Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Je pravda, ze oproti prvemu dielu je toto pokracovanie ovela slabsie. Oproti kniznej predlohe, ktora bola pre jednou z tych lepsich knich ktore som cital je to tiez poslabsie a hlavne dost osekane. Lenze na druhu stranu to ani nachvilku nenudi, neposobi to zlozito a je to skvele zahrate. Uz teraz sa nemozem dockat ked si pozriem zaverecnu cast. Postavy Mikaela a hlavne Lisbeth su tak vyborne napisane, ze jednoducho dokazem prepacit osekanost tohto dielu a dam mu sice slabsie, ale pre mna opodstatnene styri hviezdicky. A velmi sa tesim Noomi Rapace, pretoze postavou Lisbeth Salanderovej si ma velmi ziskala.

Černá labuť (2010)

Jeden z najlepsich filmov ake som vo svojom zivote videl. Toto sa neda ani snad ani okomentovat bez toho aby som nespoileroval. Cierne Labut je po Wrestlerovi mojim druhym videnym filmom od Darrena Aronofskeho a nebudem klamat ak poviem, ze tento sa mi pacil este viac a pritom Wrestlerovi som dal rovnako 5 hviezdiciek. Vyborny vykon predvadza Natalie Portman ( myslim, ze oscara ma isteho ), ale tiez sa mi pacil aj vykon Mili Kunis pre ktoru mam slabost uz od filmu Kopacky. FIlm odporucam vsetkym filmovym nadsencom, pretoze toto sa jednoducho musi vidiet a myslim si, ze nikto nebude vyrazne sklamany. Poslednu pol hodinu som ani nedychal. Cierna Labut je skutocne neskutocnym filmom, ktory Vas pohlti a budete nan mysliet este velmi dlho po jeho skonceni. Mozno aj niekolko tyzdnov.

Ďábel (2010)

Velmi zaujimavy a tak trosku aj originalny maly filmik, ktory je skor thrillerom ako cistokrvnym hororom. Na minimalistyckom priestore sa zacina boj piatych ludi a jeden z nich je sam diabol. Zaujimava zapletka, ktora by si zasluzila o trosicku lepsich hercov a aj na samotnom zavere by sa dalo este trosicka popracovat. Ale aj napriek tymto nedostatkom je to slusna zanrovka ktora ma spad a velmi dobru kameru. Po paradnych uvodnych titulkoch sa rozohrava boj o prezitie, ktory vas nepusti az do samotneho zaveru. Odporucam.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Nemam moc rad seriali a vlastne malokedy sa stane ze niektory dopozeram do konca a tesim sa kazdu cast ako male decko. Boardwalk Empire ma vsak pritiahol najma vdaka reziserovy uvodneho dielu a uz ma nepustil. Filmy z prostredia mafie uprednostujem pred vsetkymi inymi zanrami a tento serial sa nadmieru vydaril. Martin Scorsese navodil tu najspravnejsiu dobovu atmosferu. Scenarista odviedol uzasnu pracu a velmi sa mi pacil napad pozvat vsetky skutocne gangsterske mena do jedneho snimku. Z hercov som si najviac oblubil Steveho Buscemiho, ktoremu akoby bola rola Nuckyho na mieru usita. Dalej sa mi velmi paci postava, ktoru vyborne hra Michael Pitt. A celkom ma dostala aj povabna Kelly Macdonald ktora ma taky nadherny prizvuk, ze by som ju mohol pocutvat cely den stale dookola. Prva seria ma skvele postavy, vybornych hercov, ktory hraju skvele postavi a velmi dobrych reziserov. A tak zostava dufat ze aj druha seria sa ponesie v podobnom duchu. Uz teraz sa jej neviem dockat.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Je pravda, ze tato relacia je vysla ovela lepsie ako nie moc podarena talentmania ale aj tu sa najde par vyhrad. Zo zaciatku som bol velmi spokojny z porotou. Bola vtipna, netalentovanych exibicionistov velmi neurazala a velmi ma bavila. Mam rad humor Jan Krausa a jeho hlasky a komentare k sutaziacim ma casto krat rozosmiali. Lucku Bilu mam rad odjakziva, takze ani s nou som nemal ziadne problemy. O Jarovi Slavikovy som toho moc nevedel, a zo zaciatku sa mi ako porotca velmi pozdaval. Toto nadsenie vsak netrvalo dlho. Uz vo velkom tresku si Jaro casto krat protirecil a zacinal mi pripadat ako velky pokrytec. A tak isto na mna posobil aj v semifinalovych kolach. Tvaril sa dolezito a sebaisto a pritom bol v niektorych hodnoteniach uplne mimo. Dost ma rozculovalo ked sa porota postavila pri vykonoch Dominiky Haskovej ci Mariana Zazriveho. Obaja spievali extremne falosne a iba pokazili nadherne svetozname skladby. Zarazalo ma, ze aj taka fantasticka spevacka ako Lucie Bila chvalila tak amaterske vykony. Samotne finale bolo dobre, ale z vitazmi som az tak spokojny nebol a to nie preto ze nevyhral moj favorit Patrik Ziga, ale preto ze to co predviedla akrobaticka skupina De Man, podla mna jednoducho nie je talent. Je to len sport, ktoremu sa obaja venuju od siestich rokov. Ak hladame talent tak by to malo byt nieco co dostane niekto od boha a v tejto sou ho predvedie. Inak ma tato sou celkom bavila a rad som sa na nu pozeral takze vylozene nespokojny nie som. Dufam, ze ak bude este niekedy nejake pokracovanie tak vyhra skryty talent a nie sporotovci, ktory sa svojej cinnosti od malicka venuju.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po siestej casti o Harrym Potterovi (ktoru som asi trosku nadhodnotil) som sa preca len trosku bal ci David Yates je ten spravny reziser pre zaverecnu cast. Po navrate z kina vsak mozem povedat, ze som velmi spokojny a uz teraz sa neviem dockat zaverecnej casti. Posledna kniha o Harrym ma zo zaciatku neskutocne nudila a tie spravne grady dostala az v druhej polovici a tak som sa bal aj rozdelenia na dve casti. Aj tu som sa vsak obaval zbytocne. Film ma spad, ani na chvilku ma nenudil. Pacila sa mi dokonale temna atmosfera a hlavne herecke trio hralo v tejto casti vyborne. Trosku mi zazitok kazil blby dabing, ktory mi v predchdzajucich castiach az tak nevadil, ale v tejto sa az tak moc nepodaril. Za to vsak uz David Yates a ani herci nemozu. Davam plny pocet hviezdciek a tesim sa na zaverecnu cast. Uz teraz viem, ze sa o Yatesa a ani o herectvo Radcliffa, Watsonovej a Grinta bat nemusim. Som si isty, ze ma caka skvely zazitok a vyborne zavrsenie jedneho z najlepsich fantasy pribehov vsetkych cias.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na tento film som narazil dost netradicne. Pozeral som si planovane filmy Davida Finchera a povedal som si, ze ak sa uz taky kvalitny reziser ako je on chysta nieco remakovat tak to musi stat fakt za to. A tak som si film zohnal a musim povedat, ze ma zaujal hned od zaciatku. Hlavna zapletka je tajomna a vyborne rozpisana. Vypatranie strasneho tajomstva spojene z ritualnymi vrazdami je strhujuce a napriek dost dlhej stopazi sa clovek ani chvilku nenudi. Hlavne herecke dou je z odlisnymi charaktemi je bezchybne. Herecka Noomi Rapace bola v tomto filme neskutocna a ja som z nej nemohol odtrhnut oci. Tak dobre napisanu postavu ako bola v jej podani Lisbeth som vo filme nevidel ani nepamatam. Jedine co ma mrzi je, ze som pred pozrenim filmu necital knihu. Takto som sa musel vysporiadat len z filmovou podobou a ta ma velmi bavila. Vo filme by sa dalo najst par technickych chyb. Scenar je vsak dokonaly a herecky je to zvladnute uzasne. Uz teraz sa velmi tesim na pokracovanie, ktore uz mam doma pripravene. Tentokrat si vsak pred pozrenim precitam aj predlohu. Nech mam z cim porovnavat. A velmi sa tesim aj na Fincherov remake. Som si isty, ze toto zvladne a pripravy nam este o trosku temnejsiu atmosferu.

