Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Na moji silnou trojku (Mindsomer, Poirot a Columbo) nemá Monk ani náhodou. Jeho případy nejsou kdovíjak zajímavé. Průměr, průměr a... co jsem to chtěl? Utřít klávesnici a pořádně vyleštit myš, než mu udělím ty 3*.

Columbo (1971) (seriál)

Parádní seriál, který mě prakticky naučil mít rád detektivky. V mém pomyslném žebříčku je 3. těsně za Poirotem. A pojem "Colombova žena" je už fenomén. LuNajův slovník naučný- Tento výraz používáme v situacích, v nichž mluvíme o určitých osobách, které vídáme sporadicky nebo vůbec.

Kojak (1973) (seriál)

Jako malý jsem mu záviděl to lízátko a zrovna nikdy nebylo po ruce.

Keith (2008)

Docela zajímavý film o vztazích. Hořké, lehce romantické drama. O tom, jak jednat v určitých situacích, když víte, co vás čeká. O tom, jak se může i perfektně nalajnovaný život zbortit jako domeček z karet. Keith je drama o středoškolácích. Čili proplouváme dějem a sledujeme hlavní hrdinku Natalie, která ví, co chce. Ale vnitřně o tom přesvědčená moc není. Teprve až Keith ji otevírá oči. Způsobem značně nestandardním.

Resident Evil: Zánik (2007)

Trojka napravuje pošramocenou pověst z minulého dílu. Vrací se zpátky ke kořenům. Spoustu zombíků a dostatečně připravená Milla zaručují, že budete naprosto spokojeni, pakliže se vám alespoň trošku líbil první díl a nemáte nic proti akčním filmům. I když je asi zbytečné to psát, protože pochybuju, že se ještě najde někdo, kdo neví, o čem je řeč.. Skvělá stopáž (cca 90 minut) jenom umocňuje napětí, souboje a kvalitní podívanou, takže film v důsledku vůbec nenudí. Nemůžu se dočkat 4. dílu.

Byt (1996)

Vynikající film, úžasná zápletka a skvěle zkombinované vztahy. Ale ten závěr? To bylo jako co? Celou dobu Maxovi fandíte a on se na konci zachová jako absolutní trotl? Závěr by měl být gradace celého film. Něco skvěle strhujícího a zároveň překvapujícího. Ale tohle teda neberu. Nemá vám prakticky zkazit celý požitek z filmu. Díky tomu jsem na rozpacích s hodnocením. Alice jsem praktricky nesnášel od okamžiku jejího prvního žvástu. Nevím, jestli to měl být záměr. Max se v mnoha chvílích choval jako naprostý idiot a na závěr to pouze potvrdil.

Telefonní budka (2002)

Film, který se řadí mezi moje nejoblíbenější filmy. Milovníci thrillerů by si jej jistě neměli nechat ujít, i když pochybuju, že se najde ještě někdo z vyznavačů tohoto žánru, který zatím neměj možnost film spatřit. A přitom to všechno působí strašně jednoduše, že? Stu si takhle jde po ulici, když v tom slyší v telefonní budce zvonit telefon. Zvedne jej a v tom okamžiku následuje napětí až do konce. A vůbec nevadí, že se to z větší části odehrává v budce. "Může za to" dokonalý scénář a vynikající výkon Colina Farrella. ,,Nice shoes, Stu. Italien?"

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Toro je neuvěřitelný. Můžete ho milovat i proklínat kvůli jeho příšerám, ale nelze mu upřít, že atmosféra v jeho filmech je naprosto úžasná. Ať už je to dáno souboji, prostředím, stvůrami (Fazolek) či vztahem mezi Rudým a Liz. Vzpomínám si, jak jsem ani nedutal u Faunova labyrintu. Hellboy už taková síla není, přesto jde o velmi kvalitní film. Kdy už tady bude trojka??? Chci ji hned. Nebo budu nepříčetný. Už mi raší dokonce i rohy!!!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Jsem velkým fanouškem Akt X. Seriál zbožňuju, z prvního celovečerního filmu jsem byl nadšen. O to víc mě zamrzelo, když v tomto dílku chybí jakýkoliv nádech tajemna. Médium v podobě otce Joea neberu. To už nejsou ta správná Akta X. Nebýt Muldera a Scullyové, tak bych ani netipnul, že to má něco společného s kultovním seriálem. Jako thriller je film bezvadný, přesto... Jsem opravdu na pochybách, kolik * mám filmu dát. 3? 4? Dám 4, ale o fous.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, který šel vždycky nějak mimo mě. Byť jsem se snažil dívat na pár dílů, dát tomu šanci, aby mě to bavilo- marná sláva. Tohle určitě nepatří do TOPKY mých seriálů. Spíše bych to zařadil na ocas mého pomyslného žebříčku.