceptor (1992)

Interceptor sice neobjevuje ameriku ale docela to odsejpá a navíc má tři esa v rukávu: vcelku přesvědčivého Divoffa (výjimečně klaďase), úlisě démonického záporáka (jako vždy) Prochnowa a poměrně hutnou, temnou atmosféru (a jednoho hnusnýho hada :)) Navíc nostalgické vzpomínky mi prostě nedovolí dát míň jak 3*