All Dogs Go to Heaven: The Series (1996) (seriál)

Áno, všetky psíky idú do psieho nebíčka. A ježiško darčeky nenosí a ty môj malý si adoptovaný :-D

Anglický pacient (1996)

Tá brutálna stopáž by mi stačila tak na dve filmové porcie romantiky. Táto bola navyše strašne presladená. Skoro 3 hodiny pozerania sa na film, kde sa nič iné nedeje, len popálený muž pitvá svoj minulý život je pre mňa utrpením.

Strach.com (2002)

NepodarenyHororBodkaSkodaBodkaCom

Don Chichot (2007)

Pekný animáčik voľne inšpirovaný Cervantesovým románom "Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha". Oceňujem peknú animáciu a neodfláknuté dabingy ako aj český, tak aj slovenský. Mám len trochu pocit, že detské publikum by ocenilo jednoduchšiu dejovú líniu, ale rozprávočka o udatnom rytierovi a jeho sluhovi určite úspech zožne.

Rodinka na tripu (2004)

Typická "yankee" komédia v ktorej sa striedajú slabšie a lepšie momenty, hamburgery, coly, autá a Cedric the Entertainer sú naozaj americky veľkí. Scenár je však dosť prostoduchý v štýle ideme na rodinný výlet a uvidí sa, čo zažijeme. Ale aspoň som pochopil, že taký Lincoln Navigator je naozaj "drobné" rodinné autíčko.

Mrtví a pohřbení (1981)

Prekvapivo dobrý starší horor z chladného prostredia mestečka veľkého ako poštová známka. Miestny šerif bude mať po sérii brutálnych vrážd asi trošku problémy s definíciou pojmu "vidiecka pohostinnosť". Objavil som nový žáner - zombie kriminálku.

Milenec (1992)

Sorry, ale nevidím nič umelecké na záberoch plateného dvojhodinového váľania sa v posteli obstarožného Číňana a francúzskej 15 ročnej školáčky a ich debát a nechuti naplniť svoju "lásku". To všetko situované do nie moc vrúcne pôsobiaceho prostredia Saigonu spred 100 rokov. Navyše ma celý čas vyslovene iritoval monotónny hlas večne smutnej francúzky. "Elektrizujúce" dotyky malíčkov muža a ženy ma fakt nechávajú chladným, takže pre mňa šialená nuda.

Milenec nebo vrah (1996)

Marky Mark je tu zo začiatku za slušáka, ktorý svoju partnerku (mladučkú Reese Witherspoon) neskonale miluje a najradšej chodia spolu dosahovať vrchol na húsenkovej dráhe. Keďže, ako všetci vieme, život neni peříčko, veci sa tak trochu poserú a Marky sa ukáže ako grobian a odroň, keďže sa s oteckom nevedia zhodnúť na tom, kto má Reesku viacej rád. Filmová klasika 90tych rokov.

Moje žena a jiné katastrofy (2007)

Zo začiatku priemerná komédia, ktorá ovšem po čase začala skĺzavať do strašnej poučnosti o tom, ako si treba vážiť, to čo máme doma. Nakoniec by som chcel dodať, že od zhliadnutia tohto návodu na šťastný manželský život od Chrisa Rocka sa s manželkou už vždy udobrujeme dojemným prespievaním nejakého srdcervúceho dueta.

Brak (2002) odpad!

Brak: chybný tovar, zmätok, odpad; podradná literatúra. Film si svojho názvu dostál už od úvodných záberov. Zase jeden z filmov, ktoré som dopozeral len preto, že som chcel vedieť akým ešte väčším nezmyslom ma pán Spěváček & Co. budú šokovať. Čo sa chlapom aj dokonale podarilo, lebo keď už som v druhej polovici videl 6 ročného chlapca predávať kradnutý žigulák od nájomného vraha - Jirku Korna, tak to už je na svete možné asi aj to, že tento komentár nedopíšem, lebo na mňa spadne meteori.......