Vtipnejší vyhráva

(pořad)
Rodinný / Soutěžní
Československo, 1971, 45 min

Účinkují:

Oldo Hlaváček, Ivan Krajíček, Marián Labuda st., Leopold Haverl, Zora Kolínska, Andrej Hryc, Ida Rapaičová, Magda Paveleková, František Dibarbora, Rudolf Hrušínský, Pavol Mikulík, Josef Bek (více)

Azda najslávnejšou súťažou bola relácia Vtipnejší vyhráva, ktorá dokázala zabávať divácku verejnosť v rokoch 1971 až 1987, teda šestnásť rokov ! Princíp bol jednoduchý : známi herci a speváci tu rozprávali vtipy. A získavali body podľa toho, ako rozosmiali a roztlieskali divákov, čo "spoľahlivo a objektívne" meral takzvaný potleskomer. V každom súťažnom kole zazneli tri vtipy súťažiacich a jeden divácky vtip. Na konci relácie divácke vtipy vyhodnotila porota zostavená z rôznych podnikov. (oficiální text distributora)

Eire

Raz za Uhorsky rok sa tam vyskytol vtip, ktory ked sa trochu *Pritvdil* tak sa dal aj bez ostudy z trapnosti sirit medzi Ludom. Tie najlepsie vtipy *tzv O Zlatu Mrezu* sa vsak sirili ustnou formou. Sudruh preco si nebol na poslednej schodzi KSC. Keby som bol vedel ze je POSLEDNA zobral by som aj zenu a deti... a pod...30% zabava ()

Smok

Nestíham sa diviť, na čom všetkom sa naši rodičia museli zabávať. Túto reláciu si pamätám okrajovo aj ja a s niečím tak úchylným som sa našťastie už odvtedy nestretol. Jedna hviezda je tu len za vtedajšie herecké osobnosti, ktoré tu účinkovali zrejme pod nejakou hrozbou, lebo inak si to neviem vysvetliť. ()

klúčik

Oldo Hlaváček uvádzal tento program v ktorom známi herci zo Slovenska a Čiech hovorili vtipy divákov. Samozrejme, že vtipy boli vyberané tak, aby nemali ani náznak niečoho čo by si robilo srandu z režimu v ktorom sme žili. Ale aj tak niektoré vtipy boli celkom dobré. Ja som sa hlavne vždy tešil na skupiny , ktoré tam hrávali. ( Olympic, Taktici, Elán). Postupne sa to zvrhlo na zábavu ROH a iných BSP. Ako celok to hodnotím 30%. ()

Peabody odpad!

Pro mne Oldo a Ivan jsou jako "blbý a blbější" a jejich normalizačně vyhovující (tj soudruhům z UV inteligencí konvenující) humor jsem hluboce nenáviděl, zejména když nahradili Lasicu a Satinského. Proto dávám odpad, i když řada hostí si to nezaslouží, ale koncepce pořadu podle mne ano. A ještě potleskoměr WTF ()

Jara.Cimrman.jr

"Prosíme pretekárku v červených plavkách s modrými bodkami, aby sa urýchlene dostavila do šatne. Zabudla si ich obliecť." Ve své době nebylo na obrazovkách moc zábavy, která by byla lepší ta, kterou mi pravidelně předkládali Krajíček, Hlaváček či Miško Vtipkár. A protože k odbornému naměření superfóru či hektofóru nedocházelo tak často, tak jsem jejich autorům většinou přál jejich zbohatnutí o zeleňoučkou stokorunáčku. ()