Policie Modrava - Ranč (2015) (epizoda)

Těžce pohodový díl s pojistnou událostí, otrávenými ovcemi, koněm a psem. A hrdiny, kteří jsou schopni z lásky i nenávisti dělat zcela nepochopitelné věci. Správný rančerský díl s honákem Vydrou.

Jablíčko se dokoulelo (1977) (TV film) odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak stupidní a hlavně zcela zbytečnou pohádku. Tato těžká kulisovka je založena na známé písni Koulelo se jablíčko a na úplně potrhlém scénáři o tupém králi, který veškerý svůj čas tráví snahou vypěstovat zlaté jablko, přičemž vše ostatní je mu zcela putna. Chová se jako umíněné dítě, kterému by patřilo nafackovat. Zbytek děje ze zcela zbytečné komentovat. A vzhledem k tomu, že po 10ti minutách jsem se už díval, kdy tato ubohost skončí, není co k hodnocení ani kvalitě filmu co dodávat.

O mrtvých jen dobře (1985) (TV film)

Televizní inscenace o mrtvém Jozkovi, který se cizím zaviněním utopil v močůvce. Přijíždí kriminalisté v čele s E. Cupákem a i díky retrospektivnímu vyprávění pak dojdeme k překvapivému závěru. Vcelku netradičně stavěná, ale zajímavá pomalejší detektivka.

Kdo přichází před půlnocí (1979)

Krimi začíná promyšleným přepadením vozu, který veze přes milion korun. Pak sledujeme jak pátrání, tak i osudy pachatelů. Rozhodně jedna z těch hodně podařených detektivek, perfektní nájezdy kamery v pozici sledované osoby, slušný příběh i rozumný konec. Podařené.

Jan Masaryk (1998) (TV film)

Dvoudílný dokument, ve kterém se v prvním díle věnujeme životu Jana Masaryka od narození až po únor 1948, druhý díl pak nabízí asi 10 verzí, které vznikly od roku 1948 až do roku 1993 o Janově smrti. Filmově je dokument hodně strohý, nic objevného neukáže, tematicky je však určitě obohacující a připomíná, že to Jan měl po celý život nesmírně těžké. Hudba: Petr a Pavel ORM

Básník (1987) (TV film)

Povídka Karla Čapka o básníkovi, který byl svědkem srážky auta s opilou žebračkou a svou básní, kterou poté složil, přispěl výrazným dílem k vyšetření případu. Krátká, ale nijak záživná malá povídka s detektivním podtextem. Hudební spolupráce: Vítězslav Hádl

Asterix v Británii (1986)

Zcela tradiční animovaný Asterix, škoda častých stmívaček, které zpomalují tempo filmu. Ale sem tam vskutku podařená hláška, hlavně v úvodní třetině filmu. PS: viděno na cestě do Anglie se školním výletem, jak symbolické:-)

Ordinace v růžové zahradě - Mám strach (2019) (epizoda)

Vcelku ucházející díl, děj drží pohromadě a posunuje diváka dál. A to je dobře. Jen ten Adam mě už pořádně sejří, je načase, aby ho někdo sejmul.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Až se nechce věřit, že tento vánoční pohádkový průměr natočil Jirka Strach. Pohádka určitě dokáže zaujmout vtipnými scénami, kterými se nešetří, na druhou stranu nezaujme už skoro nic. Liška hraje Lišku (tedy charakter, který umí jen on), Mádl je takový, jak by to člověk čekal a princezna je hezká, ale v pohádce vcelku nemá co hrát. Prostě vznikla pohádka, která sice nese atribut vánoční, ale můžeme si k ní přiřadit také atribut průměrná, později tradičně nedělní.

Všiváci (2014)

Vždycky jsem si přál vidět zvracejícího Langmajera a mentálně postiženého Mádla. Fakt super český film. Stačili 3 minuty a končím.