Frajeři v krabici (2007)

Sledovanie tejto imbecilnej komédie je presne tak zábavné, ako púšťanie krabice na kolesách z kopca. Nijak. Divím sa sám sebe, že som to zvládol do konca.

Po hlavě... do prdele (2006)

Pulp Fiction je skvelý a kultový film a ja chápem, že ovplyvnil veľa ľudí. Nie, nemýlim sa a moc dobre viem, ku akému filmu píšem komentár. Aleluja.

Vtipnejší vyhráva (1971) (pořad)

Nestíham sa diviť, na čom všetkom sa naši rodičia museli zabávať. Túto reláciu si pamätám okrajovo aj ja a s niečím tak úchylným som sa našťastie už odvtedy nestretol. Jedna hviezda je tu len za vtedajšie herecké osobnosti, ktoré tu účinkovali zrejme pod nejakou hrozbou, lebo inak si to neviem vysvetliť.

Král Guillaume (2009)

Druhotriedna infantilná francúzska komédia, skoro sa až žiada dodať žáner rozprávka, v ktorej za pozornosť stojí jedine Pierre Richard. Častokrát som sa dokonca prichytil, že rozmýšľam nad tým, či je tento film určený pre dospelého diváka. Škoda času.

Veni, vidi, vici (2009)

Silne braková rozprávka o chudobnom umývačovi riadu, ktorý sa z večera do rána stal golfovou hviezdou, o jeho problémoc s láskou a samotnou existenciou, ktorú pozorne sleduje a teší sa z jeho úspechov aj sám Karel Gott. Samozrejme skrytá reklama nesmie chýbať pomaly na každom kroku, ako to už v dnešých sponzorom poplatných filmoch chodí. Výsledkom je tak samozrejme komédia, ktorá nepobaví, len rozosmeje - ovšem na miestach, kde to tvorcovia určite v pláne nemali.

Bill (2007)

Zazobaný dement pracujúci v rodinnej banke, ktorého opustila manželka (ani sa nedivím) si musí liečiť stresy požieraním čokoládových tyčiniek a ak chce získať manželku naspäť, tak mu musí pomáhať nadržaný školák zo základky. To som sa ale bavil. (irónia)

Muka (2008)

Keď je už od počiatku zmätený sám scenírista, garantujem, že bude zmätený aj divák. Film tak nudiaci, že po polhodine som stratil koncentráciu a po dopozeraní vlastne netuším, čo nám chcel básnik povedať. Druhú šancu ale v žiadnom prípade nedostane.

Poslední upír (2007)

Posledný upír je nezaujímavá vampýrska blbina, z ktorej by som polovicu prespal, aj keby ma sám hlavný hrdina Miklós cucal do krku. Dávam jednu, lebo v konečnom dôsledku bol film zaujímavejší, ako sledovanie teleshoppingu.

Kód Omega (1999)

Naozaj som sa na tento film z hľadiska sfilmovanej témy tešil a aj ma zaujíma, ovšem spracovanie je tak lacné, nelogické a televízne, že opätovnú projekciu rázne vylučujem. V podstate sa jedná o takého slabučkého staršieho televízneho bračeka "Šifry mistra Leonarda" s Janom Třískom v úlohe proroka :)