Železní bratři (2023)

Kdykoliv jsem sledoval přenos NHL a v pauze se objevilo cokoliv z wrestlingu okamžitě jsem přepnul. Wrestling nemám prostě rád! Tady mě nezaujali jen herci, ale i parádní trailer. Mám rád příběhy co píše život. A tohle by se vymyslet nedalo. Nevidím slabiny a vše šlape od začátku až do samého závěru skvěle. Velké nadšení a 10/10. Jak je možné, že to nemá nominace na Oscary???

Tajemství a smysl života (2023)

Takový film tu ještě nebyl. Diváky bude rozdělovat. Budou ho milovat nebo nenávidět. Pokud, ale máte otevřené srdce dostanete něco co se nedá popsat slovy. Nádhera. 10/10

Elvis (2022)

Včera 6 shlédnutí. Už po prvním jsem vypálil plný počet a nemohu si pomoci, ale vždy je to lepší a silnější zážitek. Fanoušky Bohemian Rhapsody naštvu, ale tahle podívaná je o několik parníků lepší. Rami Malek nám výborně imitoval Freddieho Mercuryho, ale Austin Butler se Elvisem stal. A to jsem nikdy nebyl jeho fanda. Elvis je pro mě zatím FILMEM ROKU a vím komu budu držet pěsti na Oscarech. Bazi díky, dokonalé. 10/10

Top Gun: Maverick (2022)

Nejsem fanouškem prvního dílu. Toma mám, ale rád a dvojku jsem si nemohl nechat ujít. Kór, když byla možnost vidět ho v Imaxu. Dostal jsem nostalgickou podívanou, která jde na jistotu a pořádné akce se divák dočká až v posledních asi 40 minutách. Stojí to, ale za to! Viděno podruhé a v rámci žánru to nemá letos konkurenci. 9/10

Luca (2021)

V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Celou stopáž jsem se skvěle bavil a u konce jsem se i dojal. Od Coca jsem neviděl lepší animák. 9/10

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Už po třetím zhlédnutí je Tenkrát v Hollywoodu FILMEM ROKU. Asi se mnou nebude moc fandů Quentina Tarantina souhlasit, ale je to i jeho nejzábavnější film. Po celou stopáž jsem se náramně bavil. Paráda. A Leo a Brad? To je takové herecké Nagano. Všem kdo se ještě chystají do kina a neví o tom příběhu vůbec nic, bych doporučil si něco přečíst na internetu. Potkal jsem se v kině s diváky kteří nevědí kdo byl Charles Manson, Roman Polanski, nebo Sharon Tate. 10/10

Bez kormidla (2014)

Tenhle snímek si zaslouží mnohem větší pozornost. Ač malý tak velký obsahem. Billy Crudup se musí vyrovnat se smrtí svého syna. Jak už to bývá tak nejlepší společník je alkohol. Po dvou letech se k němu dostanou nějaké jeho věci včetně demo nahrávek. Rozhodne se jednu zahrát v místním baru a tím se mu začne měnit život. To by, ale bylo lehké. Život bývá komplikovanější a jak už to bývá tak mi lidi víme přesně co je správné a co ne. Prostě kecat někomu do života místo se ho snažit nějak pochopit je jednodušší. Herecky hodně slušné, moc potěšil Laurence Fishburne. Ač malá rolička tak on z ní udělal velkou. Více takových lidí jako hrál. Nádherné písničky. Není nad čím přemýšlet, tohle je za jasných 10/10. Díky Williame za tenhle silný zážitek.

Jmenuji se Khan (2010)

Jednou budem dál, já vím ..... Jen víru mít, doufat a jít ... Rizvana Khana víra neopouštěla ani v těch nejtěžších životních situacích v kterých se ocitl. Jako autista vidí skoro vše jinak a lépe. V životě autisty není totiž místo na lži a přetvářky. Proto jsem si ho hned oblíbil a prožíval s ním celou jeho cestu životem a moc mu fandil. S vírou je každá cesta o něco lehčí ať je jakkoliv dlouhá. A taky máme něco společného. Díváme se na lidi stejně. Nějak si ten Bollywood získal mé srdce. Za to jak umí vyprávět příběhy plné emocí. Vůbec mi nevadí ani ta jejich stopáž. Ba naopak si to užívám. Shahrukh Khan smekám, úžasný výkon. I další herce byla radost sledovat. Hlavně krásnou Kajol. Tohle určitě nevidím naposledy. 10/10

Bokovka (2004)

Alexander Payne je velký borec. Mám jeho filmy moc rád a Bokovka je NEJ. Zraje jako víno a tak je to i s divákem. Na poprvé jsem ho tolik nedocenil. Možná za to kdysi mohl hrozný dabing, nebo prostě jen nebyl ten můj čas. V originále už to šlape jak perfektně namazaný stroj. Prostě geniálně napsané a zahrané a za 10/10.

Manon od pramene (1986)

Tak tohle jen tak nevydýchám. Žijme poctivě s pokorou a láskou k lidem jinak pravda si Vás vždy najde a někdy může být dost krutá a bolestná. Nádherná Manon od pramene by mohla vyprávět. Teď, když mám za sebou oba díly nemohu jinak než za plný počet. Doporučuji, sám si to moc rád dám brzy znovu. Na malou vesničku v Provence nejde totiž jen tak rychle zapomenout. 9/10