Ropáci (1988) (studentský film)

Můžu snad udělat něco jiného, nežli vychválit toto Svěrákovo dílko? Úžasný studenstký film o neexistujícím živočišném druhu. A ti, kteří to nepochopili? Slovy p. Nedbala ,,...jsou v prdelíííííí."

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Film, u něhož absentuje jakýkoliv náznak děje. Vše se točí okolo skládání jednoho songu pro strašně úspěšnou mladou zpěvačku. Asi chápu, že se na to něžné pohlaví bude dívat hlavně kvůli Hughovi, který se opět roztomile pitvoří. My ostatní se asi pobavíme pouze při videoklipu Pop- Goes My Heart. Žádný dalůší vtipný okamžik mi však film nepřinesl.

Dablér (2006)

Pohodová komedie určená pro ponuré podzimní večery. Miluju francouzské komedie, obzvláště ty od Vebera. Vzpomínám na výbornou Kondomedii, která je dle mého názoru stejně dobrá jako Dablér. Možná se mi příběh o ťuhýkovi, kterému spadne do postele překrásná modelka zdál přeci o něco lepší, nežli v případě Kondomedie. Btw- hlavní postava Dabléra se jmenuje Francois Pignon a ztvárnil ji G. Elmaleh, v Kondomedii je to rovněž Francois Pignon v podání D. Auteuila. Danielovi to sedlo víc, přesto mi Dablér přijde uhlazenější, normálnější a vtipnější. I když tady chybí hvězda typu G. Dépardieu, který byl přítomen v Kondomedii. Zajímalo by mě, kdo hrál Elenu... ;-)

Na dotek (2004)

Vynikající herci, skvělý scénář a moje oblíbenkyně Natalie Portman dávají tušit, že nepůjde o jen tak obyčejné dílko. Vezměte 4 postavy a vzájemně proplétejte jejich osudy, přičemž nepřestávejte sledovat, jak reagují v jednotlivých situacích: jak jsou parádně sarkastičtí (Owen), naivně blázniví (Law) a dokonale sexy (Portman). Julia Roberts mi z hlavní čtveřice přišla nejprůměrnější. Myslím, že dokáže zahrát podstatně lépe.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Mučte mě, škrťte mě, upalte mě, ale tento film do šedi podprůměru nepošlu. Neříkám, že by tam nebya hluchá místa (podle mě minimálně), nadbytečné postavy (Vojtek se ještě dal, můj "oblíbenec" Nekonečný už ne), přesto hodnotím velmi pozitivně. Víte, ono to snad ani nejde srovnávat s předchozými díly Jak... Přeci jenom, je jiná doba, dětská hvězda ve stylu Tomáše Holého rovněž není na obzoru a dvojice Němec-Preissová byla nepřekonatelná. Přesto nelze tomuto dílku upřít punc zábavnosti. Alespoň mně to tak hrozné nepřišlo, i když soudě dle okolních komentářů jsem snad jeden z mála s takovým názorem. No a? Jo a ještě jenom tak na okraj- Postránecký je třída.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Poměrně vysoké hodnocení tady na čsfd nějak nechápu, ale budiž. Film dle mého názoru má betonové botičky, v nichž je zakomponována nedotaženost, plytkost a přílišná délka. A díky tomu jde i celý film ke dnu. A nic na tom nezmění výborné herecké obsazení a sladká Marisa Tomei. Celkově tomu chybí spád, u filmu jsem se nudil a proto ty 2*.

Bobule (2008)

Takhle dlouho jsem se už u žádného filmu nenasmál. A navíc českého. Na Bobule jsem se těšil. Kvůli Hádkovi a Voříškové. Nevěděl jsem ani zbla, o čem to bude (ok, tušil jsem, že se to odehrává někde u chlopů na jihu Moravy). Hádek mě nezklamal, Voříšková je prostě kus pěkné sexy holky, Postránecký- co vypustí z pusy, to je perla :,, Opilý řidič- veselý vrah." Po skončení filmu jsem měl nehoráznou chuť na víno. A to jsem pivař;-) Navíc jsem si po příchodu domů pustil Atentát. Takže tvůrcům se to asi povedlo, nemyslíte?

Ve jménu Angela (2002)

Velmi pěkný film, kde mě až překvapilo velké množství vtipných momentů. Viz. Jennifer a její studium na střední (resp. vztah s chlapcem). Příjemná jednohubka.

23 (2007)

Některé výpočty 23 byly hodně úsměvné, přesto film hodnotím velmi kladně. Herecký výkon Jima Carreyho byl naprosto famózní. Zpočátku jsem očekával,kdy udělá nějakou vtipnou scénku, nějaký skeč apod. Nic takového se nekonala. 23 mi přišla jako strhující thriller. Pro mě to tedy odpad není ani náhodou.