Případy 1. oddělení - Spolubydlící (2022) (epizoda)

Velmi dobrý díl s drsným případem, kdy zcela zbytečně vyhasly životy dvou mladých lidí rukou magora, kterému vadila špína v bytě. Po dlouhé době se podíváme do osobního Kozákova života a vztah s jeho dospělou dcerou, vyostřuje se vztah Kozáka s Pražákem a ředitelka stále tepe Kozáka za to, jak je nemoderní. Je tu hezky ukázáno, jak stará škola nezapadá do nového světa facebooků, twitterů a dalších blbostí. Holt taky jsem stará škola.

Případy 1. oddělení - Smolař (2022) (epizoda)

Prostě smolař, no. Krásně to na konci shrnul Kozák - kdyby ne to a ne ono, kluk by žil. Takto dostal od posery s pistolí shodou okolností kulku přímo do srdce. Slušný případ, k tomu nálož Kozákova průseru, kdy za dobrotu jde na žebrotu a opět se po něm vozí ředitelka, tentokrát právem. Průměrný díl.

Případy 1. oddělení - Romeo a Julie (2022) (epizoda)

Jeden z opravdu nesmutnějších dílů, který i smutně končí. Smutný osud adoptivních rodičů, který jedna dcera utekla do světa a druhá zapříčinila (zřejmě) jejich vraždu. Velmi smutné je, jak se 16ti letá dívka dokáže vyjadřovat na účet svých zavražděných rodičů a ještě je po vraždě okrást. Smutné až děsivé, co svět přináší. Tento díl zanechá v pozorném divákovi hlubokou stopu. PS: potěší maličká role Kamila Pulce, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. PS2: paní ředitelka mě neskutečně se...e, Vetchý ji měl dát pár facek. Další věc, která dnes funguje úplně jinak, než by měla - důležitější je skoro počet sledovatelů přiblblých videí na netu než poctivá práce poctivého policajta.

Případy 1. oddělení - Střihač (2022) (epizoda)

Případ těžký, rozvleklý, na konci napsáno, že se vyšetřoval dva roky! Navíc pachatel vypadá jakou jouda, ale rozhodně to jouda není, je to tvrdý nepřítel. Tentokrát to byla opravdu krimi piplačka. Korejs v akci potěší. Průměrně výborný díl. PS: potěší maličká role Zdeňka Trčálka, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

To se vysvětlí, soudruzi! - Copak je to za veksláka (2024) (epizoda)

To, že je to tematicky celé na hlavu mi vůbec nevadí. Je to mile praštěné, navíc se tu budují milé vztahy. Vyšetřovatelé z STB tentokrát v poho, Macháček celý díl jakoby v ovíněném oparu, Cina s Fialovou taky super. Jo, líbilo a nestydím se za to.

Polda - Dokonalý výhled (2024) (epizoda)

Čirý průměr. Krimi příběh o zavražděné luxusní makléřce je jasný jak facka od začátku, vztah Matásek - Bezáková je vybudován, setkání s jejími rodiči dopadlo taky podle očekávání, takže? Překvapení žádné (až snad na zajímavé obsazení v čele s Čenským a Brožovou), hlášek málo. Prostě milý průměr, který potěší.

Karsten a Petra - Série 1 (2013) (série)

Chodilo to v rámci Kouzelné školky. Vyloženě pro dětičky kolem pěti let, nečekaně dobrý dabing, slušné písničky, pohodová atmosféra. Rozhodně lepší než nějaký Teletabís. Občas taky nečekaná hláška (Petra povídá a maminka jí odpoví "musím na záchod") a nějaký ten vtípek. Je to norské, tak je třeba se přenést přes některé jiné zvyky (máma sedí a čte si, táta umývá okno).

Případy 1. oddělení - Tramvaj (2022) (epizoda)

Finišuje případ Taxivrah, který ale je tu spíše okrajově. Řeší se případ zastřelené důchodkyně v tramvaji a s vrahem mám problém - to byl naprostý magor. Vtipné ale je, proč se přišel přiznat. Pořádně mě nasírá Vetchého nadřízená, ta je na podržce - strašná baba. Strošku slabší díl. PS: potěší malá role bývalé herce Slováckého divadla Petra Čagánka

Případy 1. oddělení - Taxivrah (2022) (epizoda)

Hodně dobrý díl díky velmi silnému případu vražd pražských taxikářů, jehož pachatel byl tak fikaný, že bude odhalen až v dalším díle. Nezvyklé, aby díl v tomto seriálu končil větou "Pokračování příště". To je fakt nezvyk. Jinak chudák Vetchý, jeho šéf se bude měnit a nic dobrého z toho nebude.

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

Velmi smutný díl, ve kterém si divák ani nemůže přát, aby byl vrah dopaden. Od půlky filmu je totiž jasné, kam to vše směřuje a je mi z tohoto případu ouvej. Ale jinak super krimi práce, výborný díl.