Informátoři (2008)

Veľmi zriedka sa mi stáva, že hodinu čumím na film, a keď sa ma niekto opýta o čom je, tak mu neviem odpovedať. Jediné, čo si pamätám, je prekoxovaný tackajúci sa spevák akejsi garážovej kapely, obstarožná pani v posteli a sem tam nejaké mladé kozy. S pani Basingerovou som naposledy videl film "Svědkem zločinu" mnou pracovne nazývaný aj "Chyť si svoju dôchodkyňu" a ak to pôjde takto ďalej, tak začnem mať postoj k jej filmom ako modelka ku klobáse. Kim by už asi radšej mala viac času venovať vypĺňaniu dôchodkových tlačív pre sociálnu poisťovňu, bolo by to pre všetkých osožnejšie.

Díry (2003)

Nebyť tam dvojica Voight a Weaver, idem na dve. Ináč priemerný rodinný film z Disneyho stajne.

Pátek třináctého (2009)

Hokejista Jason je späť, ale čo to? Namiesto brankárskej hokejky má v ruke mačetu a ja začínam mať dojem, že turistická sezóna v Crystal Lake sa toto leto skončí o niečo skôr...

Kinta (2008) odpad!

Strašné. Presne ako píše ihlicka, tie efekty s krvou mi pripadajú skôr ako urážka mentálne zdravých divákov. Ostatok je tak fádny, že je to viac - menej strata času.

Bláznivá dovolená v Evropě (1985)

Bacha, americká buranská rodinka Griswaldovcov sa pre tento raz vybrala prebrázdiť Európu. S ich správaním je tu zase spojených dosť komických situácií a hlášok a na starom kontinente zažijú naozaj všeličo. Netreba hľadať v tomto filme nijaký hlbší podtón, iba sa nechať baviť touto už klasickou vynikajúcou oldschoolovkou.

Dům neřesti 2 (2003)

Zas až tak prísny by som nebol (viem, čo čakám, keď pozerám film tohto razenia) a koniec koncov herečky boli "pozerateľné". Dokonca som postrehol isté náznaky humoru. Taktiež ma potešil kameraman, ktorý usilovne zaberal všetky okolo voľne pobiehajúce zvieratká (hlavne kozy a bobrov :)) a strihač za to že tieto zábery neskončili niekde vo windowsáckom Recycle Bine, takže to, že prebieha milostný akt som nemusel dedukovať len z výrazu tváre zúčastnených aktérov čo je v takomto filme výrazné plus. Vhodné do vysielania po polnoci, keď už človek nevládze pozerať nič intelektuálne.

Bruno (2009)

Ali G je kult, Kazach dobrý, ale pritepleného metrohomosexuála Bruna - austrische "mega Stern" milujem. Sacha si berie do huby všetkých a všetko a svoju spanilú parodickú jazdu po celom svete, na ktorej nič nie je sväté stihne za 80 minút. Bruno chce byť slávny a neváha preto urobiť všetko - okatú charitu (nepripomína vám to niekoho?), adopciu dieťaťa z afriky (aj toto odniekiaľ poznám), alebo hoci aj drsnú hetero show v Alabame (toto teda ešte nepoznám:)). Sacha svojsky drsným humorom kritizuje drsnú dobu a kolobeh sveta. A ja mu tlieskam. Ešte nikdy som sa v kine tak nenasmial, ale nemali sme si čo vyčítať, lebo sa po kolenách od smiechu búchala komplet celá sála. A o to predsa ide, keď nevieš svet zmeniť, aspoň sa zasmej. Dík Bruno - cholub mieru, še si sádol na moja plece, teším seba na tálšia strétnutie, čauves :) Nevhodné pre ľudí s akýmikoľvek predsudkami, ktorí sa ľahko urazia.

O statečném krejčíkovi (2008) (TV film)

Klasická "deutsche televisionproduktion" o krajčírovi, ktorý zas nebol až taký statočný, ako si ostatní mysleli, ale svojim dôvtipom dosiahol to, čo chcel.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Adrien Brody ako punker `77? Tak to sa mi snáď sníva. A kruci nie, veď ho práve vidím vystupovať v klube CBGB`s (kde mali mimochodom prvý koncert aj Ramones). Krásne vyrozprávaný príbeh jedného leta 77 v New Yorku. Na nič sa film nehrá, len vykresľuje situáciu, ľudí, charaktery. Možno trochu drsnejšie, ale pravdivo. To mám rád.

Vodonoš (1998)

Go Mud Dogs, Go! Blbečkovská komédia s nádychom športového filmu o tom, že nikdy nie je neskoro postaviť sa a ísť si za svojim cieľom, len si treba veriť a kľudne aj z roznášača vody to dotiahnuť na športovú megahviezdu. Viem, trocha pritiahnuté za ohon, Bobby (Adam) to silne hral na súcit divákov. No a čo, mňa aj s jeho mamičkou pobavili. A viete prečo sú krokodíli agresívni? Lebo majú veľa zubov a nečistia si ich. Namojdušu je to pravda, povedala to mamička.