Hory zalité krví (2009)

Uvodna scena z noznickami bol naznak, ze by sa mohlo jednat o podareny horor. Prva poloviva filmu sice trosicku nudna a zdlhava, ale namet sa mi zda celkom dobry a zaujal ma. Postavy sa spravali nadmieru zdatne, dokonca sa aj vyzbrojili a zobrali si zo sebou mobilne telefony, ktore nemali problemi zo signalom. Ale bohuzial prva polovica je vsak to jedine co je na tomto filme dobre, pretoze zvrat, ktory nastane v duhej polovici, sice nie je zly, ale zhadzuje dobre budovane napatie do stoviek podobnych slasherov, ktore sa tocia ako na beziacom pase. Po zisteni ako sa film vyvija som mal sto chuti ho vypnut a hodit ho do odpadu. Nakoniec som vsak celkom rad ze som vydrzal a aj ked niektore postavy zostali trestuhodne nevyuzite ( babyface ), ma film vela zaujimavych a zabavnych scen ( divaci v premietacej miestnosti. ) Osobne som velmi zvedavy na dalsiu tvorbu Daveho Parkera, lebo zda sa ze, to je celkom dobry reziser a keby mal tento film trosku lepsi scenar, ktory by siel viac do hlbky mohlo sa z tohto filmu vytazit ovela viac ako len obycajny slasher na ktory si po tyzdni nikto nespomenie.

Noc v muzeu (2006)

Dobry rodinny film z ktoreho sa dalo vytazit ovela viac. Bena Stillera som nikdy nijako zvlasy neobdivoval a jeho komedialny humor mi moc k smiechu nepride. Nastastie v tomto filme su ine postavy ktore to zanho ( aspon u mna ) dotahuju a su zabavne. Napriklad miniaturny Owen Wilson, Robin Williams, maly opiciak alebo tiranosaurus Rexik. Je jasne ze to mohlo byt ovela lepsie, ale nie to zle a da sa to v pohode pozerat.

Lovci lidí (2008)

Zaujalo ma to, ale stale otrepany sa namet nemoze priniest nic nove. Vrahovia su nemastny-neslany, herectvo priemerne. Som vsak vdacny za umernu stopaz a pracu z kamerou, ktora dost dobre zachytava atmosferu a brutalne sceny. Inak je to vsak slabsi priemer.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Takmer cely film sa sklada zo sledu urcitych situaii, ktore skacu jedna za druhou. Postavam sa moc velka pozornost nevenuj, ale lahko sa da domysliet ake skutocnosti su, pretoze su vyborne vybrane a skvelo zahrane. Vincent Cassel to podava svoj zatial najlepsi vykon vo svojej hereckej kariere. Velmi milo ma tento film o francuzkom gangstrovi prekvapil, pretoze pososbi velmi realisticky. Scenarista ani reziser sa z neho nesnazia urobit pohodoveho a symatickeho chlapika, ale opisuju ho uplne bez servitky ako drsneho kriminalnika, ktory sa pred nicim nezastavy. Na 5 hviezdiciek to nie je, ale ako som sa tu docital tak druha cast je vraj lepsia tak mozno ta dostane plny pocet. :-)))

Poslední dům nalevo (2009)

V zhladom na to ake slabucke horory sa v poslednej dobe tocia som mal chut dat tomuto tilmu plny pocet. Jedna sa o naozaj brutalny a realisticky natocny horor, ktory nie je pre slabe povahy. Scena v lese je perfektne natocena a mne z nej tuhla krv v zilach. Trosku ma vsak rozculovala Monica Potter, ktorej som jej postavy len z tazkostou uveril ale zato hlavny zaporak bol vybraty vyborne. Je to horor, v ktorom sa posatvy nechovaju ako idioti ale skutocne rozmyslaju. Po dlhej dobe som pozrel solidne natoceny horor, z litrami krvi, zo hustou atmosferou, z vybornym tempom a dobrym scenarom.

Posedlá (2009)

Davam tri hviezdicky aj ked film si ich tento film asi nezasluzi. Zaciatok celom dobre navnadil a Ali Larter posobila viac ako dobre. Bohuzial po tridciatich minutach to zacalo byt tak trochu nudne a dost casto som kukal na hodinky. Z casti to napravila zaverecna akcna bitka v ktorej vsak bolo od zaciatku jasne kto bude vitazom. Jedna sa proste o film, ktory sa kostrou pribehu opiera a ovela lepsi film Osudova Pritazlivost.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Mne sa to pacilo. Priemerny pribeh, slusna akcia. Skoda je ze zaporak v podobe dokonaleho mutanta je slabo vyuzity. Nejdem tu pisat o tom, ze tento film poskodil X-menou ako to tu pisu ostatny len spomeniem, ze toto uz nie je film o X-menoch ale o Wolverineovi. A mne sa zda, ze sa celkom podaril. Hugh Jackman ako hlavny hrdina nesklamal a neviem si predstavit, ze by jeho postavu mal hrat niekto iny a Liev Schreiber bol tak isto perfektny a vzdy ked sa objavil na obrazovke tak film o dost ozivil. Mozno aj jemu patri moja stvrta hviezdicka.

Nezvaná (2009)

Priemerny horor sice z prekvapivym, ale nie originalnym zaverom. Film ma vsak dobre tempo z celkom dobrou atmosferou a ubehol ako voda. Proste horor, ktory sa na nic nehra a na zabitie jedneho vecera je ako stvoreny.

Kickboxer (1989)

Z nostalgie davam tri hviezdicky. Kickboxer bol jeden z najoblubenejsich filmov mojej mladosti. Van Damme asi v najlepsej form a k tomu vyborny zaporak Michel Qissi alias Tong-Po.

V pasti (2005)

Vobec netusim kto, napisal knihu alebo scenar k tomuto filmu, ale vobec by ma neprekvapilo, keby to bolo dielo Stephena Kinga. Tento takmer dokonali thriller z paradne vybrusenym a dokonalim scenarom mi pripomenul hororovy-thriller Miseri. Rezisersky zladnute tak isto na jednotku, vyborna praca z kamerov a ktomu este paradne vykony hercov vyzdvihuju tento nenapadny thriller do elity najlepsich thriller zo posledne roky. Ellen Page ma natolko dostala, ze si ju hned davam ukladam medzi oblubene herecky. Tento thriller mozme z kludnym svedomim vysoko odporucit.