Američan (2010)

Slabsie styri hviezdicky, ale predca ich tomuto filmu dam. Pacilo sa mi na tomto filme vela veci. Pacil sa mi George Clooney ktoremu tato uloha sadla a prekvapujuco dobre ju aj zahral. Pacilo sa mi prostredie talianskeho vidieka v ktorom sa film odohrava. Pacila sa mi kamera a rezia tiez nebola najhorsia. Co by sa dalo filmu vycitatat bude asi pribeh a malo dialogov. Pribeh je tak trosku slabsi a dialogy mozu na posobit nudne a nezazivne. Ale aj napriek tomu sa jedna o velmi zaujmavy film, ktory vsak ak divaka nemusi vtiahnut divaka hned do deja. Ale to zalezi od vkusu. Mna to celkom prekvapilo. Po traileroch som si myslel, ze to bude horsie.

Sex ve městě 2 (2010)

Ako som uz pisal v komentari k prvej casti, nie som znalec serialu. Prvy film sa mi vsak celkom pacil a bavil ma. Druha cast mi prisla uplne zbytocna. Jedna sa len o mensiu krizu po dvojrocnom manzelstve a o tom vlastne je cely film. Pri pomysleni, ze film ma 146 minutovu stopaz, tak namet a pribeh filmu je prazdny a plytky. Toto pokracovanie na mna posobilo umelo a nutene, takze som mal problem pri filme vydrzat. Davam jednu hviezdicku, za celkom stylovu reziu, ktora sa mi pacila uz v prvom diely ale inak nie je co hodnotit. Herci hrali to co v prvom dieli, pribeh je slaby a scenaru chyba vtip. Pre mna to bola nekonecna nuda zabalena v peknom znackovom obale.

Red (2010)

Presne takyto film som potreboval videt. Reklamovane snimky ako Predatori, Machette ale The Expendables slubovali poriadnu akciu a hlasky a ja som od nich cakal viac ako som dostal. Film RED neprisiel az z takym marketingom a predca ho povazujem za jeden z najlepsich akcnych filmov roku 2010. Uzasnu akciu striedaju vyborne dialogy a hlasky a vo filme hraju herci, ktory vedia skutocne hrat. Najviac ma bavil poloblazon John Malkovich a krehka a zaroven nebezpecna Helen Mirren, ktora ma touto ulohou milo prekvapila. Bruce Willis sice este nie je uplny veteran, ale do tychto filmov sa mi on hodi a v tychto ulohach je proste jedinecny. Tento film som si uzil, bavil ma kciu a na hlaskach som sa smial, rovnako aj na niektorych scenach. Takato akcna komedia tu uz velmi dlho nebola a som si takmer isty, ze sa dockame aj pokracovania. Uz teraz sa tesim.