Mučedníci (2008)

Francúz zatlačil mohutne na pílu už od prvej minúty. Len škoda, že po hodine už mal zatupené ostrie z toho, ako som pri tejto porcii krutosti stvrdol ja. Normálne zvyknem odvracať hlavu, keď vidím vpich ihly, tu som však tupo civel na zábery ako z hodiny anatómie a rezanie kancelárskym orezávačom. Ničmenej nápad ako taký celkom v pohode a nejaké hviezdy prihodím aj za preopakovanie učiva biológie 3 ročníka, kapitola: Ochranná funkcia kože a kapitola: Žily, cievy a krvný obeh.

Bobule (2008)

Mám silný dojem, že niekto si zohnal scénár k tomuto filmu a potom mohutne používal klávesové skratky Ctrl+C a Ctrl+V. Navyše celá tá poetika južnej Moravy natočená ako reklama cestovnej kancelárie a klišoidný príbeh svojou vtieravosťou po čase lezú na nervy a je z nich strašne cítiť snaha o komerčný úspech. Byť tento film natočený o rok skôr, možno hviezdu za originalitu pridám, takto len podpriemer.

Námořní pěchota (1990)

Mám rád tieto staré akčné béčka. Toto navyše s obľúbencami Sheen - Bien nás prevedie aj občianskym konfliktom 80tych rokov v Libanone a tamojšími dobre natočenými prestrelkami.

Ženská msta (2008) (TV film)

Allison má malý problém vo vzťahoch. A keď má problém Allison, majú ho všetci, ktorí ju podvádzajú. No ale ako námet na kvalitný thriller sa mi to však vidí málo.

Jane Doe (2001) (TV film)

Teri Hatcher je tu ako zlá burina v záhradke. Na jednom mieste ju vykosíš a o meter ďalej vyrastie ešte silnejšia. Skoro som tu z nej mal dojem, že by prefackala aj Chucka Norrisa. Nič v zlom, ale tú počítačovú expertku nadnárodnej korporácie a špecialistku na heslá jej uverím asi ako sneh v lete. K tomu navyše vlastný syn, ktorý ju hackuje a manžel pracujúci v tajnej spoločnosti, no povedzme, že "mierne" prekombinovaný film...

Buddy míří na Západ (1981)

Westernová solídne odsýpajúca pohodovka s Budom, ktorému už pomaly ani nevidno do očí, ale rany stále rozdáva tvrdé. Indián Orlie oko supluje neprítomnosť Terenca Hilla tak slabo, až sa miestami javí vo dvojici trápne prebytočný.

Charlie Bartlett (2007)

Charlie Bartlett je inteligentný chlapec z dobre situovanej rodiny a vďaka svojej priebojnosti a dôvtipu sa rýchlo stane na novej škole samozvaným študentským guru. Film ako taký ponúka mierne ironický pohľad na adolescentov na jednej strednej škole a dosť tvrdý pohľad na svet dospelých. V každom prípade je to však (ani nie tak celkom) komédia tak trochu z iného súdka.

No Time for Nuts (2006)

Scrat je pre mňa už proste kultová postavička, s tým nič nenarobím. Keď ju navyše tvorcovia napchajú do stroja času a rozhodnú sa ju za 6 minút nechať preblesknúť novodobými dejinami ľudstva, verte, že o smiech núdza nebude.

Nelítostná volba (2004)

Bolestné sledovanie silne nudiaceho thrileru s tak prevareným "únosovým" nápadom, že diváka až strasie. Mne osobne chuť do sledovania nepridávala ani neuveriteľne nesympatická neherečka Tia Carrere.